Damian Szymański zadebiutował w Rosji. Polak podstawowym zawodnikiem Achmatu

AIP
Lucyna Nenow / Polska Press
Wyjściowa jedenastka w pierwszym oficjalnym meczu Achmatu w 2019 roku. Damian Szymański od razu stał się ważną częścią ekipy ze środka tabeli rosyjskiej Premier League. Jego zespół przegrał z Rubinem Kazań 0:1.

Kibice Wisły Płock tej soboty mieli sporo powodów do radości. Przede wszystkim ich zespół przerwał serię ośmiu meczów bez zwycięstwa i pokonał u siebie Cracovię 3:2. Kilka godzin wcześniej były kapitan Nafciarzy zanotował debiut w lidze rosyjskiej. Damian Szymański znalazł się w wyjściowym składzie na pierwszy w 2019 roku oficjalny mecz Achmatu Grozny i spędził na boisku pełne 90 minut.

Rosyjska Premier League dopiero w ten weekend wybudziła się z zimowego snu. Nowa drużyna pomocnika reprezentacji Polski, który został wykupiony z Wisły Płock za kwotę 1,5 miliona euro, mierzył się na wyjeździe z plasującym nieco wyżej w tabeli Rubinem Kazań. Gospodarze zwyciężyli 1:0, a były zawodnik m.in. GKS-u Bełchatów i Jagiellonii Białystok obejrzał żółtą kartkę.

Obecność Polaka w pierwszym składzie już na otwarcie rundy wiosennej to dobry prognostyk przed kolejnymi miesiącami. Szymański w Achmacie trenuje od połowy stycznia, w tym czasie był z zespołem na trzech obozach przygotowawczych.