Eliminacje Ligi Konferencji. Do Izraela z minimalną zaliczką. Śląsk Wrocław pokonał Hapoel Beer Szewa

KK
Śląsk Wrocław wygrał z Hapoelem Beer Szewa w III rundzie el. Ligi Konferencji
Śląsk Wrocław wygrał z Hapoelem Beer Szewa w III rundzie el. Ligi Konferencji Tomasz Golla
Eliminacje Ligi Konferencji. Śląsk Wrocław w meczu III rundy pokonał izraelski Hapoel Beer Szewa 2:1 (2:1). Gospodarze z dobrej strony pokazali się przede wszystkim w pierwszej połowie. Dla Śląska trafili Erik Exposito i z rzutu karnego Robert Pich. Z powodu zadymienia stadionu pierwsza odsłona spotkania została przedłużona o 19 minut.

Eliminacje Ligi Konferencji: Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Szewa

Tym razem do Wrocławia przyleciał wymagający rywal. Hapoel Beer Szewa na przestrzeni ostatnich pięciu lat aż trzykrotnie meldował się w Lidze Europy. Raz wyszedł awansował do 1/16 finału mierząc się w grupie z Interem Mediolan, Southamptonem i Spartą Praga (sezon 2016/17).

Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a sędzia już poprosił zawodników o zejście do szatni. Powodem był dym ze środków pirotechnicznych odpalonych przez ultrasów Śląska. Przerwa trwała niemal 20 minut i kompletnie wybiła przyjezdnych z rytmu.

Po wznowieniu gry na boisku prym wiedli piłkarze Śląska. Przewagę udokumentowali w 28. minucie. Zza pola karnego kapitalnie strzelił Erik Exposito, a piłka wpadła w samo okienko bramki Hapoelu.

W doliczonym czasie pierwszej odsłony WKS niepotrzebnie oddał inicjatywę. W efekcie szybko stracił gola. Do wyrównania doprowadził Mariano Bareiro. Argentyńczyk wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mimo interwencji Matusa Putnocky'ego skierował piłkę pod poprzeczkę. Śląsk odpowiedział jeszcze przed przerwą. Sędzia odgwizdał faul na Robercie Pichu w polu karnym. "Jedenastkę" dość szczęśliwie wykorzystał sam poszkodowany.

W drugiej części gry podopieczni Jacka Magiery skupili się głównie na obronie korzystnego wyniku. Momentami cofali się zbyt głęboko. Stworzyli też dwie groźne sytuacje. Obu nie wykorzystał Petr Schwarz. Za pierwszym razem po główce obił poprzeczkę. Za drugim na drodze stanął mu defensor gości.

LIGA KONFERENCJI w GOL24

PZPN opublikował szczegółowy raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów na szczeblu centralnym w sezonie 2020/21. Z opracowania dowiemy się nie tylko, kto ma najlepiej ocenianego spikera czy ochronę, ale także najlepiej przygotowaną murawę. Poznajcie wyniki w PKO Ekstraklasie, Fortuna Lidze i eWinner 2 lidze. Oceny przydzielono w skali 1-6, gdzie 1 to najniższa ocena, a 6 najwyższa. Na zdjęciu okładowym najlepiej ocenione blisko w PKO Ekstraklasie.