Drugie miejsce Developresu Rzeszów na turnieju Amica Cup w Szamotułach

luci
Developres z tygodnia na tydzień gra coraz lepiej. Do rozpoczęcia sezonu pozostał niewiele ponad miesiąc. K_kapica_afk
Developres SkyRes Rzeszów pokonał w ostatnim meczu turnieju Amica Cup w Szamotułach mistrza Niemiec Palmberg Schweriner 3:2. Rzeszowianki w trzydniowych zmaganiach uplasowały się na 2. miejscu.

- Z każdym kolejnym turniejem nasza gra będzie o poziom wyżej - mówił po turnieju w Novej Goricy trener Lorenzo Micelli. Słowa szkoleniowca Developresu zdają się potwierdzać, jego zespół zajął drugie miejsce w turnieju Amica Cup w Szamotułach.
Rzeszowianki w pokonanym polu pozostawiły niemiecką ekipę Palmberg Schwerin i brązowego medalistę Ligi Siatkówki Kobiet ubiegłego sezonu Grot Budowlanych Łódź. Bezkonkurencyjne w Szamotułach były siatkarki Drezno SC, wygrywając wszystkie trzy spotkania.

Gra rzeszowianek, choć wciąż mało regularna, to wyglądała o niebo lepiej niż podczas zmagań w Słowenii. W starciu z Budowlanymi Developres przewyższał swoje przeciwniczki w każdym elemencie. U rywalek szalała Jovana Brakocević, ale gdy opuściła plac gry mecz stawał się jednostronny. Rzeszowianki wyszły w składzie Agnieszka Rabka, Katarzyna Zaroślińska, Kamila Witkowska, Magdalena Hawryła, Blagojević, Micha Mlejnkova, Dorota Medyńska (libero). W tym i w kolejnych spotkaniach na parkiecie pojawiały się też Helene Rousseaux, Kinga Hatala, Katarzyna Żabińska, Agata Sawicka oraz pozostałe siatkarki: Maja Tokarska, Barbara Zakościelna i Adrianna Budzoń.

Developres miał lepsze i gorsze momenty. Do tych drugich na pewno należy zaliczyć drugi set w starciu z Budowlanymi przegrany do 11. Mecz z Dreznem rzeszowianki przegrały 0:3, ale trzeba zaznaczyć, że nie było to jednostronne widowisko. W każdym secie losy wygranej ważyły się do ostatnich piłek. W trzeciej partii rzeszowianki prowadziły nawet 23:21, ale popełniły w końcówce kilka kardynalnych błędów i to Niemki były górą.

Na koniec Developres zagrał z ekipą ze Schwerin, które decydowało o tym, kto zajmie 2. miejsce. Rzeszów zdecydowanie wygrał sety nr 1 i 3, ale zwycięstwa przeplatał gorszymi chwilami. Na szczęście tie-breaka rozstrzygnął na swoją krzyść.

Wyniki Amica Cup:
Grot Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 25:11, 15:25, 20:25);
Palmberg Schwerin - Drezno SC 2:3 (27:25, 20:25, 25:20, 18:25, 9:15);
Developres - Drezno 0:3 (22:25, 23:25, 24:26);
Schwerin - Budowlani 2:3 (19:25, 27:25, 17:25, 25:23, 13:15);
Budowlani - Drezno 0:3 (23:25, 24:26, 23:25);
Developres - Schwerin 3:2 (25:18, 20:25, 25:17, 24:26, 15:12).