Dariusz W. z Radzynia usłyszał wyrok za uduszenie żony....

  Dariusz W. z Radzynia usłyszał wyrok za uduszenie żony. „Młócił ją jak snopek żyta”

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Nowak

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Dariusz W. z Radzynia usłyszał wyrok za uduszenie żony. „Młócił ją jak snopek żyta”

  ©PN

  Zakończył się proces Dariusza W. 56-latek z Radzynia Podlaskiego był oskarżony o uduszenie swojej żony. W czwartek usłyszał wyrok.
  Dariusz W. z Radzynia usłyszał wyrok za uduszenie żony. „Młócił ją jak snopek żyta”

  ©PN

  Dariusz W. został skazany na 12 lat więzienia za zabójstwo żony.

  - Czyn dotyczył osoby najbliższej, z którą oskarżony zamieszkiwał, którą miał otaczać troską i opieką. Wobec tej osoby skierował swoją agresję i przez swoje zachowanie doprowadził do jej śmierci - powiedziała sędzia Joanna Błaszczuk.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2017 r. w mieszkaniu Danuty i Dariusza W.
  w Radzyniu Podlaskim. Według ustaleń prokuratury i relacji świadków, kobieta piła alkohol, co nie spodobało się oskarżonemu. Doszło do kłótni, w trakcie której mężczyzna miał chwycić żonę za gardło.

  - Oskarżony przewidywał, jako osoba dorosła i poczytalna (…), możliwość pozbawienia jej życia i godził się na to. Ponieważ chwycił na tyle mocno i długotrwale, że nastąpiło uduszenie – powiedziała sędzia.

  Odgłosy awantury były słyszalne przez sąsiadów, jednak ciało kobiety zostało odnalezione dopiero nad ranem.

  Mężczyzna sam zawiadomił ratowników o śmierci żony. Zeznający przed sądem pielęgniarz potwierdził, że w mieszkaniu zastał kobietę leżącą na plecach na łóżku. Kobieta nie dawała oznak życia. Jej mąż zachowywał się spokojnie.

  Sekcja wykazała, że kobieta była wyniszczona wieloletnim spożywaniem alkoholu, a śmierć nastąpiła w wyniku gwałtownego uduszenia.

  Na jej ciele znaleziono ponadto liczne siniaki. W toku procesu Dariusz W. wyjaśniał, że kobieta często się wywracała i sama doznawała obrażeń. Innego zdania byli biegli lekarze i sąsiedzi małżeństwa.

  - On młócił ją jak snopek żyta. Bez przerwy była posiniaczona. Sama sobie tego nie zrobiła - zeznała podczas procesu jedna z sąsiadek.

  Mężczyzna był już wcześniej karany za znęcanie się nad żoną.

  - Z poprzednio toczącego się postępowania oskarżony nie wyciągnął żadnych wniosków. Nadal znęcał się nad pokrzywdzoną - stwierdziła sędzia Joanna Błaszczuk.

  Proces toczył się przed Sądem Okręgowym w Lublinie od czerwca tego roku. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Od 19 lipca 2017 r. pozostaje w areszcie. Wyrok jest nieprawomocny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz też: Teraz dzwoniąc na nr 997 kontaktujesz się z operatorem centrum, który obsługuje numer 112  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo