Dr Jarosław Mijas: Bez sprzętu WOŚP nie mógłbym leczyć tak...

  Dr Jarosław Mijas: Bez sprzętu WOŚP nie mógłbym leczyć tak skutecznie

  Zdjęcie autora materiału
  Mirela Mazurkiewicz

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii, mówi o tym, co by było, gdyby nie było Jurka Owsiaka.
  - Na oddziałach przybyło naprawdę mnóstwo sprzętu. To jest sprzęt wysokiej klasy, na który przy standardowym finansowaniu opieki zdrowotnej najpewniej nie byłoby nas stać. Dzięki niemu poziom leczenia znacząco wzrasta - mówi dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę już po raz 27. Na kupionym w ramach akcji sprzęcie zyskują mali i duzi.

  - Zaczęło się od noworodków. Program przesiewowego badania słuchu był unikalny na skalę świata i wszyscy nam go zazdrościli. Ten program funkcjonuje do dziś i dzięki niemu udało się wyłapać wielu małych pacjentów z defektem wrodzonym słuchu, zaprotezować i leczyć - wspomina dr Mijas. - Później doszedł szereg innych inicjatyw, pozwalających ratować ciężko chore dzieci. Tylko w moim oddziale powiatowym w Strzelcach Opolskich w ciągu dwóch lat dostaliśmy sprzęt wart blisko 300 tys. złotych.

  Dobry sprzęt przekłada się na skuteczność terapii. Ile dzieci żyje dzięki orkiestrze? Dlaczego obcokrajowcy przyjeżdżają leczyć się w Polsce? Więcej o tym w programie Gość nto.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »