Czy warto kupować na poświątecznych wyprzedażach? Cztery zasady mądrego korzystania z promocji

Materiał informacyjny Mamyje.pl
Przedświąteczna atmosfera sprawia, że kupujemy więcej niż zazwyczaj, nie tylko napędzani gorączką przygotowań, ale też skuszeni magią „bożonarodzeniowych okazji”. Jeśli jednak chcemy naprawdę skorzystać z promocji, warto ostudzić zapał i poczekać na okres poświąteczny, który zbiega się z końcem roku i okresem realnych sezonowych wyprzedaży.

Jak szukać poświątecznych okazji, by wzbogacić się o nowe rzeczy, jednocześnie nie rujnując domowego budżetu? Podstawowa zasada brzmi: nie działać impulsywnie, ale z bezlitośnie egzekwowanym planem. Bo o ile w przedświątecznym ferworze można wybaczyć sobie zakupowe grzeszki w postaci kolejnej białej bluzki na wigilię (chociaż w szafie wisi pięć podobnych) albo nawet dodatkowego kompletu sztućców (bo co to będzie, jak zmywarka nie nadąży?...) – o tyle po świętach można już na spokojnie zrobić rachunek sumienia (i portfela), by wymarzone zakupy zrobić z głową i w naprawdę okazyjnej cenie.

Rzetelna lista realnych potrzeb

Przystępując do po polowania na poświąteczne wyprzedaże, warto zrobić sobie „twardą” listę realnych potrzeb: od tych najdrobniejszych, jak uzupełnienie garderoby, kosmetyków czy rzeczy do domu, do tych największych, jak sprzęt RTV i AGD albo nawet wymiana zużytych mebli. Taka lista pomoże nam skupić się na promocjach dotyczących wybranych produktów i ofertach konkretnych sklepów, a co za tym idzie – uniknąć pokus, których potem będziemy żałować. Sporządzenie listy potrzeb powinno się też wiązać z ustaleniem ogólnego budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na poświąteczne zakupy: aby go nie przekroczyć, ustalmy sobie priorytety i od nich zacznijmy poszukiwanie najlepszych okazji. Im taniej kupimy najważniejsze dla nas rzeczy, tym więcej pieniędzy zostanie nam na zakupy z końca listy – a im więcej zrealizujemy upragnionych zakupów, tym więcej satysfakcji przyniesie nam okres poświątecznych wyprzedaży.

Trzeźwa ocena… ceny

Do każdej, nawet najbardziej spektakularnej promocji warto podejść ze szczyptą rozsądku. Fakt, że produkt wart kilkaset złotych nagle kosztuje dużo mniej powinien wzbudzić naszą czujność i chęć zgłębienia takiego stanu rzeczy. Przed zakupem sprawdźmy zatem charakter promocji – czy sklep oferuje poświąteczny rabat na cały asortyment, czy chodzi o wyprzedaż konkretnego modelu? A może przeceniony produkt posiada wady albo braki, które sprawiają, że nie może być sprzedany w regularnej cenie? Decyzja zakupu leży oczywiście po naszej stronie, warto jednak podjąć ją świadomie, licząc się z konsekwencjami np. braku możliwości zwrotu czy reklamacji towaru. Ważne też, by umieć ocenić, czy poświąteczna wyprzedaż to rzeczywiście okazja, czy tylko chwyt marketingowy. Jeśli od dłuższego czasu nosimy się np. z zamiarem zmiany telewizora, z pewnością śledziliśmy oferty cenowe wybranego modelu na przestrzeni kilku tygodni czy nawet miesięcy, możemy więc bez trudu stwierdzić, czy proponowana na koniec roku cena faktycznie jest najbardziej atrakcyjna.

Porównanie ofert ze sklepów stacjonarnych i online

Niezależnie od tego, czy wolimy kupować w sklepach stacjonarnych, czy przez Internet, warto sprawdzić poświąteczne wyprzedaże w obu tych wariantach. Nie zawsze promocje online, oferowane nawet przez tego samego sprzedawcę, pokrywają się z wyprzedażami sklepowymi – co wynika np. z różnych zasobów magazynowych czy polityki sprzedaży. Co więcej, poświąteczne promocje często nie dotyczą wyłącznie ceny danego produktu, ale też na przykład kosztów transportu czy przesyłki. Idealna promocja to też taka, która pozwala na łączenie upustów – jeśli cenę wyprzedażową możemy obniżyć dodatkowo np. dzięki karcie stałego klienta lub skorzystaniu z internetowego kuponu rabatowego, mamy szansę na upolowanie prawdziwej poświątecznej okazji.

Skarbnica promocji: kupony rabatowe w sprawdzonym serwisie

Jak sobie pomóc w poszukiwaniu najlepszych promocji? Niezawodnym sposobem na atrakcyjne zakupy internetowe jest skorzystanie ze sprawdzonego serwisu gromadzącego aktualne kupony rabatowe, jak Mamyje.pl. Okazje przedstawione na stronie podzielone są na czytelne kategorie, od produktów spożywczych, przez elektronikę i usługi, aż po wyposażenie wnętrz czy meble. Dzięki temu bez trudu znajdziemy to, na czym nam zależy, bez konieczności zagłębiania się w oferty poszczególnych sklepów. Co ważne, kupony w serwisie są na bieżąco sprawdzane i aktualizowane, przez co realnie zwiększamy swoje szanse na szybkie zakupy w optymalnym momencie wyprzedaży – a czas i pieniądze warto przecież oszczędzać nie tylko w okresie poświątecznych wyprzedaży.

Dodaj ogłoszenie