Dziennikarze Maksymilian Rigamonti i Jan Hunin zatrzymani na...

  Dziennikarze Maksymilian Rigamonti i Jan Hunin zatrzymani na granicy grecko-macedońskiej

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Warszawski korespondent holenderskiej gazety „Volkskrant” Jan Hunin i fotoreporter Maksymilian Rigamonti, który współpracuje z „Dziennikiem Gazeta Prawna” zostali zatrzymani przez policję w Macedonii na granicy grecko-macedońskiej w miejscowości Gevgeljia – donosi press.pl
  Maksymilian Rigamonti

  Maksymilian Rigamonti ©Fot. Piotr Smoliński

  Według Press Club Polska, dziennikarzy zatrzymano w piątek o godzinie 10, mimo iż ci sami funkcjonariusze policyjni dzień wcześniej przepuścili ich przez granicę. - Zostałem zatrzymany przez macedońską policję pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy wraz z uchodźcami z Grecji w miejscowości Gevgeljia. Przechodzą tędy tysiące imigrantów z Syrii, Iraku i Afganistanu, aby dostać się do Europy – napisał na swoim profilu na Facebooku Maksymilian Rigamonti.

  TOMASZ LEJMAN, DZIENNIKARZ POLSAT NEWS ZATRZYMANY I PRZESŁUCHANY NA GRANICY TURECKO-ROSYJSKIEJ


  Press Club Polska doniosła też, że policjanci zażądali od każdego z nich po 250 euro za nielegalne przekroczenie granicy. Kiedy odmówili, zamknięto ich w komisariacie informując, że pozostaną w nim do czasu procesu. Funkcjonariusze chcieli uzyskać dostęp do zrobionych przez dziennikarzy zdjęć, ci jednak stanowczo odmówili.

  Sąd w Gevgelji wydał już wyrok – orzeczono, że dziennikarze są winni nielegalnego przekroczenia granicy Macedonii. Przedstawiciele Press Club Polska przyznali, że mężczyzn ukarano grzywną i nakazano im natychmiast opuścić kraj. Najprawdopodobniej jednak będą odwoływać się od tego wyroku.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo