Cztery grupy Chińczyków nie przyjadą wiosną na Uniwersytet Łódzki z powodu epidemii koronawirusa

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Uniwersytet Łódzki wstrzymał przyjazd na UŁ czterech grup studentów z Chin z powodu występowania w tym kraju epidemii koronawirusa. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Uniwersytet Łódzki wstrzymał przyjazd na UŁ czterech grup studentów z Chin z powodu występowania w tym kraju epidemii koronawirusa.

Uczelnia poinformowała o swojej decyzji w środę (12 lutego).

Według Pawła Śpiechowicza, rzecznika Uniwersytetu Łódzkiego, cztery grupy z Chin, łącznie liczące 38 studentów (żadna z tych grup nie pochodzi z Wuhanu), miały przybyć na UŁ, aby zdobywać wiedzę w semestrze wiosennym. Nie dojdzie do tego w związku z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Rzecznik UŁ dodaje, że podobne kroki podejmują inne polskie uczelnie.

Chińczycy najczęściej przyjeżdżają do naszego kraju na studia płatne, zatem jest to dla szkół wyższych wymierna strata finansowa, a nie tylko kulturowa.

W minionym roku akademickim w naszym kraju studiowało 1259 Chińczyków, z czego w Łodzi - 101 (dane z raportu "Studenci zagraniczni w Polsce 2019" Konfederacji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz Fundację Edukacyjną "Perspektywy").

Jednocześnie społeczność Uniwersytetu Łódzkiego w sposób jasny i kategoryczny potępia wszelkie przejawy dyskryminacji wobec obecnych na terenie kampusu studentów pochodzących z krajów Azji Wschodniej - informuje UŁ w środowym komunikacie.

Według Pawła Śpiechowicza, w UŁ nie było żadnych dyskryminacyjnych przypadków, o których mowa w komunikacie. Jest on jedynie działaniem profilaktycznym związanym z niedawnymi incydentami w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Na początku lutego polscy studenci gdańskiej AWFiS zarzucili grupie chińskich kolegów, że ci rozsiewają koronawirusa. Chińczycy próbowali wytłumaczyć, że są zdrowi, jednak to nie przekonało Polaków, bo Azjaci w odpowiedzi usłyszeli wyzwiska i wulgaryzmy.

20200114 - EGZAMIN ZAWODOWY ROBI RÓŻNICĘ

Wideo

Materiał oryginalny: Cztery grupy Chińczyków nie przyjadą wiosną na Uniwersytet Łódzki z powodu epidemii koronawirusa - Dziennik Łódzki

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Lewactwo lubi być zarażonym

Dodaj ogłoszenie