Drodzy słuchacze Radia Maryja!

  Drodzy słuchacze Radia Maryja!

  Tomasz Lis, gospodarz programu "Tomasz Lis na żywo" w TVP2

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Inaczej niż ludzie, którzy mówią o Radiu Maryja, ale go nie słuchają, ja - owszem - słucham. I to namiętnie. Perwersja, powie ktoś? Może. Nic nie poradzę.
  Słuchać tego radia lubię, bo odkrywam światy nieznane, próbuję zrozumieć coś, co rozumem ogarnąć trudno.

  Jakiś czas temu w Radiu Maryja usłyszałem powtarzaną potem bez końca zapowiedź prof. Wolniewicza o spotkaniu rodzin Radia Maryja w Częstochowie, że dobre spotkanie, że tylko nasi katolicy, ci prawdziwi oczywiście, mogą postawić tamę liberalizmowi, zepsuciu i takie tam.

  Z ciekawością czekałem więc na relację z tego spotkania. I doczekałem się. Biskup Dydycz z Drohiczyna uświadomił tam zebranym, że budować społeczną jedność trzeba na fundamencie wartości chrześcijańskich, a nie na bazie wspólnych interesów.

  Chwalił Radio Maryja, że nie tylko krzewi Słowo Boże, ale i pielęgnuje godność obywatela. Co do krzewienia Słowa Bożego, to wypowiadać się nie chcę, bo nie czuję się specjalistą. Mam za to coś do powiedzenia w sprawie pielęgnowania przez stację ojca dyrektora godności obywateli.

  Kilka tygodni temu słuchałem sobie w Radiu Maryja rozmów ze słuchaczami na temat sytuacji naszych stoczni. W którymś momencie zadzwoniła słuchaczka z Wrocławia. - Bardzo prosimy, pani Mario - powiedział po kobiecemu łagodnym głosem ojciec prowadzący - o podzielenie się swymi refleksjami. To pani Maria się podzieliła. - Problem Stoczni Gdańskiej rozwiąże się - powiedziała - jak Rydzyk odda przeznaczone na nią pieniądze słuchaczy, które chyba ukradł. Na to prowadzący zareagował ostro. - Pani jest agentem SB, pani głos najlepiej dowodzi, ilu jest w kraju agentów SB.

  Trudno mi sobie wyobrazić, że w jakiejś innej stacji w Polsce tak się traktuje słuchacza, ale to przecież nadawca społeczny, katolicki głos w naszym domu, krzewiciel Słowa Bożego. O pani Marii przypomniałem sobie, gdy usłyszałem, jak to bp Dydycz chwali RM za pielęgnowanie godności obywateli. Ja tam bym nie chciał, by moją i moich współobywateli godność pielęgnowano w taki sposób, ale pewnie są i tacy, co lubią, jak ich godność wyzwiskami i insynuacjami pielęgnują. Niech im na zdrowie będzie.

  Na owym częstochowskim spotkaniu Jarosław Kaczyński powiedział, że widzi siły, które chcą osłabić Polskę. Prezes Jarosław rok temu szatana widział, ostatnio mówił, że Bóg już działa, bo notowania PiS idą w górę, więc ja się nie dziwię, że on widzi to, czego inni nie widzą.

  A widzieć powinni. Ale widzę też znaki, że są tacy, którzy robią wszystko, by ojczyznę naszą osłabić.

  Pani Maria też pewnie widzi. Pani Maria do nich dzwoni, ja ich słucham, oboje próbujemy zrozumieć, jak to działa, kto tego słucha i po co.

  Sam słucham, by zrozumieć. Może inni słuchają w tym samym celu. Nie wiem.

  Kocham moich rodaków, więc za słuchanie tego, czego sam słucham, potępiać ich nie mam prawa i nie będę. Będę za to dalej słuchał. Może kiedyś zrozumiem.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (15)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ja również słucham RM. Chcę wiedzieć co mohery nam szykuja

  Marcin Kasztelan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Czy spetają Polskę jak wtedy na dwa lata po wyborach w 2005 roku. Myślę, że każdy z nas powinien trochę poodsłuchiwać, by wiedzieć co nas może spotkać. Jak tma się fajnie dopuszcza do głosu jak się...rozwiń całość

  Czy spetają Polskę jak wtedy na dwa lata po wyborach w 2005 roku. Myślę, że każdy z nas powinien trochę poodsłuchiwać, by wiedzieć co nas może spotkać. Jak tma się fajnie dopuszcza do głosu jak się fajnei spuszcza z anteny. Są jaja. Dużo śmiechu ale i zgrozy przy tym radiu. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tomaszu LISIE

  G R O T (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  jesteś żałosny, a jako niezależny, podobno, dziennikarz nie masz klasy. Ponadto jesteś prowokatorem, usiłującym ośmieszyć RM i Tw Trwam, co na pewno Ci się nie uda.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re stepokura hehe

  morpork (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  To i tutaj się udzielasz. Chyba zaczynam żałować, że dałem tutaj wpis ;))

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lis a Radio Maryja

  sluchacz radia i Tw Trwam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  identyczny komentarz z panskiego artykułu,zgadzający sie co do porzecinka i kropki znajduje się w komentarzach, na forum w "Dzienniku".czyzby byl to plagiat , czy oprocz artykołow gazetach dorabia...rozwiń całość

  identyczny komentarz z panskiego artykułu,zgadzający sie co do porzecinka i kropki znajduje się w komentarzach, na forum w "Dzienniku".czyzby byl to plagiat , czy oprocz artykołow gazetach dorabia Pan sobie piasnie takich postów,,amoże torobia pijarowcy PO w ramach biura rządowego.jesli jest Pan ,Panie Lisie towie Pan , ze tasprawa pieniedzy przeznaczonych na tocznie gdańską została wielokrotnie wyjasniona..Poniewaz stocznia zostala przez Pana LEwandowskiego yostala wcyesniej spryedana Panu sylancie ,kto chciał ten otrzymywaął zwrot tzch wpłaconych przez siebie pieniędy.a oj. Rydzykowi nawet niektórzy w swojej glupocie i nienawisci próbzja w mwic spowodowanie smierci przewodnicząceg Komitetu Ratowania Stoczni Gdanskiej.Ale wracając do meritum ,przeciez tsuchaczka nazwaa oj, ry dzka i cae radio złodziejami, nie mając do tego zydnych podstaw.Gdzby bzłPan rzetelnym dziennikarzem to zamiast powtarzac perfidnie klamstwa, które moze i przystoją niedoinformowanym internatom, wyjasnił by Pan rzeczowo tą sprawe rzekomo ukradzionych pieniędzy Stoczni Gdanskiejprzez radio Maryja, a nie powtarzał je jak mandre.Podobno jest Pan niezaleznym dzienikarzem.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SB

  baca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Panie Tomaszu, niestety nic Pan nie zrozumiał ... Kaznodzieja który mówił do p.Marii że jest agentem SB miał na myśli Słowo Boże ... Proszę dalej słuchać RM FM

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Tomaszu

  babcia-Maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  serdecznie pozdrawiam, gratuluję artykułu --RM nie słucham ale bardzo lubię Pana programy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lisek chytrusek

  stepokura (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  re; monopork. ty zawsze swoje.jestes nieprzemakalnym politrukiem,moze nie byłym ubekiem. Sam powtarzasz starą spiewke przypisujac ja innym.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lis przegrales juz o oczach widzow

  Tomo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Lis przegrales juz o oczach widzow !!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oficjalne pytanie do T. Lisa

  gizmo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Tomek, jeżeli czytasz nasze komentarze napisz proszę wprost: czy odmawiasz różaniec? Czy chodzisz w każdą niedzielę do Kościoła? Ciekawe...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tomaszu Lisie! ;)

  morpork (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Nie idz tą drogą! Bo ja także czasami słucham, i także nie mogę zrozumieć. To znaczy mogę. Rozumiem, że o. Rydzyk jest człowiekiem inteligentnym, a jakże. Inteligentny biznesmen robiący wspaniały...rozwiń całość

  Nie idz tą drogą! Bo ja także czasami słucham, i także nie mogę zrozumieć. To znaczy mogę. Rozumiem, że o. Rydzyk jest człowiekiem inteligentnym, a jakże. Inteligentny biznesmen robiący wspaniały interes w dośc prosty sposób - na naiwności nie których ludzi.
  A co do słuchania. Nie przepadam za kabaretami, najczęściej sa zbyt sztuczne. Ale przy RM bawię sie wysmienicie, nie raz się wybuchnę głośnym rechotem. To jest kabaret - prawdziwy, z życia wzięty, w dodatku na żywo;).
  Uzupełnieniem tego radia jest natomiast okazjonalne przejrzenie wpisów na forum Dziennika, które obsiadła kilkuosobowa rodzina Radia Maryja. Tam także na logiczne argumenty dostaje się odpowiedż: TY ODMÓŻDŻONY KOMUCHU, ESBEKU, etc. No, ale ostatnio słyszałem jak o. Rydzyk nawoływał: kopiujcie artykuły, wklejajcie, wysyłajcie..; Tak że, rodzina Rm działa prężnie i się rozwija. Strach się bać.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo