9/31
8. Najdłuższą serię derbowych zwycięstw - pięciu - Wisła...

8. Najdłuższą serię derbowych zwycięstw - pięciu - Wisła zanotowała w latach 1967-1970. Wygrała kolejno: 3:0, 2:1, 2:1, 3:2 i 2:0. Na zdjęciu: Antoni Szymanowski (Wisła), który w 1969 roku przyczynił się do dwóch zwycięstw "Białej Gwiazdy": w 1969 roku (2:1 i 3:2).

10/31
9. 25 maja 1931 roku w meczu zorganizowanym w ramach...

9. 25 maja 1931 roku w meczu zorganizowanym w ramach obchodów 25-lecia Wisły Cracovia (obchodziła jubileusz rok później) wygrała u siebie z Wisłą 4:3. Kibice "Pasów" owacyjnie przywitali Józefa Kałużę, który wrócił do drużyny po dłuższej przerwie. Bramki strzelili: Antoni Zieliński (w 11 minucie), Ludwik Maryan (21), Oskar Selinger (42), Kazimierz Poświat (72) - Walerian Kisieliński 5, Mieczysław Balcer (58 i 78). Na zdjęciu: fragment meczu.

11/31
10. 10 czerwca 1933 roku ligowy mecz na stadionie Cracovii...

10. 10 czerwca 1933 roku ligowy mecz na stadionie Cracovii sędzia przerwał w 84 minucie przy stanie 4:1 dla gospodarzy. Kapitan gości Henryk Reyman miał wątpliwości co do prawidłowości ostatniego gola dla "Pasów". Interweniował u sędziego Zygmunt Rosenfelda. Ten usunął go z boiska. Wiślacy solidarnie opuścili murawę. Wynik spotkania zweryfikowano jak walkower 3:0 dla Cracovii. A Reyman zakończył karierę. Na zdjęciu: zawodnicy Wisły wchodzą na boisko.

12/31
11. 4 listopada 1934 roku Wisła rozgromiła Cracovię u siebie...

11. 4 listopada 1934 roku Wisła rozgromiła Cracovię u siebie 5:0. Co ciekawe, wszystkie gole padły po przerwie. Strzelili je: po dwie Artur Woźniak (w 57 i 90 minucie) i Henryk Kopeć (68 i 83) oraz jedną Bolesław Habowski (48). Z powodu kontuzji Mieczysława Balcera gospodarze grali praktycznie w dziesiątkę, i to przez większą część spotkania. Na zdjęciu: fragment meczu.