Drugie śniadanie lekcją obowiązkową

Materiał informacyjny

Zakończyła się kolejna edycja „Programu dla szkół”, którego celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci poprzez dostarczanie uczniom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych.W ciągu roku szkolnego 2018/2019 do szkół dostarczono 152 mln porcji owocowo-warzywnych oraz 148 mln porcji mlecznych.

W ramach unijnego „Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dostawcy regularnie przywożą do szkół owoce, warzywa oraz mleko i produkty mleczne.

Dzięki Programowi produkty trafiły do ok. 1,8 mln uczniów klas I–V szkół podstawowych, czyli do ponad 93% dzieci z grupy docelowej.

Owoce i warzywa dostarczano do ponad 12,4 tys. szkół podstawowych a mleko i produkty mleczne – do ponad 12,7 tys. placówek.

Program obejmuje także działania o charakterze edukacyjnym, które mają na celu nauczanie zasad zdrowego żywienia, pochodzenia i uprawy owoców, warzyw oraz produkcji produktów mlecznych, a także przeciwdziałania marnotrawieniu żywności, itp. Dodatkowo w ramach działań promocyjnych została stworzona postać Chrumasa – animowanego bohatera, który co roku w zabawny sposób prezentuje dzieciom zasady zdrowego żywienia.

Wyjątkowym punktem ostatniej edycji „Programu dla szkół” był ogólnopolski konkurs „Szkolna przerwa śniadaniowa – mleczna, z warzyw, owocowa”. Najmłodsi uczniowie zostali poproszeni o nadesłanie pomysłowej dokumentacji grupowego przygotowywania i spożywania drugiego śniadania. Laureatem konkursu została klasa 3B ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach i to właśnie w jej murach odbyło się spotkanie z udziałem Chrumasa oraz gwiazdy mediów społecznościowych – vlogerki i influencerki Hejka tu Lenka.

Warunki przystąpienia do kolejnej edycji „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2019/2020 znajdą się na stronie internetowej
Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie materiały promocyjne i informacyjne kampanii dostępne są na stronie internetowej
www.pamietnikchrumasa.pl Oficjalna strona „Programu dla szkół”: www.programdlaszkol.org.

„Program finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego”

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Dodaj ogłoszenie