Czyste powietrze dla Ciebie i Twojej rodziny

Materiał informacyjny
Coraz bardziej dbamy o różne aspekty swojego zdrowia. Jednym z ważnych czynników wpływających na naszą kondycję i samopoczucie jest jakość powietrza, którym oddychamy. Dlatego rośnie zainteresowanie oczyszczaczami powietrza. Oferta tych urządzeń jest coraz szersza. MediaMarkt radzi, jak wybrać model urządzenia, dostosowany do naszych potrzeb.

Wszyscy obawiają się smogu i znajdującego się w nim pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 oraz innych zanieczyszczeń. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że powinniśmy również zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniach. Tutaj zagrożenie mogą stanowić czynniki takie jak np. szkodliwe cząsteczki PM2,5 , gazy, drobnoustroje, alergeny, grzyby, pleśń czy kurz. Szkodliwe substancje mogą uwalniać się również z materiałów budowlanych czy przedmiotów z tworzyw sztucznych. Jak chronić nasz organizm przed ich negatywnym wpływem?

Najlepszym rozwiązaniem będzie oczyszczacz powietrza.

Z każdym rokiem obserwujemy wzrost popytu na oczyszczacze powietrza. Producenci wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów i wprowadzają coraz bardziej zaawansowane modele. Obecnie możemy wybierać spośród oczyszczaczy wyposażonych w różne funkcje i systemy filtrowania. W sklepach MediaMarkt dostępny jest bardzo duży wybór takich urządzeń. Przed zakupem warto poradzić się naszych sprzedawców, żeby dopasować oczyszczacz do indywidualnych potrzeb. – mówi Michał Nowotka, Category Buyer w MediaMarkt.

Nowoczesne oczyszczacze powietrza są wyposażone w kilkustopniowe systemy filtracji. Każdy rodzaj filtra odpowiada za wychwytywanie różnych rodzajów zanieczyszczeń. Filtr wstępny zatrzymuje największe cząsteczki zanieczyszczeń. Z kolei filtr węglowy przeznaczony jest do usuwania związków lotnych, takich jak dym i zapachy. Najskuteczniejszy i najbardziej wszechstronny filtr HEPA zatrzymuje pyły zawieszone i mikroskopijnie cząsteczki, takie jak pyłki kwiatowe, roztocza, grzyby oraz inne drobne zanieczyszczenia i alergeny.

W ten sposób działają nowoczesne oczyczczacze powietrza Philips. Model AC3858/50 Dual Scan wyposażony jest w inteligentne czujniki, które potrafią wykryć i usunąć prawie każde zanieczyszczenie – nawet cząsteczki o wielkości 0,003 mikrona (o 800 razy mniejsze niż cząsteczki PM 2,5), wirusy, bakterie, kurz i sierść zwierząt, gazy i nieprzyjemne zapachy. W ciągu 6 minut oczyści powietrze w pomieszczeniu 20 m2.

Wybierając urządzenie, należy zwrócić uwagę na jego wydajność, wyrażaną w m3/h. Wartość ta informuje nas, jaka ilość powietrza jest filtrowana w ciągu godziny – przyjmuje się, że powinna ona wynosić ok. 85m3/h na każde 10m2 powierzchni. Znając wymiary pomieszczenia możemy ocenić, który oczyszczacz da najlepsze efekty, np. oczyszczacz Philips AC1214/10 doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach do 32 m2, a model AC3059/50 w pomieszczeniach 48 m2.

Philips oferuje wiele modeli oczyszczaczy, którymi można sterować z dowolnego miejsca za pomocą łatwej w użyciu aplikacji Clean Home +. Pokazuje ona poziom cząsteczek PM2,5 oraz alergenów w domu, a także pozwala zmienć ustawienia pracy urządzenia oraz sprawdzić stopień zużycia filtra. Aplikacja dostarcza również kompleksowych informacji pomagających w kontrolowaniu jakości powietrza zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz. Pokazuje poziom zanieczyszczania powietrza oraz natężenia pyłków w konkretnym mieście. Z aplikacją działają np. modele AC1214/10 i AC2729/51. Ten ostatni dodatkowo może pełnić funkcję nawilżacza i posiada tryb nocny, co sprawdzi się zwłaszcza w sypialni.

Bez względu na to, jaki oczyszczacz wybierzemy, należy pamiętać o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów w terminach zalecanych przez producentów.

Szeroki wybór nowoczesnych oczyszczaczy powietrza oferują sklepy MediaMarkt. Do 31 października br. obowiązuje specjalna oferta promocyjna, dostępna w sklepach stacjonarnych oraz w sklepie internetowym mediamarkt.pl.

Dodaj ogłoszenie