Druga wygrana Zagłębia Lubin w Turcji. Popis Kacpra Chodyny (WIDEO)

Piotr Janas
Piotr Janas
Kacper Chodyna
Kacper Chodyna FOT. Piotr Krzyżanowski
Zagłębie Lubin wygrało z FK Gabala 2:1 w swoim drugim zimowym sparingu. Lubinianie pokonali wicelidera ekstraklasy Azerbejdżanu po dwóch pięknych golach swojego wychowanka Kacpra Chodyny.

Zagłębie Lubin - FK Gabala 2:1 (skrót, wideo, bramki)

KGHM Zagłębie Lubin ma za sobą drugi sparing i drugie zwycięstwo w trakcie zimowych przygotowań. Podopieczni Piotra Stokowca w niedzielę pokonali trzecią drużynę rumuńskiej ekstraklasy FC Voluntari 1:0, a dziś wygrali z wiceliderem azerskiej ekstraklasy FK Gabalą 2:1.

Do przerwy to drużyna z Azerbejdżanu sprawiała lepsze wrażenie, choć grające w mocno eksperymentalnym składzie Zagłębie także miało swoje okazje. Wynik w 9 min otworzył Fernán Ferreiroa, który popisał się pięknym strzałem sprzed pola karnego. Hiszpan w poprzednim sezonie był piłkarzem Jagiellonii Białystok.

Zagłębie odpowiedziało w drugiej połowie, na którą trener Stokowiec wypuścił całkowicie inny skład, nie licząc bramkarza. W 57 min Kacper Chodyna niekonwencjonalnym strzałem zza pola karnego wrzucił futbolówkę za kołnierz bramkarza Azerów. W 79 min dał Miedziowym prowadzenie, celnie przymierzając z rzutu wolnego.

Kolejny mecz kontrolny lubinianie rozegrają w niedzielę, a ich rywalem będzie ukraińska FK Oleksandria.

KGHM Zagłębie Lubin - FK Gabala 2:1 (0:1)
Bramki: Fernán 9 - Chodyna 57, 79
Zagłębie (I połowa): Burić - Kłudka, Kopacz, Lepczyński, Bartolewski - Żubrowski, Poręba, Łakomy - Daniel, Szysz, Sławiński.
II połowa: Burić - Chodyna, Ławniczak, Balić, Sobczak - Żygulow, Pieńko, Dudziński, Wójcicki, Masiak - Doležal.
Gabala (skład wyjściowy): Atangana - Ruan, Mursalov, Shahverdiyev, Alimi, Mammadov, Vukcević, FFernán, Utzig, Muradov, Isgandarov.