reklama

"Emerytura Plus" uchwalona przez Sejm. Emeryci dostaną 1100 złotych. Komu przysługuje świadczenie? "Składamy obietnice i je realizujemy"

MJ
Emeryci i renciści w maju 2019 roku dostaną dodatkowe 1100 złotych brutto
Emeryci i renciści w maju 2019 roku dostaną dodatkowe 1100 złotych brutto arc
Emerytura Plus przegłosowana. W czwartek (4.04.2019) Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą "Emeryturę Plus". Przewiduje ona, że emeryci i renciści w maju dostaną dodatkowe 1100 złotych brutto. Komu przysługuje "Emerytura Plus"? Ile emeryci i renciści dostaną na rękę?

Sejm przegłosował "Emeryturę Plus"

Za uchwaleniem ustawy wprowadzającej świadczenie "Emerytura Plus" głosowało 396 posłów, 3 było przeciw (Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus, Paweł Skutecki), a 19 wstrzymało się od głosu. Przed głosowanie Sejm odrzucił wszystkie poprawki, jakie złożyła opozycja. Zakładały one między innymi, że "Emerytura Plus" byłaby świadczeniem corocznym oraz waloryzowanym.

Emerytura Plus: Kto otrzyma świadczenie?

Jak wskazuje ustawa ustanawiająca Emeryturę Plus, świadczenie dostaną osoby pobierające (za onet.pl):

  • emerytury i renty w systemie powszechnym
  • emerytury i renty rolników, służb mundurowych
  • emerytury pomostowe
  • świadczenia i zasiłki przedemerytalne
  • renty socjalne
  • nauczycielskie świadczenia kompensacyjne
  • renty inwalidów wojennych i wojskowych

"Trzynasta emerytura" będzie także przysługiwała osobom, które pobierają tzw. matczyną emeryturę (musza mieć jednak do 30 kwietnia przyznane prawo do tego świadczenia).

Podwyżka rent i emerytur od marca 2019. [TABELA, WALORYZACJA...

Emerytura plus: Jaka kwota?

Świadczenie "Emerytura Plus" wyniesie 1100 złotych brutto, czyli około 888 złotych na rękę. Pieniądze emeryci i renciści dostaną wraz z majowym świadczeniem.

Łącznie z "Emerytury Plus" skorzysta 9,8 mln złotych. Będzie to 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów (w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt wypłaty świadczenia to 10,8 mln zł.

Jak powiedział Mateusz Morawiecki Emerytura Plus była jedną z obietnic Prawa i Sprawiedliwości - Składamy obietnice i je realizujemy.

W czwartek do programu "Emerytura Plus" odniosła się również minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

- Świadczenie będzie przyznane każdej osobie, która ma tytuł ubezpieczeniowy, która pobiera jakiekolwiek świadczenie z ZUS i KRUS, dotyczy służb mundurowych i rencistów. Tych osób jest niemal 10 mln. Wszystkie dostają jednakowe świadczenie. Stanowi ono jakby równowartość kwoty minimalnego wynagrodzenia, jest prawie równe świadczeniu, które otrzymują co miesiąc emeryci i renciści - tłumaczyła Raflaska na antenie Polskiego Radia.

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Materiał oryginalny: "Emerytura Plus" uchwalona przez Sejm. Emeryci dostaną 1100 złotych. Komu przysługuje świadczenie? "Składamy obietnice i je realizujemy" - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

,Szukam kochanka na seks spotkania. Mam 20lat i seksowne ciało, Moje nagie fotki i kontakt do mnie tu: http://randkivip.pl i wyszukaj mnie po niku: Sandra88 napisz do mnie, każdemu odpisuje lub zadzwoń

Dodaj ogłoszenie