Michał Czajka
Magdalena Fręch nie zagra w ćwierćfinale
Magdalena Fręch nie zagra w ćwierćfinale Fot. Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
W piątek nic już nie stanęło na przeszkodzie, by dokończyć pojedynek Magdaleny Fręch z Brazylijką Beatriz Haddad Maią w 1/8 finału turnieju WTA w Birmingham.

Przypomnijmy, że czwartkowy mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. Polka prowadziła wtedy w trzecim secie 4:2. Brazylijka nie zamierzała jednak tanio skóry sprzedać i w piątek podjęła walkę z Magdaleną Fręch.

By wyłonić zwycięzcę potrzebny był tie-break. W nim jednak już tylko początek był wyrównany, a potem Beatriz Haddad Maia zaczęła mocno uciekać polskiej tenisistce. W końcówce Magdalena Fręch jeszcze próbowała coś zrobić, ale Brazylijka nie dała sobie już wydrzeć z rąk wygranej. Pierwszą piłkę meczową miała przy stanie 6:3 i ją wykorzystała zamykając to spotkanie.

Beatriz Haddad Maia - Magdalena Fręch 2:1 (6:1; 5:7; 7:6)