Dwie bramki na pożegnanie Brzęczka z Nafciarzami

Joanna Sobczykiewicz
Nico Varela (po lewej) zdobył pierwszy z dwóch goli Wisły w towarzyskim meczu ze Stomilem. Kaja Krasnodębska
W ostatnim sparingu podczas letnich przygotowań Wisła Płock pokonała 2:0 Stomil Olsztyn. W pierwszej połowie Nico Varela pewnie wykorzystał rzut karny, a drugie trafienie zanotował Alan Uryga. Dzisiejszy sparing z pierwszoligowcem, to jednocześnie pożegnanie Jerzego Brzęczka z rolą szkoleniowca Nafciarzy. W meczu z Lechem Poznań drużynę poprowadzi nowy trener.

Wczorajsza decyzja prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka o powierzeniu kadry Jerzemu Brzęczkowi wywołała ogromną sensację w polskich mediach. Nie stawia ona jednak Nafciarzy w korzystnej sytuacji. Na tydzień przed startem ligi zostali bez szkoleniowca. Już w pierwszym meczu z Lechem Poznań drużynę poprowadzi ktoś inny. Dzisiejszy test przeciwko pierwszoligowemu Stomilowi Olsztyn był pożegnaniem Brzęczka z zespołem.

Gospodarzom zależało, by zaprezentować się jak z najlepszej strony przed własnymi kibicami w ostatnim meczu kontrolnym. Prowadzenie objęli już w 13. minucie. Nico Varela pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Karolu Angielskim. Wcześniej do bramki trafił Mateusz Szwoch, jednak arbiter nie uznał gola, a wskazał na jedenasty metr. Piłkarze Stomilu szybko starali się odpowiedzieć i choć kilkakrotnie byli w stanie zagrozić bramce Thomasa Dähne, to piłka ani razu nie zatrzepotała w siatce. Najbliższy doprowadzenia do wyrównania był młody napastnik Stomilu, wypożyczony z Legii II Warszawa Michał Góral. Golkiper Wisły zagrał wprost pod jego nogi, lecz ten zbyt długo zbierał się do strzału i ostatecznie futbolówka poszybowała nad bramką.

W drugiej połowie doszło do kilku zmian w obu zespołach, nadal jednak Nafciarze dominowali na boisku. Alan Uryga bezwzględnie to wykorzystał, pokonując w 54. minucie Michała Leszczyńskiego strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gospodarze prowadzili już 2:0 i na tym zakończyło się strzelanie w Płocku.

Wisła zainauguruje sezon 2018/19 w Lotto Ekstraklasie u siebie 22 lipca, kiedy to zmierzy się z Lechem Poznań. Stomil natomiast na rozpoczęcie rozgrywek w Nice 1 Lidze będzie musiał jeszcze poczekać. Spotkanie z Wartą Poznań zostało odwołane ze względu na wymianę murawy na stadionie w Olsztynie.

[b]Wisła Płock - Stomil Olsztyn 2:0 (1:0)
Bramki:[/b] Nico Varela (13.min), Alan Uryga (54.min)

Wisła Płock: Thomas Dähne (67 Marcel Zapytowski) - Cezary Stefańczyk (67 Patryk Stępiński), Alan Uryga (67 Bartłomiej Sielewski), Adam Dźwigała (67 Damian Byrtek), Krystian Miś (46 Marcin Warcholak) - Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Damian Rasak (67 Patryk Wieliczko), Semir Štilić (46 Jakub Łukowski), Nico Varela (67 Giorgi Merebaszwili) - Karol Angielski (67 Oskar Zawada).

Stomil Olsztyn: Michał Leszczyński (67 Piotr Skiba) - Lukáš Kubáň (46 Janusz Bucholc), Łukasz Sołowiej (46 Łukasz Sołowiej), Tomasz Wełnicki, Remigiusz Szywacz - Wołodymyr Tanczyk (46 Dominik Kun, 67 Tomasz Zając), Marcin Stromecki (67 Łukasz Jegliński), Miłosz Trojak (67 Paweł Głowacki), Grzegorz Lech, Piotr Głowacki (67 Dominik Kun) - Michał Góral (46 zawodnik testowany).