Eliminacje MŚ 2018. Gol w 7 sekundzie, Belgia i Portugalia gromią, trafienie Gyurcso [WYNIKI]

red
Szwecja - Bułgaria 3:0
Szwecja - Bułgaria 3:0 Anders Wiklund/Tt
Eliminacje MŚ 2018. Poniedziałek upłynął bez sensacji. Swoje mecze po 6:0 z niżej notowanymi rywalami wygrali Belgia oraz Portugalia. W hicie Francja okazała się lepsza od Holandii. Zadecydowało urokliwe trafienie Paula Pogby. Do historii przejdzie natomiast bramka Christiana Benteke strzelona w pojedynku z Gibraltarem już w 7 sekundzie. To najszybszy gol, który kiedykolwiek padł w meczach kwalifikacyjnych. Co w pozostałych starciach? Szwecja bez problemów ograła Bułgarię, a Węgry Łotwę. Pomogła „polska” akcja: podał Nemanja Nikolić z Legii Warszawa, wykończył Adam Gyurcso z Pogoni Szczecin.

Grali piłkarze Ekstraklasy:

Bułgaria: Simeon Sławczew (Lechia Gdańsk) biegał przez 89 minut, a Michail Aleksandrow (Legia Warszawa) od 54 minuty w przegranym 0:3 spotkaniu ze Szwecją.
Estonia: Konstantin Vassiljev (Jagiellonia Białystok) i Ken Kallaste (Korona Kielce) rozegrali po 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Grecją.
Łotwa: Vladislavs Gabovs (Korona Kielce) rozegrał pełne 90 minut w przegranym 0:2 meczu z Węgrami. Pavels Steinbors (Arka Gdynia) i Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pozostali na ławce rezerwowych.
Węgry: Richard Guzmics (Wisła Kraków), Tamas Kadar i Adam Gyurcso (Pogoń Szczecin) rozegrali po 90 minut w wygranym meczu z Łotwą. Gyurcso trafił do siatki. Podał mu Nemanja Nikolić (Legia Warszawa), który przebywał na boisku do 45 minuty.

Mecz Łotwa – Węgry sędziował Paweł Gil (Lublin). Pawłowi Raczkowskiemu przyszło gwizdać w spotkaniu Gibraltar – Belgia.