Edward Heath pedofilem? Dom publiczny Ling-Ling Forde i...

  Edward Heath pedofilem? Dom publiczny Ling-Ling Forde i oskarżenia pod adresem byłego premiera

  Fiona Hamilton, Dominic Kennedy

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kolejna afera pedofilska na Wyspach Brytyjskich. Tym razem 65-letni mężczyzna skarży się, że jako 12-letni chłopiec był gwałcony przez nieżyjącego już premiera tego kraju Edwarda Heatha w jego mieszkaniu w londyńskiej Mayfair.
  Brytyjska policja rozszerza śledztwo w sprawie przypadków pedofilii wśród "prominentnych osób brytyjskiego życia publicznego". Chodzi o lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Dochodzenie obejmuje nieżyjącego już byłego premiera Wielkiej Brytanii Edwarda Heatha. W chwili obecnej toczą się cztery oddzielne śledztwa prowadzone przez londyńską policję metropolitalną, a także przez jednostki w Kent, Wiltshire i Jersey. Scotland Yard na razie nie podejmuje głównego wątku śledztwa.

  Postawa tej głównej brytyjskie siły policyjnej stoi w sprzeczności z coraz częściej powtarzanymi zarzutami pod adresem zmarłego w 2005 r. premiera.

  Policja z Wiltshire publicznie zwróciła się do domniemanych ofiar molestowania ze strony Heatha, by się ujawnili i złożyli zeznania. Sama zaś wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie potencjalnego tuszowania przez policjantów doniesień z połowy lat 90. o przypadkach molestowania.

  Policja metropolitalna potwierdziła, że już w kwietniu br. otrzymała skargę w sprawie gwałtu - ofiara miała w jego momencie 12 lat - ale nie wszczęła pełnego śledztwa w tej sprawie. Skargę złożył 65-letni dziś mężczyzna. Twierdzi on, że Heath w 1961 r. molestował go seksualnie w mieszkaniu w londyńskiej dzielnicy Mayfair.

  Policja londyńska odrzuciła zgłoszenie, a źródła wyższej rangi potwierdzają, że wszystkie zarzuty wobec Heatha jak dotąd odrzucano. Nazwisko byłego premiera pojawia się jednak w aktach operacji "Midland". To osobne dochodzenie w sprawie siatki pedofilów istniejącej na wysokich szczeblach brytyjskiego życia publicznego.

  PEDOFILSKI SKANDAL ZATRZĄSŁ WIELKĄ BRYTANIĄ. CZY POLITYCY UKRYWALI PRZYPADKI MOLESTOWANIA NIELETNICH?


  Policja z Kent poinformowała o zgłoszeniu o seksualnej napaści, której miał dopuścić się Heath. Z kolei policjanci z Jersey potwierdzili, że nazwisko byłego premiera od miesięcy pojawia się jako nazwisko osoby podejrzanej w jej własnym śledztwie na temat molestowania nieletnich. Potwierdzono też, że inne zgłoszenia bada też policja z Hampshire.

  Policja z Wiltshire potwierdziła, że po swoim poniedziałkowym publicznym wystąpieniu o zgłaszanie przypadków molestowania z tamtego okresu otrzymała wiele telefonów.Były rzecznik dyscypliny partyjnej w latach 1970-1973 za rządów Heatha przyznał, że pomagał tuszować pedofilskie afery
  We wtorek okazało się, że osoba, która jeszcze w latach 90. zgłaszała policji przypadki molestowania seksualnego, których rzekomo dopuścił się Heath, to właścicielka burdelu, którego były premier miał być klientem. Ona sama ma na koncie kilka wyroków. Między innymi za sutenerstwo

  67-letnią dziś Myrę Ling-Ling Forde oczyszczono z zarzutów, gdy w latach 90. groziła - tak przynajmniej twierdzi pewien emerytowany funkcjonariusz policji z Wiltshire - że ujawni rolę Heatha. Forde pochodzi z Filipin. Swój dom publiczny prowadziła w miejscu oddalonym zaledwie o 1,5 km od ówczesnego domu byłego premiera w Salisbury. Ling-Ling Forde uruchomiła swój przybytek ponad dwie dekady temu, gdy zaczęła zalegać ze spłatami swojego kredytu hipotecznego. Teraz działalność tego burdelu zajmuje centralne miejsce w aferze, w którą obecnie zmieszany jest także Edward Heath.

  Kwestią ówczesnej rzekomej groźby ze strony Filipinki zajmuje się Niezależna Policyjna Komisja ds. Skarg. Przedmiot pracy tej komisji stanowią też jej zarzuty wobec byłego premiera.

  Ling-Ling Forde ma na swoim koncie trzy wyroki skazujące. W 1995 r., gdy miała 39 lat, uznano ją za winną sutenerstwa. Oskarżenie twierdziło, że zajmowała się werbowaniem uciekających z domów dziewcząt na prostytutki. Uczyła je, jak rozmawiać z klientem przez telefon i uprawiać seks podczas wspólnego z nim oglądania filmów pornograficznych.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo