Dzień Nauczyciela 2018: Kiedy wypada? Czy w Dzień Edukacji...

  Dzień Nauczyciela 2018: Kiedy wypada? Czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018 [15.10.2018]

  TK

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada i czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018

  Dzień Nauczyciela 2018 już dziś! Kiedy dokładnie wypada? 14 października (14.10.2018) oficjalnie świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, który będzie okazją do podziękowania nauczycielom i pedagogom za ich pracę. Uczniowie w ten dzień składają im życzenia, piszą wierszyki, czy przynoszą kwiaty, a w szkołach uroczysty charakter Dnia Nauczyciela podkreślają organizowane akademie czy apele. W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę, zatem w szkołach nauczyciele świętować będą 12 lub 15 października. Zobacz również memy na Dzień Nauczyciela, które zebraliśmy w galerii.
  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada i czy w Dzień Edukacji Narodowej jest wolne? Życzenia i prezenty na Dzień Nauczyciela 2018

  Dzień Nauczyciela już dziś!  To jest ten dzień, w którym swoje święto mają... nauczyciele! W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę. W wielu szkołach już w piątek uczniowie i grono pedagogiczne spotkali się na uroczystych apellach. Niektórzy świętować będą Dzień Nauczyciela 2018 dopiero w poniedziałek, 15 października.

  Dzień Nauczyciela to dobry moment na podziękowania za codzienną pomoc, cierpliwość, ciekawie prowadzone zajęcia. Tego dnia zazwyczaj wręczamy nauczycielom kwiaty i słodkie upominki. Pamiętajcie też o miłych życzeniach!

  Dzień Nauczyciela 2018. Kiedy wypada? DATA: 14.10.2018


  Dzień Nauczyciela w Polsce wypada co roku tak samo. 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, a jego uroczysty charakter podkreślają:
  • akademie i apele w szkołach z bogatym programem artystycznym,
  • życzenia i podziękowania dla pedagogów za trud pracy


  ZOBACZ KONIECZNIE
  MEMY NA DZIEŃ NAUCZYCIELA:  Ponadto często tego dnia nauczyciele i pedagodzy otrzymują wyróżnienia i nagrody za sukcesy w swojej pracy.

  Zobacz także: Życzenia na Dzień Nauczyciela. Zobacz i skorzystaj!  W tym roku Dzień Nauczyciela wypada w niedzielę, 14 października. W związku z tym uroczystości w szkołach odbywać się będą najprawdopodobniej w dwóch terminach:
  • 12 października, piątek,
  • 15 października, poniedziałek


  Dzień Nauczyciela nie jest jednak dniem wolnym od szkoły i pracy.

  Dzień Edukacji Narodowej a Dzień Nauczyciela


  Dzień Nauczyciela został ustanowiony 27 kwietnia 1972 roku - to święto oświaty i szkolnictwa, którego data zmieniła się od roku 1982 na mocy ustawy Karta Nauczyciela.

  Dzień Edukacji Narodowej 14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 14 października dalej jednak nazywany jest powszechnie Dniem Nauczyciela, natomiast zmiana w kalendarzu podyktowana była również faktem stworzenia możliwości świętowania dla wszystkich pracowników oświaty.

  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo