EDUinspracje 2019 – edukacyjne nagrody przyznane laureatom z woj. mazowieckiego

Materiał informacyjny
Znamy laureatów tegorocznej edycji konkursu EDUinspirator oraz EDUinspiracje organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. W naszym regionie nagrodę otrzymała Karolina Dołomisiewicz z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Markach

EDUinspirator to konkurs organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Przeznaczony jest osobom zaangażowanym w realizację międzynarodowych projektów edukacyjnych. Nagradzane są w nim osoby, które wyróżniają się szczególną aktywnością i wysoką jakością prowadzonych działań, wpływają na rozwój innych oraz przyczyniają się do pozytywnych zmian w środowisku lokalnym. W tegorocznej edycji konkursu w kategorii edukacja zawodowa nagrodzono Karolinę Dołomisiewicz.

 
Laureatka z woj. mazowieckiego od 2004 roku pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Od 2016 jest również kierownikiem szkolenia praktycznego. Oprócz organizowania praktyk krajowych oraz współpracy z firmami jest również odpowiedzialna za nadzorowanie realizacji programu Erasmus+ w szkole w sektorze Edukacja Zawodowa. Dzięki jej staraniom szkole przyznano w 2018 Kartę Jakości Mobilności. Propaguje wdrażanie systemu ECVET w projektach, bierze udział jako prelegent w krajowych warsztatach ECVET oraz seminariach międzynarodowych, m.in. w Chorwacji, Austrii i na Węgrzech.

- Jako kierownik szkolenia praktycznego byłam odpowiedzialna za ustalenie programu stażu oraz jednostek efektów uczenia się z instytucjami partnerskimi. Dodatkowo koordynowałam wszystkie działania projektowe – mówi Karolina Dołomisiewicz. – Najważniejszym dla mnie rezultatem realizacji projektu była możliwość samodoskonalenia. Satysfakcję sprawia również widok zachwyconych wyjazdem uczniów – podkreśla.

Podczas uroczystej gali EDUinspiracje 2019 w kategorii edukacja szkolna doceniono również Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w Markach za realizację projektu „Empowering Teachers and Pupils for a Better Life through Nature”. Tegoroczna edycja konkursu EDUinspiracje 2019 odbyła się pod hasłem „Działam i inspiruję!”. Jego celem jest wyłonienie najlepszych projektów dofinansowanych przez FRSE oraz promowanie tych, które podejmują ciekawe tematy, są kreatywne, inspirują innych do działania oraz zostały wzorowo zrealizowane.

Laureat w kategorii edukacja szkolna opracował materiały edukacyjne dla edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej związanych z ochroną ptaków i wiedzą na ich temat. Beneficjenci programu zorganizowali ponadto w Irlandii szkolenia dla około 60 nauczycieli z Polski, Czech, Hiszpanii, Irlandii, Macedonii i Słowacji. W rezultacie działań projektowych powstało ponad wysokiej jakości 200 kart pracy oraz scenariuszy zajęć dla uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, oraz aplikacja mobilna.

Wideo

Materiał oryginalny:

Dodaj ogłoszenie