Dariusz Mioduski odkupił udziały wspólników i został...

  Dariusz Mioduski odkupił udziały wspólników i został prezesem Legii Warszawa

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Dębek

  Aktualizacja:

  Polska

  Mioduski (z prawej) został nowym prezesem Legii

  Mioduski (z prawej) został nowym prezesem Legii ©Canon Polska

  To już oficjalne - Dariusz Mioduski został jedynym właścicielem Legii. W środę klub poinformował, że odkupił on udziały Macieja Wandzla i Bogusława Leśnodorskiego. Ten drugi nie będzie już pełnił funkcji prezesa zarządu Legii. Zastąpi go Mioduski.
  Mioduski (z prawej) został nowym prezesem Legii

  Mioduski (z prawej) został nowym prezesem Legii ©Canon Polska

  Treść komunikatu ws. zmian właścicielskich w Legii Warszawa:

  Informujemy, że 22 marca 2017 roku weszła w życie umowa, na mocy której Dariusz Mioduski odkupił od Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla łącznie 40 proc. udziałów w spółce Legia Holding, na skutek czego został jedynym właścicielem Legii Warszawa S.A.

  Dotychczasowi wspólnicy podkreślają, że podpisana Umowa to skutek porozumienia, którego główną intencją była troska o dobro Legii Warszawa.

  W efekcie zmian właścicielskich Bogusław Leśnodorski oraz Jakub Szumielewicz zrezygnowali z funkcji członków Zarządu Legii Warszawa. Bogusław Leśnodorski pozostanie zaangażowany w pracę na rzecz Klubu obejmując stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. W Radzie Nadzorczej zasiądą także: Robert Jędrzejczyk, Jerzy Kowalski, Marian Owerko i Anna Mioduska.

  Nowym Prezesem Zarządu Legii Warszawa został Dariusz Mioduski, a członkiem Zarządu - Jarosław Jankowski. W ciągu najbliższych miesięcy planowane jest poszerzenie składu Zarządu.

  Strony uzgodniły, że Maciej Wandzel do końca bieżącej kadencji Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. będzie reprezentował w niej Legię Warszawa.

  Wartość i warunki umowy nie będą upubliczniane.


  To koniec sporu, który od miesięcy elektryzował nie tylko kibiców Legii. Mioduski, do tej pory właściciel 60 proc. udziałów klubu (po 20 proc. mieli Leśnodorski i Wandzel) nie widział możliwości dalszej współpracy ze swoimi wspólnikami. Długo wydawało się, że Leśnodorski i Wandzel wykupią udziały Mioduskiego, stało się jednak odwrotnie. Z Legii odejdzie kilka osób związanych z byłym już prezesem, m.in. Dominik Ebebenge, Jacek Mazurek, Seweryn Dmowski i Grzegorz Szamotulski. Do rewolucji - przynajmniej do końca sezonu - jednak nie dojdzie.

  Obserwuj autora artykułu na Twitterze

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wrocek

  Sebastian (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  A co nas kibiców drużyn z Dolnego Śląska obchodzą grający emeryci i pseudo zarządcy z Łazienkowskiej 3.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wrocławska?

  'ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Mogę jeszcze zrozumieć że piszecie o Lubinie, Głogowie czy Legnicy. Ale o Warszawie powinna pisać Gazeta Warszawska nie sądzicie?????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hehehe

  BIZNES (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  jeden i drugi biznesmen zarobił co trzeba Mioduski złapał chaczyk kupił Leśniodorski z drugim hajs w kielni biale rekawiczki założone kozioł ofiarny wystawiony na pożarcie tak to bywa Darek nic nie...rozwiń całość

  jeden i drugi biznesmen zarobił co trzeba Mioduski złapał chaczyk kupił Leśniodorski z drugim hajs w kielni biale rekawiczki założone kozioł ofiarny wystawiony na pożarcie tak to bywa Darek nic nie poradzisz zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo