Do szkoły w sobotę w 2019 roku?...

  Do szkoły w sobotę w 2019 roku? Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców ostrzega. MEN komentuje informacje o lekcjach w soboty

  (red.)

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Lekcje w soboty?

  Lekcje w soboty?

  Czy w 2019 roku dzieci będą musiały chodzić do szkoły również w soboty? O takim ryzyku mówi Ogólnopolskie Porozumienie Rad Rodziców.
  Lekcje w soboty?

  Lekcje w soboty?

  Lekcje w soboty od stycznia 2019?  - Drodzy rodzice, nie planujcie weekendów waszym dzieciom, MEN zrobi to za was – przestrzegają członkowie Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców.

  Powołują się na to, że MEN na swoich stronach publikuje kilkanaście zmian w zapisach ustawy oświatowej.

  "Jedna z nich, w na pozór niewinny sposób, może postawić na głowie życie rodzinne! Wydaje się, że jest to również pomysł Pani Minister, na przeładowaną podstawę programową. Zaproponowane przez resort zmiany dotyczyć mają udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom szkół i podopiecznym przedszkoli, funkcjonowania samorządów uczniowskich czy precyzują brzmienie przepisu mówiącego o tym, że w zależności od warunków pracy szkoły zajęcia dydaktyczno-wychowawcze mogą być realizowane przez pięć lub sześć dni w tygodniu" – wyjaśniają.

  Dalej skupiają się na konkretnych przepisach. "Przepis art. 111 pkt 14 ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw otrzymał nowe brzmienie: „14) organizację tygodnia pracy szkoły, z uwzględnieniem kształcenia w formie dziennej, stacjonarnej lub zaocznej, w tym, przypadki, w których kształcenie w formie dziennej może odbywać się przez 6 dni w tygodniu”.

  - Warto zwrócić uwagę, że ministerstwo używa magicznych zwrotów: „może odbywać się” lub „mogą być realizowane". Niby nic, ale gdyby rodzice protestowali przeciwko 6-dniowemu tygodniowi nauki, ministerstwo oświadczy, że to decyzja szkoły – mówią.

  Informację o tym, że szkoły będą prowadziły zajęcia również w soboty, podała niedawno "Rzeczpospolita". Rozwiązanie miałoby rozładować tłok w szkołach. To dlatego, że w 2019 roku do pierwszych klas szkół średnich jednocześnie pójdą ci, którzy skończyli gimnazjum i 8-letnią podstawówkę - w sumie ponad 720 tys. uczniów.

  – To ostateczność, ale obecnie nie możemy wykluczyć, że w części szkół zajęcia będą odbywały się także w soboty – mówiła "Rzeczpospolitej" Joanna Gospodarczyk, szefowa biura edukacji stołecznego ratusza.

  Lekcje w sobotę? MEN komentuje  Z kolei przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej uważają, że informowanie przez władze Warszawy o rozważaniu takiego rozwiązania jest "celowym wprowadzaniem rodziców w błąd i nieuzasadnioną próbą wywołania niepokoju".

  - Nie ma w tej chwili i nie będzie konieczności organizowania obowiązkowych lekcji w soboty w niektórych warszawskich liceach – komentują przedstawiciele MEN.

  - Przepis, który pozwala na prowadzenie obowiązkowych zajęć w szkołach w sobotę, nie jest niczym nowym, istnieje już od 16 lat. Lekcje mogą być prowadzone np. w sobotę, ale pod pewnymi warunkami. Dotychczas zapis ten był wykorzystywany przez dyrektorów szkół jedynie w nadzwyczajnych sytuacjach (m.in. przedłużający się remont placówki oświatowej, czy skutki złych warunków atmosferycznych) – dodają.  Przegląd najważniejszych wydarzeń ostatnich dni:  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:
  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ave prezes

  ave pedofilia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach...rozwiń całość

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach prywatyzacji kamienic i gospodarki rynkowej. Temu PISowskiemu plebsowi z ruder zamarzyl sie powrot do PRL gdzie Panstwo i Partia maja ich chronic przed prawami wlascicieli. Sory ale taki mamy klimat i taki mamy kapitalizm. Powrotu do socjalizmu nie ma i nie bedzie. Jezeli dana kamienica lezy w prestizowym miejscu na mapie stolicy to czas oczyscic ja z pijakow, moherow, plebsu i innych roszczeniowych wyborcow PIS, odnowic i sprzedac mieszkania tym ktorym sie mieszkanie w tak dobrych miejscach nalezy bo ciezko na to pracowali zeby bylo ich na to stac. Warszawa dla przedsiebiorczych a nie dla socjalnych pasozytow z PIS! Panie Patryku Jaki- cale twoje wściekłe szczekanie w tej twojej żałosnej komisji poszlo na marne, ogromna wiekszosc Warszawiakow ma w d**** prywatyzacje kamienic bo ich to po prostu nie dotyczy, natomiast łamanie prawa i konstytucji przez PIS dotyczy nas wszystkich. Po waszych PISowskich rzadach pozostanie tylko wstyd i duzo pracy dla Trybunału Stanu zeby was wszystkich BEZ WYJATKU na czele z tym waszym obleśnym kartoflanym kurduplem rozliczyc!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Idź na wybory

