Eliminacje Euro 2020. Polska w bólach pokonała Macedonię Północną. Pozostaje liderem grupy G z kompletem punktów

Jacek Czaplewski
Macedonia Północna - Polska 0:1
Macedonia Północna - Polska 0:1 Wojciech Wojtkielewicz
Eliminacje Euro 2020. Reprezentacja Polski pokonała w Skopje Macedonię Północną 1:0 (0:0). I to jest dobra wiadomość. Gorsza jest natomiasta taka, że nie zaprezentowała dojrzałego futbolu.

Eliminacje Euro 2020: Mecz Macedonia Północna - Polska 0:1

O pierwszej połowie wolelibyśmy zapomnieć... Reprezentacja Jerzego Brzęczka zaprezentowała się wtedy z najgorszej strony; nie stworzyła sobie ANI JEDNEJ dogodnej sytuacji, prawie w ogóle nie kreowała gry, a dwa lub trzy razy dopuściła Macedończyków do pozycji strzeleckich. Całe szczęście rywale tych prezentów nie wykorzystali - nad bramką uderzył między innymi Ilija Nestorovski. Po żółej kartce zaliczyli jednak obaj nasi stoperzy, czyli Kamil Glik i Jan Bednarek, którzy z tego powodu musieli pilnować się przez drugie 45 minut.

Jak to zgrabnie ujął legendarny komentator TVP Dariusz Szpakowski, po pierwszej połowie plusem okazał się brak utraty bramki, a minusem cała reszta. Podobne wnioski wyciągnęli również sami kibice biało-czerwonych. Tysiące z nich komentowało mecz w mediach społecznościowych, dołączając okolicznościowy hasztag #BrzeczekOut.

Ten mecz był tak kiepski w naszym wykonaniu, że nawet prowadzenie objęliśmy w brzydkim stylu i trochę jakby z przypadku. W 47 minucie z rzutu rożnego wrzucił Piotr Zieliński, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony Krzysztof Piątek. Tę kluczową akcję opisaliśmy w relacji LIVE w następujący sposób:

Krzysztof Piątek ledwo pojawił się na boisku, a już wpisał się na listę strzelców, choć trzeba przyznać, że strzelił bardzo szczęśliwie! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Piotr Zieliński, źle wybijał piłkę Alioski, a Piątek uderzył przewrotką. Nie był to strzał mocny, ale ani Lewandowski, ani bramkarz Macedonii, ani Glik nie dotknęli futbolówki i ta wtoczyła się do bramki rywali

Kwadrans przed końcem ważną interwencją popisał się Łukasz Fabiański, który zatrzymał jedną ręką strzał Nestorowskiego. Z kompletem dziewięciu punktów Polska przewodzi tabeli grupy G. W poniedziałek zagra z Izraelem w Warszawie, który dzisiaj ograł na wyjeździe Łotwę 3:0. W innym spotkaniu Austria pokonała Słowenię 1:0.

Piłkarz meczu: Łukasz Fabiański