1/15
Czy Śląsk Wrocław utrzyma się w ekstraklasie? Raków...

Czy Śląsk się utrzyma? Oto możliwe scenariusze

Czy Śląsk Wrocław utrzyma się w ekstraklasie? Raków Częstochowa pierwszy raz w historii został mistrzem Polski, chociaż przegrał w Kielcach 0:1. Wygrana Korony komplikuje sytuację Śląska Wrocław.

2/15
Raków Częstochowa miał w ten weekend wszystko w swoich...

Niespodzianka w Kielcach

Raków Częstochowa miał w ten weekend wszystko w swoich rękach. Do przypieczętowania mistrzowskiego tytułu potrzebował co najmniej remisu w Kielcach z Koroną. To zadanie przerosło piłkarzy Marka Papszuna, którzy sensacyjnie przegrali 0:1.

3/15
O wyniku w największej mierze przesądziły dwa kluczowe...

Korona - Raków. Gol z karnego

O wyniku w największej mierze przesądziły dwa kluczowe momenty. W 35 minucie Władysław Kochergin odbił piłkę ręką i sędzia Tomasz Kwiatkowski po analizie VAR podyktował rzut karny. Jakub Łukowski uderzył na tyle potężnie, że Vladan Kovacević został „przełamany” i gospodarzy objęli prowadzenie.

4/15
Drugą akcją o największej wadze była sytuacja z piątej,...

Tudor miał akcję na mistrzostwo

Drugą akcją o największej wadze była sytuacja z piątej, ostatniej, doliczonej minuty. Po fatalnym błędzie Marcela Zapytowskiego Raków dostał w prezencie idealną okazję, ale Fran Tudor z siedmiu metrów nie trafił do pustej bramki. Częstochowianie musieli więc czekać na to, czy w Szczecinie punkty z Pogonią straci Legia Warszawa.