Dostali nagrodę! Europia pomaga Polakom mieszkającym w...

  Dostali nagrodę! Europia pomaga Polakom mieszkającym w Manchesterze i okolicach. Jednym z szefów jest polski biznesmen Paul Lajszczak

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Dereszyński

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Dostali nagrodę! Europia pomaga Polakom mieszkającym w Manchesterze i okolicach. Jednym z szefów jest polski biznesmen Paul Lajszczak
  1/4
  przejdź do galerii

  ©Nadesłane

  Organizacja charytatywna Europia, której celem jest pomoc mniejszościom narodowym na terenie Manchesteru, została nagrodzona prestiżową nagrodą dla najlepszej organizacji inspirującej grupy społeczne na terenie tego brytyjskiego miasta. Jednym z szefów Europii jest polski biznesmen Paul Lajszczak.
  Nagrodę za szczególny, znaczący wkład w życie społeczne regionu oraz inspirujące działania na rzecz integrowania lokalnych społeczności odebrali z rąk przedstawicieli Forever Manchester - Paul Lajszczak oraz Kush Chottera. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 9 lutego 2018 r. w The Principal Manchester.

  - Byłem wręcz oszołomiony, że będąc zaledwie trzy miesiące członkiem zarządu tej fundacji, otrzymaliśmy nagrodę. Jestem bardzo dumny z osiągnięć Europii, wierzę, że ten rok będzie przełomowym momentem w rozwoju organizacji, dołożę wszelkich starań by tak było - komentuje Paul Lajszczak, przedsiębiorca z Manchesteru, działający na terenie Wielkiej Brytanii, Dubaju oraz Polski, członek zarządu Europii.  Polak potrafi czyli historia sukcesu Paula Lajszczaka

  Europia to organizacja charytatywna, która na terenie Manchesteru i okolic wspiera, edukuje i reprezentuje ekspatów głównie pochodzących z Europy Wschodniej. Ich misją jest pomaganie m.in. Polakom w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału, także integracja międzykulturowa pomiędzy mniejszościami na terenie Manchesteru oraz wspomaganie finansowe inicjatyw społecznych mających na celu poprawę zdrowia, zdolności, możliwości zatrudnienia i jakości życia.

  Organizacja pomaga emigrantom zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i biznesowej. Prowadzi m.in. bezpłatne porady dotyczące m.in. zakwaterowania, spraw pracowniczych, starając się także wspomagać prawnie ludzi w ciężkiej sytuacji życiowej. W placówce Europii są dostępni pracownicy mówiący w kilku językach, w tym po polsku.

  - Od wielu lat dążymy do integracji kulturowej narodów zamieszkujących region Manchesteru. Możemy sobie nawzajem zaoferować tak wiele, warto pielęgnować naszą historię, kulturę i pokazywać ją innym. W Wielkiej Brytanii możemy się czuć jak obywatele świata, ponad podziałami, dążący do harmonijnego współegzystowania różnych kultur. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymania nagrody i docenienia naszej pracy na rzecz lokalnej społeczności. Takie chwile dają nam siłę do dalszego działania - komentuje Kush Chottera, założyciel i dyrektor Europii.

  Jeśli mieszkasz w Manchesterze lub okolicach, pod tym linkiem możesz znaleźć pomoc

  Paul Lajszczak był w październiku 2017 r. gościem Agencji Informacyjnej Polska Press:

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ławto i w pięć minut

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie wiedziałem, że tak łatwo można sie rozliczyć z fiskusem. Z podatnik info udało się to zrobić w dosłownie 5 minut. Polecam wszystkim początkującym.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo