1/11
To już siedem lat, jak Robert Lewandowski rzucił na kolana...

TOP 10 meczów Roberta Lewandowskiego

To już siedem lat, jak Robert Lewandowski rzucił na kolana Real Madryt, strzelając mu cztery gole w półfinale Ligi Mistrzów. Z tej okazji przypominamy dziesięć najlepszych meczów naszego napastnika. Choć w zestawieniu celowo pominęliśmy ten i poprzedni sezon, bowiem kapitan reprezentacji Polski przechodzi w nich samego siebie i po prostu jest czołowym napastnikiem na świecie.

2/11
Zacznijmy odspotkania, które należałoby policzyć jako... pół...

„Lewy” vs Wolfsburg

Zacznijmy odspotkania, które należałoby policzyć jako... pół meczu. Lewandowski pierwszą połowę starcia z VfL Wolfsburg we wrześniu 2015 r. oglądał jako rezerwowy. Był już gotowy do gry po drobnym urazie kostki, ale ówczesny trener Bawarczyków Josep Guardiola chciał wygrać najmniejszym nakładem sił. Tyle że Bayern przegrywał 0:1, więc plany trzeba było zmienić. A nowy sprawdził się na... piątkę. Tyle goli strzelił „Lewy” i to w dziewięć minut. Ustanowił rekord wszech czasów i trafił do Księgi rekordów Guinnessa.

3/11
Był 23 kwietnia 2013 r., półfinał Ligi Mistrzów. Ówczesny...

„Lewy” vs Real Madryt

Był 23 kwietnia 2013 r., półfinał Ligi Mistrzów. Ówczesny klub Polaka, Borussia Dortmund, była skazywana na porażkę. Jednak już w pierwszym meczu okazało się, że to jednak Królewscy nie mają czego szukać w tej rywalizacji. Wszystko za sprawą czterech goli, które strzelił Lewandowski (trzy z gry, jednego zrzutu karnego). Od tamtej pory żaden piłkarz nawet nie wyrównał wyczynu Polaka.

4/11
Ostatni mecz Borussii w sezonie 2011/2012. Na Stadionie...

„Lewy” vs Bayern

Ostatni mecz Borussii w sezonie 2011/2012. Na Stadionie Olimpijskim grała finał Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium. Bawarczycy mieli zamiar uratować rok tym trofeum, bo w Bundeslidze znów lepsza okazała się ekipa Jürgena Kloppa. Plany pokrzyżował im Lewandowski. Zdobył trzy bramki, a Borussia wygrała 5:2. Po sezonie wybrano go na piłkarza roku w Niemczech.