Donald Trump: Ameryka będzie dla mnie najważniejsza

Aleksandra Gersz AIPZaktualizowano 
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Prezydent elekt pojawił się wraz z rodziną na scenie na Manhattanie i wygłosił swoje pierwsze przemówienie po ogłoszeniu wyników wyborów. "Będę prezydentem dla wszystkich Amerykanów, nie zawiodę was" - powiedział Trump i pogratulował Hillary Clinton za jej kampanię prezydencką.

RUPTLY/x-news

- To historyczna noc. Amerykanie przemówili i wybrali swojego nowego zwycięzcę - przedstawił Donald Trumpa na scenie nowy wiceprezydent Mike Pence. Prezydent elekt, który pokonał Demokratkę Hillary Clinton, pojawił się na scenie w nowojorskim hotelu Hilton wraz z żoną Melanią i pięciorgiem dzieci. - Dziękuję wam wszystkim. Przepraszam, że musieliście czekać, to skomplikowany biznes - rozpoczął swoją przemowę Trump oklaskiwany przez rozentuzjazmowany tłum.

Donald Trump, który przybrał we wtorkową noc bardziej stonowany ton niż podczas swoich wieców wyborczych, pogratulował na początku Hillary Clinton - oboje kandydaci prowadzili burzliwą kampanię i nie unikali wzajemnych oskarżeń i ataków. - Hillary pracowała bardzo, bardzo ciężko przez bardzo długi czas i mamy wobec niej ogromny dług wdzięczności za jej służbę dla tego kraju - powiedział miliarder i dodał: "Teraz jest czas, aby Ameryka uleczyła rany podziału". - To będzie piękna rzecz - powiedział Trump o swojej prezydenturze i dodał: "Nazywają to historycznym wydarzeniem, ale to, co naprawdę będzie historyczne to ta praca, którą wykonamy". - Obiecuję wam, że was nie zawiodę, zrobimy świetną robotę - dodał miliarder.

Trump obiecał Amerykanom, że "Stany Zjednoczone będą dla niego najważniejsze". - Obiecuję obywatelom naszego kraju, że będę prezydentem dla każdego Amerykanina. I to jest dla mnie bardzo ważne - mówił dalej w Nowym Jorku nowo wybrany prezydent. - Wyciągam rękę do was, którzy w przeszłości mnie nie popieraliście - a było was trochę - po wasze wskazówki i waszą pomóc, abyśmy mogli razem pracować i zjednoczyć ten wspaniały kraj - powiedział Donald Trump i stwierdził, że "Stany Zjednoczone nie będą już więcej zadowalać się tym, co nie jest najlepsze". - Musimy odzyskać przeznaczenie tego kraju, mieć wielkie marzenia, musimy być śmiali i nieustraszeni - dodał.

Donald Trump zwrócił się również do międzynarodowej społeczności. - Ameryka zawsze będzie pierwsza, ale będziemy sprawiedliwi dla wszystkich. Będziemy szukać wspólnych punktów, nie wrogości, sojuszów, nie konfliktów - powiedział i dodał, że oczekuje "wspaniałych stosunków" z innymi krajami. Gorąco oklaskiwany Republikanin mówił również do czego będzie dążył jako następny prezydent USA.

- Podwoimy nasz rozwój gospodarczy i będziemy mieć najsilniejszą gospodarkę na świecie - powiedział nowy prezydent. Stwierdził również, że "zapomniani mężczyźni i kobiety w tym świecie nie będą już dłużej zapomniani". Donald Trump obiecał również odbudować tunele, mosty i szkoły, stworzyć nowe miejsca pracy oraz "zająć się naszymi wspaniałymi weteranami".

W swoim przemówieniu Donald Trump podziękował również swoim bliskim oraz wszystkim tym, którzy wspierali go podczas kampanii prezydenckiej. - Po pierwsze chciałbym podziękować moim rodzicom, którzy patrzą na mnie z góry, to byli wspaniali ludzi - mówił i podziękował również swojej żonie, Melanii, a także pięciorgu dzieci. Trump obejmie urząd w styczniu. Jak podaje BBC, po zliczeniu głosów z 46 stanów Republikanin ma 275 głosów elektorskich, a Clinton 218. Do wygranej potrzeba było 270 głosów.

Wideo

Materiał oryginalny: Donald Trump: Ameryka będzie dla mnie najważniejsza - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 88

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
D
Dreistadt
W dniu 10.11.2016 o 01:44, Smerf Maruda Ustka napisał:

Międzynarodowe lewactwo, dostało kolejnego kopa w tyłek. Brawo ! Nareszcie lemingi 5poznały się na lewicowcy bandytach i kryminalistach również w Stanach, nie tylko w Polsce  :)  


I co dalej?
zgłoś
O
Obecny1
W dniu 25.08.2017 o 20:31, Dreistadt napisał:

Zawsze coś z czegoś wynika!

