Cztery gole i dobry występ Jakuba Wrąbla. Zwycięski Śląsk II nadal liderem

Kaja Krasnodębska
Jakub Wrąbel w 2017 został wybrany bramkarzem Euro U-21. Teraz grywa w rezerwach Śląska Wrocław. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Seria Śląska II Wrocław trwa. Po dwóch golach Mateusza Młynarczyka i dwóch Michała Bartkowiaka pokonali przy Oporowskiej Bielawiankę Bielawa 4:0, umacniając się na pozycji lidera IV ligi dolnośląskiej grupy wschodniej.

Wynikiem 11:0 zakończył się mecz rozgrywany w środę mecz Pucharu Polski okręgu Wrocław, w którym Śląsk II zwyciężył na wyjeździe Błękitnych Pustków Wilczkowski. Choć w okrojonym składzie - na ławce znalazło się zaledwie kilku rezerwowych - podopieczni Piotra Jawnego urządzili sobie wówczas prawdziwy festiwal strzelecki. Gra co trzy dni nie wpłynęła negatywnie na ich formę i w sobotę, w kolejnym ligowym spotkaniu, pokonali Bielawiankę Bielawa 4:0.

Liderujący Śląsk musiał być faworytem starcia z plasującymi się w dolnej połowie rywalami i w tej roli poradził sobie doskonale. Goście nie wystraszyli się, ruszyli do przodu, ale tym razem to nie wystarczyło. Wrocławianie w swojej bramce mieli przecież, bądź co bądź, młodzieżowego reprezentanta Polski Jakuba Wrąbla. Według hiszpańskich mediów najlepszy golkiper Mistrzostw Europy U-21 z 2017 roku, teraz nie miał problemu z nielicznymi strzałami bielawian.

Goście dla wrocławian byli jedynie tłem. Pierwsza połowa należała do Mateusza Młynarczyka, który w dwóch bliźniaczo podobnych akcjach zdobył dwa trafienia. Urywał się na lewym skrzydle i w sytuacjach jeden na jeden oszukiwał bramkarza Bielawianki. Po przerwie w jego ślady poszedł Michał Bartkowiak. Były zawodnik Miedzi Legnica najpierw strzałem po ziemi wykończył centrę z lewej strony, by kilka minut później mocno uderzyć z większego dystansu.

Tym razem bez gola boisko opuścił kapitan Śląska II Adrian Sobczak. 21-latek od kilkunastu dni trenuje z pierwszym zespołem, lecz na debiut pod okiem Tadeusza Pawłowskiego jeszcze musi poczekać. Trafień dopisać nie mogli sobie Piotr Samiec-Talar, który w piątek usiadł na ławce w derbach regionu czy kontuzjowany Mathieu Scalet.

I pod ich nieobecność wrocławianie wykonali swoje zadanie i po dwunastu spotkaniach są liderem swojej grupy. Ich bilans to jedenaście zwycięstw oraz jedna porażka z Górnikiem Wałbrzych. Ten plasuje się na drugiej pozycji, do Śląska tracąc zaledwie oczko.

Śląsk II Wrocław - Bielawianka Bielawa 4:0 (2:0)

1:0 Mateusz Młynarczyk (6 min.)
2:0 Mateusz Młynarczyk (21 min.)
3:0 Michał Bartkowiak (56 min.)
4:0 Michał Bartkowiak (61 min.)

Śląsk II Wrocław: Jakub Wrąbel, Grzegorz Kazimierowicz (65. Krystian Pasternak), Mikołaj Łazarowicz (65. Adrian Tabaka), Łukasz Sztylka, Marcin Szpakowski (60. Kacper Izydorczyk), Michał Bartkowiak (85. Damian Błoński), Paweł Kucharczyk, Jakub Kierkiewicz, Mateusz Młynarczyk, Adrian Sobczak, Patryk Caliński