Deklasacja SPR Pogoni Szczecin w hicie kolejki [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 15:29
SPR Pogoń Szczecin - Perła Lublin 15:29 Sebastian Wolosz/ Polska Press
Pogoń chciała po raz pierwszy pokonać mocnego przeciwnika w tym sezonie, a skończyło się najwyższą porażką.

Przez 20 minut spotkania zanosiło się na katastrofę. Kilkuset kibiców Pogoni nie dowierzało, gdy obserwowało grę szczecinianek. Te mecz rozpoczęły od prowadzenia 1:0, ale zamiast szybko złapać luźniejszy rytm, to złapały gumę. W ataku nic im nie wychodziło. Strat było tak dużo, że starczyłoby na trzy mecze. A swoje wybroniła też Weronika Gawlik.

Przewaga lublinianek rosła, po 20. minutach było 11:2. Na szczęście ostatnie dziesięć minut I połowy to zmiana ról. Tym razem to Perła zaczęła grać zbyt swobodnie, za wolno, a szczecinianki rozpoczęły pościg. Rzuciły pięć bramek, nie straciły żadnej i wydawało się, że wróciły do meczu.

Nic z tego. Perła kryzys przełamała, zacieśniła defensywę i od 40. minuty znów budowała przewagę, a w końcówce zdeklasowała Pogoń.

Pogoń Szczecin – Perła Lublin 15:29 (7:11)
SPR Pogoń Szczecin: Wawrzynkowska, Krupa – Bancilon 3, Blazević 3, Królikowska 2, Koprowska 2, Kochaniak 2, Zawistowska 1, Noga 1, Cebula 1, Marcikova, Janas, Nosek.