Energa Basket Liga: Piorunująca końcówka i wygrana Śląska nad Legią

Dawid Foltyniewicz
WKS Śląsk Wrocław Basketball S.A.
WKS Śląsk Wrocław pokonał Legię Warszawa 87:73 i zanotował trzecie zwycięstwo z rzędu w Energa Basket Lidze. Trójkolorowi przez niemal cały mecz utrzymywali prowadzenie, a ostatnią kwartę wygrali aż 18-7, zapewniając sobie dwa punkty na wymagającym terenie. Double-double zanotowali Cyril Langevine i Travis Trice.

Koszykarze Śląska przez 30 minut prowadzili z Legią wyrównany bój i przed ostatnią częścią meczu prowadzili 69:66. W czwartej kwarcie WKS pokazał swoją wyższość nad zespołem z Warszawy i ostatecznie wygrał 87:73. Duża w tym zasługa Travisa Trice’a, który często czarował swoimi podaniami, ale zdobywał też ważne punkty. Równie dobrze spisywał się Aleksander Dziewa, który ustalił wynik spotkania efektownym wsadem. 24-latek był ważną postacią wrocławskiej drużyny jeśli chodzi o zbiórki w obronie i ataku. W tym elemencie cała ekipa Śląska zaliczyła postęp.

– Wiedzieliśmy, że Legia gra bardzo dobrą koszykówkę i będzie to dla nas bardzo trudny mecz. Wyszliśmy na niego skoncentrowani, ale niestety zanotowaliśmy słabe końcówki pierwszej i drugiej kwarty. W najważniejszych momentach zagraliśmy jednak bardzo dobrze w obronie. W końcówce zwyciężyliśmy aż 18-3 i myślę, że przede wszystkim dzięki temu zasłużyliśmy na dwa punkty – komentował na pomeczowej konferencji prasowej Andrej Urlep.

Doświadczony szkoleniowiec w coraz większym stopniu odciska piętno na wrocławskim zespole, do którego wrócił po 14 latach. W grze WKS-u zaczynają być widoczne cechy drużyn prowadzonych przez Urlepa – walka o każdą piłkę oraz nieustępliwa obrona w najważniejszych momentach meczu.

„Trójkolorowi”, którzy po spotkaniu z Legią zajmowali szóste miejsce w tabeli Energa Basket Ligi, będą chcieli potwierdzić dobrą formę w środowym starciu z Lokomotiwem Kubań Krasnodar w ramach 7DAYS EuroCupu.