Dobry węgiel i suche drewno - tak się pali czysto [STOP...

  Dobry węgiel i suche drewno - tak się pali czysto [STOP SMOG]

  Paweł Kędzia

  Nowości Dziennik Toruński

  Aktualizacja:

  Nowości Dziennik Toruński

  Na czystość emitowanych z komina spalin ma wpływ nie tylko odpowiedniej jakości paliwo, ale również sposób palenia

  Na czystość emitowanych z komina spalin ma wpływ nie tylko odpowiedniej jakości paliwo, ale również sposób palenia ©Grzegorz Olkowski / Polska Press

  Zwyczajna zmiana przyzwyczajeń w paleniu może oznaczać nie tylko mniejsze zanieczyszczenie powietrza toksycznymi związkami, ale również przynieść znaczne oszczędności opału.
  Na czystość emitowanych z komina spalin ma wpływ nie tylko odpowiedniej jakości paliwo, ale również sposób palenia

  Na czystość emitowanych z komina spalin ma wpływ nie tylko odpowiedniej jakości paliwo, ale również sposób palenia ©Grzegorz Olkowski / Polska Press

  Wielu mieszkańców ucieszyła wiadomość, że toruńscy strażnicy mają drona do walki z trucicielami. Pod naszym artykułem w sieci pojawiły się komentarze, gdzie - zdaniem mieszkańców - sąsiedzi spalają odpady.

  Niestety, jak pokazuje doświadczenie municypalnych, większość zgłoszeń o rzekomym spalaniu odpadów nie potwierdza się podczas kontroli.

  Złej jakości paliwa

  - Ludziom wydaje się, że gęsty dym powstaje ze spalania odpadów, a najczęściej w grę wchodzą dozwolone paliwa, ale kiepskiej jakości: muły, floty węglowe - mówi Wojciech Swinarski ze Straży Miejskiej w Toruniu. - Ich spalanie przyczynia się do powstania smogu, emisji pyłów czy siarki w podobnym zakresie jak palenie odpadów, ale jest dozwolone, bo w województwie nie ma uchwały antysmogowej, która zabraniałaby tego rodzaju opału.

  Czytaj też: Remont ulicy Podmurnej  Do powstania smogu przyczynia się także spalanie mokrego drewna, które najefektywniej spala się przy wilgotności poniżej 20 procent.

  - Drewno powinno sezonować przynajmniej przez dwa sezony, w przewiewnym miejscu, pod zadaszeniem przy niepełnych ścianach - instruuje Wojciech Swinarski.

  « 2

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Węgiel, to zło...;-/

  Natasza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  W Europie od kiludziesięciu lat niewolno palic weglem. W Anglii wprowadzono to w powojennych czasach. Taniej jest wymienić piece niż leczyć ludzi z rakami, bezpłodnością, astmą, alergiami,...rozwiń całość

  W Europie od kiludziesięciu lat niewolno palic weglem. W Anglii wprowadzono to w powojennych czasach. Taniej jest wymienić piece niż leczyć ludzi z rakami, bezpłodnością, astmą, alergiami, utrzymywac dzieci z wadami genetycznymi. Polecam kotły na pellet. Ekologiczne, z niską emisją pyłów: https://www.facebook.com/kotly.na.pelet/zwiń

  Warto zobaczyć

  Diety