 

Zgadzam się z Tobą. Mój pobyt w San Diego jest wynikiem...długo by o tym pisać...  :wacko:

zgłoś
D
Dreistadt
W dniu 24.08.2017 o 03:24, Obecny1 napisał:

Z tego filmu wynika

Zawsze coś z czegoś wynika!

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 22.08.2017 o 23:50, Dreistadt napisał:

  :excl: Czy to całe słynne United States of America  jak Polska też należy do tzw. "państw prawa"? :o 

 

 Czy ja się przesłyszałem? :wacko:  Powiedziałeś, że Polska należy do...  :huh:

 
     Czy możesz te słowa powtórzyć?  B)
zgłoś
D
Dreistadt

:excl: Czy to całe słynne United States of America  jak Polska też należy do tzw. "państw prawa"? :o

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 21.08.2017 o 23:27, Dreistadt napisał:

 1 dolar amerykański = 3,62464614 złotego polskiegoW mediach podają - Dolar będzie coraz słabszy -  to tradycyjnie znaczy, że na bak w górę pójdzie! :D 

 

Amerykańska waluta przeżywa w Polsce różne zachwiania, w Polsce..., ale w USA wartość nabywcza dolara jest wciąż na takim samym poziomie, a nawet wyższym, ponieważ wiele artykułów można kupić po cenie niższej niż przed kilkoma miesiącami.  :)
 
  Ps. W Kalifornii masło tanieje...  :rolleyes:
zgłoś
D
Dreistadt

1 dolar amerykański = 3,62464614 złotego polskiego
W mediach podają - Dolar będzie coraz słabszy -  to tradycyjnie znaczy, że na bank w górę pójdzie! :D

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 21.08.2017 o 23:08, Dreistadt napisał:

 Wnioskuję z tego że tam  za oceanem jakby większe poszanowanie pieniądza opartego na złocie, a nie jak naszej złotówki na cynie /partyjnym/ ... :P 

 

Bardzo mi się podobają amerykańskie pieniądze, szczególnie ich kolor, jest jakby taki...zielony.  :P   :rolleyes:

zgłoś
D
Dreistadt

Wnioskuję z tego że tam  za oceanem jakby większe poszanowanie pieniądza opartego na złocie, a nie jak naszej złotówki na cynie /partyjnym/ ... :P

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 21.08.2017 o 13:34, Dreistadt napisał:

 Ciekawe czy napiwki w pewnych krajach jako przejaw korupcji też traktowane? :unsure: 

 

W USA kelnerzy otrzymują napiwki, ale w większości obsługa w restauracjach to młode osoby, które dorabiają na opłatę swoich studiów. Im bardziej serdeczny jest uśmiech kelnerki (lub kelnera) tym większy jest napiwek.
 
Ps. Dawanie kelnerom napiwków nie ma nic wspólnego z kopertami wsuwanymi w kieszenie polskich lekarzy.
zgłoś
D
Dreistadt

Ciekawe czy napiwki w pewnych krajach jako przejaw korupcji też traktowane? :unsure:

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 21.08.2017 o 02:17, Dreistadt napisał:

 No tak, ale w różnym stopniu zależnie od przyzwolenia rządzących i ich szemranych układów i powiązań, a chyba nic darmo - prawda? 

 

Bardzo dużo zależy od tzw. charakteru Narodu. Jeśli w społeczeństwie istnieje przyzwolenie na korupcję (dawanie lekarzom kopert z pieniędzmi to też forma korupcji), to...Naród sam sobie jest winien...  :wacko:

zgłoś
D
Dreistadt
W dniu 21.08.2017 o 01:39, Obecny1 napisał:

Korupcja istnieje w każdym kraju na świecie...Powtarzam: korupcja istnieje w każdym kraju na świecie...

No tak, ale w różnym stopniu zależnie od przyzwolenia rządzących i ich szemranych układów i powiązań, a chyba nic darmo - prawda?

zgłoś
O
Obecny1
W dniu 21.08.2017 o 01:19, Dreistadt napisał:

 Ciekawe ile na Świecie skorumpowanych krajów? :o 

 

Korupcja istnieje w każdym kraju na świecie...
 
Pozarządowa organizacja Transparency International jak co roku ogłosiła raport na temat postrzegania korupcji na świecie. Za rok 2016 sklasyfikowała pod względem poziomu korupcji 176 państw w skali od 0 (najwyższy poziom korupcji) do 100 punktów (najniższy).
 
Najmniej korupcyjnymi krajami na świecie są Dania i Nowa Zelandia. Zdobyły one "zaledwie" po 90 punktów.
 
Powtarzam: korupcja istnieje w każdym kraju na świecie...
zgłoś
D
Dreistadt
W dniu 21.08.2017 o 01:12, Obecny1 napisał:

Pod względem korupcji, która - niestety - jest wciąż obecna w naszym kraju,Polska zajmuje w świecie 29 pozycję - razem z Portugalią. Krajami najmniej skorumpowanymi ogłoszono Danię i Nową Zelandię.  -   h

Ciekawe ile na Świecie skorumpowanych krajów? :o

zgłoś
Dodaj ogłoszenie