Dlaczego kochamy przerysowany makijaż? Makijażystka prowadzi akcję uświadamiającą i tłumaczy, dlaczego nie powinnyśmy się mocno malować

PL
Instgram to ogromne źródło inspiracji - możemy nie tylko dzielić się swoimi zdjęciami, ale też podglądać profesjonalistów. Ci udzielają rad, pokazują swoją pracę i kreują trendy. Makijażystka Sylwia Rakowska na swoim profilu prowadzi akcję #twarztoniepisanka. Co to oznacza?

Czerwone usta to symbol elegancji i klasy. To zdaje się nie przemijać - to wyraz kobiecości, który zdaje się oczywisty. Coś jednak w makijażu poszło nie tak.

Prawdopodobnie winne są tu media społecznościowe i YouTube - miliony dziewczyn mogą oglądać tutoriale z makijażem, sprawdzać recenzje kosmetyków i wypróbowywać różne sposoby na "dekorację" twarzy. Bo czy nałożenie podkładu, bazy, pudru, bronzera, różu można wciąż nazwać makijażem? Mężczyźni mówią o "nakładaniu szpachli", co kobiety irytuje, ale trudno nie odnieść takiego wrażenia, gdy widzimy jak zmienia się twarz po malowaniu.

#twarztoniepisanka - co to za akcja?

Sylwia Rakowska, która ma ogromne doświadczenie i maluje również Polskie gwiazdy tak pisze na swoim Instagramie

Dluuugo się zastanawiałam czy zareagować 🤭🤭🤭🤭 . Pewnie aż z 6 lat ,od kiedy pracuje w Polsce . Na początku nie chciałam nikogo urazić . Później stwierdziłam , że nie ma co oceniać i każdy niech wyglada jak lubi i , ze może wkrótce ta moda przepadnie na wieki .Jednak przez te 6 lat to zjawisko sztuczności osiągnęło już efekt wulgarny , przezemnie nie do zaakceptownia . Makijazem zajmuje się od 20 lat. Dwanaście lat pracowałam w NYC przy reklamach , magazynach itd ,malowalam gwiazdy na gale oscarowe w LA, malowałam na fashion week w NYC i Paryżu . Pracowałam z największymi sławami make upu i uczyłam się od najlepszych . Makijażystka Madonny nauczyła mnie techniki airbrusha . Mam duże doświadczenie w makijażu beauty każdego rodzaju i na każda okazje . Z ta cała wiedza poczułam się kompetentna i odpowiedzialna ,żeby zabrać głos w tej sprawie i otwarcie ogłosić , że te insta /dragi / wielkobrwiowe makijaże są brzydkie , że to nie dodaje uroku i kobiecości . Nie pozwolę aby te wulgarne trendy zrobiły nam wodę z mózgu i zaburzyły poczucie estetyki . Chce chronić wizerunku pięknej , naturalnej i zadbanej Polki ❤️ @sylwiamakeup #twarztoniepisanka #naturalpolishbeauty #nomakeup #nomakeupselfie

W sieci znajdziemy mnóstwo zdjęć "przed i po" - umalowana twarz nie przypomina tej sprzed nałożenia kosmetyków. Zmieniają się rysy twarzy i ciężko rozpoznać osobę na obydwu fotografiach. "Piękna", "śliczna" piszą kobiety komentując.
A co widzimy? Brązowe policzki, sztuczne rzęsy, mocne brwi. Piękne?

Wzorem do naśladowania dla milionów nastolatek jest Kylie Kardashian - mimo młodego wieku ma już miliardy na koncie ze sprzedaży ubrań i kosmetyków. To wzorując się na niej dziewczyny i kobiety powiększały sobie usta albo wstrzykując kwas albo obrysowując je konturówką.

Co tak naprawdę jest piękne?

To o czym kobiety nie pamiętają albo pamiętać nie chcą, to fakt, że przed operacjami Kylie w ogóle nie przypominała siebie. Jej uroda to iluzja, na którą dają się nabrać dziewczyny i często nawet dziewczynki.

W drogeriach mamy całą masę kosmetyków, na YT miliony tutoriali, a dodatkowo każda z nas może przecież "zarobić" robiąc makijaż. Coraz więcej kobiet buntuje się przeciwko tej modzie - nie chcą wyglądać jak klony, które dostosowują się do jednej wizji piękna.

Dorota odnosi się też do makijażu ślubnego i trudno nie przyznać jej racji - od wielu, wielu lat na swój ślub kobiety wybierają SMOKEY EYES - ciężki, ciemny makijaż, który zdaniem specjalistów ma otwierać oko i dodawać blasku. Często dzieje się odwrotnie - delikatna uroda ginie pod ciężkimi kosmetykami i mamy twarze-klony z karykaturalnymi brwiami, brązem na twarzy (często nałożonym niewłaściwie, ale ileż to kosmetyczek mianuje się ekspertkami w dziedzinie i bierze na siebie ciężar ślubnego makijażu) i czarnym, błyszczącym okiem.

Nie każda z nas ma gęste brwi, nie każda ma mocno zaznaczone kości policzkowe - czemu więc zamiast wydobywać to, co w nas interesujące, dostosowujemy się do kanonu? Prawdopodobnie dlatego, że zbyt rzadko słyszymy, że jesteśmy piękne - zdarza się to właśnie w sytuacji, gdy pokazujemy twarz ukrytą pod toną makijażu.

Ale czy to my? Gdybyśmy dokładniej czytały skład wszystkich kosmetyków i uświadomiły sobie jaką chemię aplikujemy sobie na delikatną skórę, to odechciałoby nam się używać wszystkich bronzerów i baz.

Dlaczego kochamy przerysowany makijaż? Makijażystka prowadzi akcję uświadamiającą i tłumaczy, dlaczego nie powinnyśmy się mocno malować
unsplash

Makijaż to ozdoba, a nie maska - być może w nowym roku warto byłoby zainwestować w piękno skóry i to wewnątrz: medytację, jogę, dietę, zamiast naprawiać makijażem to, co przecież nie jest zepsute. Kobiety często mówią, że nie malują się dla innych, ale dla siebie. Skoro więc robimy to dla siebie, to po co nakładamy na twarz maskę?

Airbrush - jak działa?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl