Doczekał się! Grzegorz Krychowiak po raz pierwszy wygrywa w Premier League

DW
Grzegorz Krychowiak znów może się cieszyć zaufaniem trenera.
Grzegorz Krychowiak znów może się cieszyć zaufaniem trenera. EAST NEWS
Piłkarze West Bromwich Albion w końcu się przełamali. Drużyna do której wypożyczony jest Grzegorz Krychowiak przełamała serię 20 meczów bez zwycięstwa wygrywając z Brighton & Hove Albion 2:0. "The Baggies" ostatni mecz wygrali 22 sierpnia, jeszcze zanim pozyskali z Paris Saint-Germain Polaka. Dla niego jest to pierwsze ligowe zwycięstwo w angielskiej ekstraklasie.

Krychowiak miał być odpowiedzią na problemy kadrowe w angielskim zespole. Do Anglii jechał jako zawodnik o dużej klasie, który zrobi różnicę w środku pola WBA. Media na wyspach często jednak zarzucały mu nieskuteczność, a sympatia Alana Pardew malała z meczu na mecz. Pod koniec 2017 roku mówiło się nawet o ewentualnym skróceniu wypożyczenia.

Menedżer West Bromwich postawił jednak na inną taktykę, w której Krychowiak sprawdza się znakomicie. Lider polskiej kadry coraz częściej wystawiany jest w pierwszym składzie. Dziś przyniosło to spodziewane efekty. WBA wygrało 2:0 z Brighton, czym przełamało niemal wszystkie złe serie z tego sezonu. Gospodarze sobotniego spotkania wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Jonny Evans odnalazł się w polu karnym i głową skierował futbolówkę do siatki. Drugie trafienie dołożył na początku drugiej połowy Craig Dawson. Dla "The Baggies" to pierwszy szczęśliwy wieczór od 22 sierpnia.

Reprezentant Polski rozegrał całe zawody. Zanotował 31 celnych podań i cztery długie piłki do kolegów z drużyny. Do tego wygrał dziewięć pojedynków i trzykrotnie był faulowany. Jeśli chodzi klub z "The Hawthorns", ten zdobył kluczowe w kontekście utrzymania trzy punkty. Być może jest to sygnał do skutecznej walki o utrzymanie w Premier League.