  Jaras-Łódź (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście...rozwiń całość

  Idź na wybory ! Bo mochery-oszołomy po mszy pójdą stadnie. Parlament Europejski -bogata emerytura.Polska to władza dla kumpli w spółkach państwowych.
  35% to MOCHEROWY beton. Na szczęście gramialnie opuszczający ten ziemski padół. Za kilka lat kościoły będą puste.
  Wyrosło pokolenie głupków nie znających wojny, podatnych na manipulacje populistów.

  Hanna Stadnik ps. "Hanka" brała udział w Powstaniu Warszawskim. Weteranka była pytana na antenie TVN24, wspomniała ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich, Rajmunda. też powstańca Warszawskiego. Hanna Stadnik przypomniała sytuację, gdy Lech Kaczyński wygrał wybory w Warszawie, środowisko powstańcze gratulowało Rajmundowi.
  - Powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi" - powiedziała Hanna Stadnik. - Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi.

  Kazmierz Kutz
  Do tego dojść musiało. Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru.To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany".

  PO w 2015 roku wydało na cele społeczne ponad 39 mld, PIS około 23 mld na program 500 plus, wprowadzono roczny płatny urlop rodzicielski, odliczanie ulg na dzieci także od składek zusowskich, współfinansowanie opiekunek dzieci i pobytu w przedszkolach, wreszcie program „złotówka za złotówkę”, który zachęcał do podejmowania pracy, bo nie odbierał zasiłku po przekroczeniu progu dochodowego

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przerzucił na W******** Kwaśniaka winę za pobicie, mówiąc, że „być może był zaatakowany właśnie dlatego, że Komisja Nadzoru Finansowego przez długi czas rozzuchwalała przestępców, pozwalając im w sposób bezkarny wyprowadzać miliardy złotych”, jest kuriozum intelektualnym, moralnym i prawnym.

  Adam Michnik
  Upiory totalitaryzmu powróciły, z całą pogardą dla pluralizmu, państwa prawa, równości, dialogu i gotowości do kompromisu.

  Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar
  Przeciwnicy wymierzania kary śmierci odnoszą kolejne sukcesy. Wbrew woli społeczeństw kara śmierci znika z kodeksów karnych kolejnych państw.
  "Jeśli zaś ktoś posunąłby się do tego, że bliźniego zabiłby podstępnie, oderwiesz go nawet od mego ołtarza, aby ukarać śmiercią.” (Wj 21:14)
  Bóg dał przykazanie: „Nie zabijaj” i ustanowił karę za zabicie drugiego człowieka. Powyższy cytat jest jasny - nie ma miejsc ani sytuacji ani stanowisk dających sprawcy ochronę. Zauważmy też, że jedynie w przypadku morderstwa Bóg zezwolił oderwać przestępcę od ołtarza, co czyni przytoczony cytat wyjątkowym (zobacz 1Krl 1:50, 1Krl 2:28).

  Ewa Raczko na konferencji prasowej dotyczącej wysokości wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim stwierdziła, że pensje pracowników NBP nie pochodzą z budżetu państwa i nie są też środkami publicznymi, dlatego też bank nie poda wysokości zarobków zatrudnionych tam osób.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  niemiecka polskojęzyczna gazeta

  bert (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  niemiecki bełkot w niemieckiej gazecie dla Polaków


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PIS to szmaty faszystowskie

  religia to opium dla ciemnogrodu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach...rozwiń całość

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach prywatyzacji kamienic i gospodarki rynkowej. Temu PISowskiemu plebsowi z ruder zamarzyl sie powrot do PRL gdzie Panstwo i Partia maja ich chronic przed prawami wlascicieli. Sory ale taki mamy klimat i taki mamy kapitalizm. Powrotu do socjalizmu nie ma i nie bedzie. Jezeli dana kamienica lezy w prestizowym miejscu na mapie stolicy to czas oczyscic ja z pijakow, moherow, plebsu i innych roszczeniowych wyborcow PIS, odnowic i sprzedac mieszkania tym ktorym sie mieszkanie w tak dobrych miejscach nalezy bo ciezko na to pracowali zeby bylo ich na to stac. Warszawa dla przedsiebiorczych a nie dla socjalnych pasozytow z PIS! Panie Patryku Jaki- cale twoje wściekłe szczekanie w tej twojej żałosnej komisji poszlo na marne, ogromna wiekszosc Warszawiakow ma w d**** prywatyzacje kamienic bo ich to po prostu nie dotyczy, natomiast łamanie prawa i konstytucji przez PIS dotyczy nas wszystkich. Po waszych PISowskich rzadach pozostanie tylko wstyd i duzo pracy dla Trybunału Stanu zeby was wszystkich BEZ WYJATKU na czele z tym waszym obleśnym kartoflanym kurduplem rozliczyc!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sobota

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  To niech chodza od 7.10 do 19 my tak chodziliśmy i w szkołach były tez przepełniła w latach 80-tych i 90-tych

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to poparcie spadnie dla PISu :D Soboty hahahaha

  ddssdd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Soboty hahahaha - dobre .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Referendum o sobotę , wagę plecaków i ilość godzin !

  ewwe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Zajmijcie się wagą plecaków i zmniejszeniem ilości godzin lekcyjnych na tyle ile było w latach 90. Zrobić referendum internetowe ( bezpłatne ) o sobotę , wagę plecaków i ilość godzin !
  Sobota im...rozwiń całość

  Zajmijcie się wagą plecaków i zmniejszeniem ilości godzin lekcyjnych na tyle ile było w latach 90. Zrobić referendum internetowe ( bezpłatne ) o sobotę , wagę plecaków i ilość godzin !
  Sobota im się jeszcze marzy , hahaha . Nauczyciele będą sami siedzieć.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paranoja

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

  Już prawie przekonałam się do PiS-u, aż tu nagle taka decyzja :/ Nieładnie tak....

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Glupota

  Jakub Matyjaszczyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Dzieci nie wyrobaią tyle się uczyć PiS chce żeby nasz społeczeństwo żyło dawnym czasem jak za komuny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dot szkół.

  Luiza (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  To co chce zrobić Zalewska że szkołami by uczniowie uczyli się w soboty to wraca komuna bo za komuny chodziło się w soboty do szkoły. Niech Zalewska chodzi sama w soboty i się uczy a wara od...rozwiń całość

  To co chce zrobić Zalewska że szkołami by uczniowie uczyli się w soboty to wraca komuna bo za komuny chodziło się w soboty do szkoły. Niech Zalewska chodzi sama w soboty i się uczy a wara od naszych dzieci.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ave pis

  ave szczochy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach...rozwiń całość

  Takze Warszawiacy pokazali co mysla o klerykalnym Ciemnogrodzie z PIS. POkazali ze nie interesuje ich los paru tysiecy z wiecznie roszczeniowego plebsu ktorzy nie umia radzic sobie w warunkach prywatyzacji kamienic i gospodarki rynkowej. Temu PISowskiemu plebsowi z ruder zamarzyl sie powrot do PRL gdzie Panstwo i Partia maja ich chronic przed prawami wlascicieli. Sory ale taki mamy klimat i taki mamy kapitalizm. Powrotu do socjalizmu nie ma i nie bedzie. Jezeli dana kamienica lezy w prestizowym miejscu na mapie stolicy to czas oczyscic ja z pijakow, moherow, plebsu i innych roszczeniowych wyborcow PIS, odnowic i sprzedac mieszkania tym ktorym sie mieszkanie w tak dobrych miejscach nalezy bo ciezko na to pracowali zeby bylo ich na to stac. Warszawa dla przedsiebiorczych a nie dla socjalnych pasozytow z PIS! Panie Patryku Jaki- cale twoje wściekłe szczekanie w tej twojej żałosnej komisji poszlo na marne, ogromna wiekszosc Warszawiakow ma w d**** prywatyzacje kamienic bo ich to po prostu nie dotyczy, natomiast łamanie prawa i konstytucji przez PIS dotyczy nas wszystkich. Po waszych PISowskich rzadach pozostanie tylko wstyd i duzo pracy dla Trybunału Stanu zeby was wszystkich BEZ WYJATKU na czele z tym waszym obleśnym kartoflanym kurduplem rozliczyc!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W d**** mam szkole

  Wtf (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6

  Se zapomnijcie o szkołę w sobote
  w sobote to w Simsy popylam i ich nie odpusze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo