Doceniaj kulturę w Internecie! Czym jest Net-Pocket?

Materiał informacyjny Net-Pocket
Udostępnij:
Sztuka oraz showbiznes to brutalne pola bitwy, gdzie często wielu mniejszych Twórców pozostaje daleko w tyle za gigantami mainstreamu. Pomimo tego, że obecnie mamy znacznie większy dostęp do treści nawet zupełnie niszowych, to oczywistym faktem jest, że największe środki finansowe trafiają do osób na szczycie notowań karty “Na Czasie”.

Finansowanie Twórców - jak to wygląda?

Na największe finansowanie w serwisie YouTube liczyć mogą osoby o największej ilości wyświetleń filmu. Umieszczenie reklam w trakcie ich filmiku jest dla reklamodawcy najbardziej opłacalne. W ten sposób często najwyższe wynagrodzenie dostaną autorzy treści clickbaitowych, najbardziej klikalnych - a te często bazują na kontrowersji czy wywoływaniu negatywnych emocji u odbiorcy.

Tutaj z misją przychodzi portal Net-Pocket. U założeń serwisu stoi wspieranie wartościowych treści w Internecie, które mogą zaginąć w zalewie informacji. Net-Pocket oddaje decyzję o tym, kto zasługuje na największe docenienie z rąk algorytmów do rąk widzów. Już nie wyświetlenia się liczą, lecz głosy. Dzięki temu możemy docenić chociażby niewielkie, edukatorskie kanały na YouTube czy podcasty, które zajmują się fascynującymi tematami. Lub też artystów, którzy dalej nie mogą przebić się do głównego nurtu, a naszym zdaniem zasługują na znacznie większe rozpoznanie wśród opinii publicznej. Net-Pocket nie ogranicza nas do jednej kategorii Twórców, ale umożliwia wyróżnienie kreatywnych ludzi z przeróżnych branż.

Jak działa Net-Pocket?

Użytkownik rejestruje się w serwisie i uzyskuje możliwość skorzystania z rozwiniętej oferty cashbackowej. Net-Pocket współpracuje z ponad 1000 sklepów - z poziomu strony wybieramy dowolny z nich. Możemy także zainstalować wtyczkę, która umożliwi nam zobaczenie oferowanego cashbacku już z poziomu przeglądarki. Wpisując w Google nazwę poszukiwanego produktu automatycznie zobaczymy, który ze sklepów gwarantuje nam najwyższy zwrot środków. Następnie dokonujemy zakupów, za które dostajemy nawet kilkanaście procent zwrotu środków. Od nas zależy, czy pozyskane środki chcemy wypłacić na własne konto, czy też wykorzystać do głosowania na wybranego Twórcę.

Twórcą może być dowolna osoba, która posiada minimum trzy konta w mediach społecznościowych i która zamieszcza w Internecie treści publiczne. Artyści, muzycy, edukatorzy, influencerzy - każdy z nich może stworzyć swój profil Twórcy w serwisie i pozyskać głosy od swoich fanów, które pozwolą mu rozwinąć własny kanał. Odzwierciedleniem sympatii publicznej jest z kolei Ranking Twórców, który pokazuje nam, na jaką Internetową osobowość najchętniej przeznaczane są głosy.

*

Warto doceniać

Dzięki temu Net-Pocket stanowi wyjątkowe połączenie serwisu cashbackowego razem z portalem a’la Patronite. A żeby docenić Twórców użytkownicy nie muszą płacić z tzw. “własnej kieszeni”, lecz wykorzystują fundusze pozyskane w trakcie zakupów. Coraz chętniej przekazujemy donacje na rozmaitych Twórców, a w szczególności chętnie robią to przedstawiciele młodej Generacji Z, których portal The Guardian nazwał w swoim artykule “Philantroteens” (“Filantronastolatkami”). Możemy spodziewać się, że docenienie artystów i influencerów za pomocą cashbacku zamiast donacji wysyłanych z poziomu konta bankowego będzie tylko sprzyjało pozytywnemu trendowi doceniania osób dzielących się w sieci swoją wiedzą i tworzących wartościowe rzeczy.

Net-Pocket daje szansę, aby Twórcom, którzy nie są jeszcze dostrzegani czy znani szerokiej publiczności umożliwić rozwój swojego kanału. Portal pragnie pomóc autorom kreatywnym i niekomercyjnym dotrzeć do większego grona, a także wyróżnić się w Internecie. Rewolucja w sieci? Z całą pewnością dla Twórców alternatywny sposób na pozyskanie funduszy, aby żyć z pasji. A dla użytkowników - szansa na oszczędzenie lub docenienie ulubionego kanału.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie