od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa nie umie grać z Cracovią i w sobotę dostaliśmy kolejne potwierdzenie. Mistrz Polski tylko zremisował na własnym stadionie z Pasami 1:1, zdobywając wyrównującą bramkę dopiero przed doliczonym czasem. Strata czwartego miejsca na rzecz Pogoni Szczecin wydaje się prawdopodobna.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Cracovia 1:1

To czwarty remis Rakowa w rundzie jesiennej. Mistrz spadnie na piąte miejsce w tabeli, jeśli bezpośrednio po nim swój mecz wygra Pogoń Szczecin, która od godziny 17:30 podejmie niżej notowaną Stal Mielec.

Spotkanie w Częstochowie wywołało niezdrowe emocje. Na początku drugiej połowy bramkarz Cracovii Sebastian Madejski musiał bronić się przed śnieżkami rzucanymi z młyna Rakowa. Sędzia Paweł Raczkowski na moment nawet przerwał grę, by Fabian Piasecki w imieniu zespołu utemperował kibiców.

Cracovia objęła prowadzenie w 25 minucie. Po rzucie rożnym w polu karnym Rakowa najlepiej odnalazł się Virgil Ghita. Stoper trafił po dośrodkowaniu Janiego Atanasova, która w zeszłym tygodniu wbił dwa gole... Włochom w eliminacjach Euro 2024 (jego Macedonia Północna przegrała 2:5).

Kibice Rakowa obrzucali bramkarza Cracovii śnieżkami. Sędzia przerwał mecz

Raków w tym meczu przeważał, lecz długo nie umiał wbić piłki do siatki. Cracovia momentami broniła się rozpaczliwie, ale do 88 minuty szczęśliwie. Madejskiemu bardzo pomogli w tym koledzy z pola, przyjmując na siebie strzały albo wybijając z pola bramkowego.

Wreszcie pod koniec meczu Raków dopiął jednak swego. Bezmyślnie w polu karnym Cracovii zachował się jej pomocnik Takuto Oshima. Japończyk sfaulował Deiana Sorescu. Po chwili wynik z rzutu karnego ustalił na 1:1 Bartosz Nowak, mimo że Madejski wyczuł jego intencje i wyciągnął się jak długi w kierunku prawego słupka.

6 grudnia (środka) Raków spotka się z Cracovią kolejny raz - też w Częstochowie. Stawką będzie awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Cracovia (w skali 1-6):

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Fran Tudor - 3
  • Bogdan Racovitan - 3
  • Milan Rundić - 3
  • Jean Carlos Silva - 3, (Dawid Drachal - bez oceny)
  • Władysław Koczerhin - 3
  • Ben Lederman - 3, (Adnan Kovacević - bez oceny)
  • Srdjan Plavsić - 3
  • Sonny Kittel - 2, (Bartosz Nowak - 4)
  • Ante Crnac - 2, (Fabian Piasecki - 2)
  • Marcin Cebula - 3

Cracovia

• Sebastian Madejski - 3
  • Andreas Skovgaard - 3, (Paweł Jaroszyński - 2)
  • Arttu Hoskonen - 3
  • Virgil Ghita - 4
  • Jakub Jugas - 3
  • Mateusz Bochnak - 3, (Michał Rakoczy - 3)
  • Takuto Oshima - 1
  • Jani Atanasov - 3, (Karol Knap - bez oceny)
  • Otar Kakabadze - 3, (Kacper Śmiglewski - bez oceny)
  • Patryk Makuch - 3
  • Benjamin Kallman - 2, (Cornel Rapa - bez oceny)
Raków Częstochowa - Cracovia 1:1
Raków Częstochowa - Cracovia 1:1 PAP, Waldemar Deska

Piłkarz meczu: Sebastian Madejski
Atrakcyjność meczu: 5/10

Piast Remis Gliwice. Oto najciekawsze memy komentujące dwucyfrową liczbę podziałów punktów w meczach z udziałem zespołu z Okrzei.

Piast Gliwice przez remisy został bohaterem internetu. Najle...