David Cameron ulega presji. Zamierza przyjąć więcej...

  David Cameron ulega presji. Zamierza przyjąć więcej uchodźców

  Sylwia Arlak / AIP

  Polska

  Polska

  Wygląda na to, że premier Wielkiej Brytanii uległ w końcu presji wielu europejskich polityków. David Cameron zapowiedział, że zamierza otworzyć granice kraju dla kolejnych uchodźców z Syrii – donosi "The Guardian".
  Premier podkreślił, że leży mu na sercu los tysięcy ludzi przebywających w obozach dla uchodźców. Przyznał, że Wielka Brytania przyjmie do siebie więcej imigrantów uciekających przed wojną domową w Syrii.

  Wybrane osoby będą zabierane z obozów UNHCR na granicy Syrii, jednak nie z Calais i innych miast leżących tuż obok granicy kraju. Ostateczna liczba uchodźców, która przybędzie na Wyspy wyniesie mniej niż dziesiątki tysięcy. To znacznie odbiega od ilości, jaką mogą wziąć do siebie Niemcy.

  Premier wciąż jest przekonany, że przyjęcie dużej liczby syryjskich uchodźców pogorszy kryzys i gwarantuje jeszcze większy chaos. Jego zdaniem, byłaby to zachęta dla gangów, aby przekonywały ludzi do podjęcia ryzykownej podróży przez Morze Śródziemne do Europy wschodniej z Bliskiego Wschodu.

  Cameron uważa, że ​​skoro mowa aż o dwóch milionach syryjskich uchodźców, rozwiązanie nie tkwi w zapraszaniu ich do Europy, ale w znalezieniu politycznego rozwiązania problemu w Syrii.

  Urzędnicy na Downing Street przyznali, że Cameron zdecydował się na przyjęcie kolejnych uchodźców, bo zdał sobie sprawę ze skali kryzysu. Ma na uwadze również zmieniające się nastroje publiczne. Nie bez znaczenia okazała się publikacja zdjęcia syryjskiego chłopca, którego martwe ciało znaleziono na plaży w Turcji. - Każdy, kto widział to zdjęcie na pewno był nim poruszony. Ja osobiście, szczególnie jako ojciec czułem się głęboko dotknięty – przyznał Cameron.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo