Czuma zajął się sprawą Zientary

  Czuma zajął się sprawą Zientary

  MON

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Minister sprawiedliwości zajął się sprawą zamordowanego poznańskiego dziennikarza, Jarosława Ziętary. W najbliższych tygodniach zapadnie decyzja dotycząca umorzonego przed 10 laty śledztwa.
  "Sprawa zaginięcia Jarosława Ziętary będzie pozostawała w moim szczególnym zainteresowaniu. Dołożę wszelkich starań, aby mimo upływu czasu podległe mi organy podjęły wszystkie możliwe działania, aby wyjaśnić tę tragedię" - napisał Andrzej Czuma w liście do poznańskich dziennikarzy, którzy wystąpili do jego poprzednika z listem otwartym apelując o podjęcie śledztwa i przekazanie go do prowadzenia prokuraturze z innego województwa.


  Minister zapewnił, że zdecyduje o dalszym losie sprawy "niezwłocznie po zapoznaniu się z wynikami czynności wykonywanych w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu", która prowadziła umorzone postępowanie. Andrzej Czuma rozważa także możliwość "wydania polecenia zbadania akt przedmiotowej sprawy przez Prokuraturę Krajową".

  Z naszych źródeł wynika, że Andrzej Czuma jest osobiście poruszony sprawą dziennikarza i traktuje ją tak samo poważnie jak zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Równolegle do prokuratury analizę działań śledczych prowadzi także Komenda Główna Policji.
  24-letni Jarosław Ziętara pracował w "Gazecie Poznańskiej". Zaginął w drodze do redakcji 1 września 1992 roku. Jesienią ubr. ujawniliśmy, że w śledztwie popełniono liczne błędy, a wpływ na przebieg postępowania mogli mieć nieuczciwi policjanci. Sprawę umorzono w 1999 roku.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo