od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Wielkie emocje na zakończenie 5. kolejki. Cracovia ostatecznie zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Goście mieli dużo sytuacji z gry, ale trafili po rzucie karnym. W doliczonym czasie wynik ustalił Patryk Dziczek.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Piast Gliwice 1:1

2,46 - tyle wyniósł współczynnik xG Piasta, czyli oczekiwanych goli w meczu. Jak na polską ligę to wynik bardzo wysoki, niecodzienny.

To był jak zawsze bardzo niewdzięczny mecz dla Cracovii. Piast wysoko zawiesił poprzeczkę. Potrafił zagrozić przed przerwą i po niej. Najpierw "pajacyk" w wykonaniu Sebastiana Madejskiego zatrzymał groźną akcję Jorge Feliksa. Bramkarz wykazał się również później, kiedy z bliska atakował Michał Chrapek.

Zapowiedzią gola Cracovii na 1:0 była firmowa akcja drużyny. Po dośrodkowaniu Cornela Rapy główkował Patryk Makuch. Piłka o centymetry minęła lewy słupek.

Gdy wybiła 44 minuta, Cracovia przeprowadziła decydującą akcję. Żeby przedostać się spod własnej szesnastki w pole karne Piasta potrzebowała ledwie dwóch podań. Trafił Benjamin Kallman, który oszukał w bezpośrednim pojedynku Ariela Mosóra. Asystę zaliczył Makuch przedłużający długie zagranie Virgila Ghity.

Udana pogoń Piasta za Cracovią

W drugiej połowie zarysowała się przewaga Piasta. Początkowo na przeszkodzie stanął jednak Madejski. Jakimś cudem obronił próbę Mosóra. Sytuację miał też uderzający nad bramką Chrapek, któremu wystawiono piłkę w polu karnym.

Co więcej, w 87 minucie asekurujący Kallman potrafił wybić sprzed linii bramkowej.

Gdy Piast zastanawiał się czy aby nie gra w piątek trzynastego, zakrwawiony Mosór zwrócił uwagę sędziemu na faul...

Interwencja Kallmana na linii bramkowej
Interwencja Kallmana na linii bramkowej Canal+ Sport

Arbiter Paweł Raczkowski najpierw nasłuchiwał głosów na słuchawce, a potem na wezwanie podszedł do monitora. Z jego analizy wyniknęło, że Mosór faktycznie został sfaulowany. Łokciem w twarz uderzył go Jakub Jugas. Piast dostał więc jedenastkę w doliczonym czasie.

Do karnego jak zawsze podszedł Patryk Dziczek. Dwóch poprzednich prób nie zmarnował. Dziś też trafił, choć inaczej niż przedtem. Wybrał precyzyjny strzał przy prawym słupku.

Piast pozostaje klątwą Cracovii. To czwarty mecz z rzędu bez porażki. Remis poprzedziły trzy zwycięstwa!