Cracovia

2

Pogoń Szczecin

1

• Do przerwy Pogoń prowadziła w Krakowie, ale grający w dziesiątkę goście nie zdołali obronić korzystnego rezultatu. W drugiej połowie Cracovia była drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie sięgnęła po trzy punkty. Podopieczni Michała Probierza mogli nawet wygrać wyżej, ale z pewnością najważniejsze jest dla nich trzecie zwycięstwo z rzędu. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• KONIEC MECZU! CRACOVIA OGRYWA POGOŃ 2:1!

• Kontra Cracovii, Hernandez uderza jednak obok bramki zamiast wystawić piłkę Piszczkowi, który miałby przed sobą pustą bramkę!

• Pogoń wyraźnie zrezygnowana, nic nie powinno się już chyba w tym meczu zmienić.

• Strzał Strózika tym razem bardzo niecelny. Od bramki zacznie Załuska.

• Nie ustaje w atakach Cracovia. Gol zagrał do bardzo aktywnego w drugiej połowie Wdowiaka, ten w ostatniej chwili został zablokowany.

• Co najmniej cztery minuty dłużej potrwa jeszcze ten mecz.

• Dośrodkowanie w pole karne zakończone strzałem Piszczka, lecz piłka ląduje w rękach Załuski.

• Bombę Guarrotxeny na ciało przyjął Piszczek. Napastnik Cracovii szybko podniósł się jednak z boiska.

• Spas Delew chyba nie ma już sił. Zamiast niego na murawie Adrian Benedyczak.

• Jeszcze jedna poprzeczka! Kolejna akcja Cracovii lewą stroną, po dośrodkowaniu uderzał Javi Hernandez i znów blisko było pokonania Załuski!

• Najbardziej aktywny w ofensywie po stronie Pogoni jest z pewnością Delew. Bułgarowi brakuje jednak celności - znów jego uderzenie nie leciało nawet w światło bramki.

• Cracovia atakowała i dopięła swego! Akcja gospodarzy lewą stroną, w polu karnym futbolówkę otrzymał Javi Hernandez i zagrał piłkę wzdłuż bramki, a Sebastian Strózik z bliska wpakował ją do siatki. Ależ zmiany Michała Probierza - drugi z rezerwowych wpisuje się na listę strzelców!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! SEBASTIAN STRÓZIK!

• Kolejne uderzenie Wdowiaka! Tym razem celne, naprawdę świetne, ale wyciągnął się Łukasz Załuska i zbił piłkę do boku!

• Teraz poprzeczka ratuje Pogoń! Uderzał Wdowiak, a po rykoszecie piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła na boisko! W uderzeniach w obramowanie bramki także mamy więc remis 1:1.

• Tomas Podstawski uderza z dystansu, lecz bez problemów łapie piłkę Pesković.

• Po raz pierwszy od października na boisku pojawia się Ricardo Nunes. Wyleczył już kontuzję i zastąpił Radosława Majewskiego.

• Oleksiej Dytyatev fauluje Benyaminę. On także nie zagra w kolejnym meczu po obejrzeniu żółtej kartki.

• Słupek ratuje Cracovię! Po dośrodkowaniu w pole karne tuż przed bramką do strzału doszedł Sebastian Malec i był o krok od zdobycia gola!

• Dośrodkowanie Majewskiego i strzał z trudnej pozycji Benyaminy. Będzie jeszcze rzut rożny dla Pogoni.

• Kolejny faul Kamila Drygasa. Doigrał się kapitan Pogoni - zarobił żółtą kartkę.

• Trzecia i ostatnia zmiana w Cracovii. Milan Dimun na murawie zamiast Damiana Dąbrowskiego.

• Javi Hernandez domagał się rzutu karnego, ale sędzia wskazał tylko na narożnik boiska. Korner nie przyniósł celnego strzału.

• Pogoń broni się całym zespołem, ale myśli też o kontrach. Po jednej z nich Spas Delew złapany na spalonym.

• Uderzenie Wdowiaka z dystansu, piłka ląduje w rękach Załuski. Dobra interwencja bramkarza mimo kozłującej piłki.

• Spore ryzyko Peskovicia, który wyszedł bardzo daleko od bramki. Piłkę miał Benyamina, ale nie skończyło się nawet strzałem.

• Nikt nie przeciął dośrodkowania Sebastiana Strózika. Wrzutka też mogła być jednak lepsza.

• Michal Siplak dośrodkowuje w pole karne z lewej strony, lecz radzą sobie obrońcy Pogoni. Cracovia ma w drugiej połowie ogromną przewagę.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową uderzał Rupa, ale trafił w Tomasa Podstawskiego.

• Dwa faule Kamila Drygasa w niespełna minutę. Gorąco robi się w Krakowie!

• Błyskawiczna odpowiedź Pogoni! Sporo miejsca miał Delew na prawej stronie, Bułgar oddał mocny strzał i nieznacznie chybił!

• Znakomite podanie Janusza Gola na prawą stronę, Cornel Rapa świetnie dośrodkował w pole karne, a Filip Piszczek uderzył pod poprzeczkę i wyrównał stan meczu!

• GOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! FILIP PISZCZEK!

• Druga zmiana w zespole Cracovii - Sebastian Strózik pojawia się na murawie zamiast Diego Ferraresso.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał oddał Sebastian Walukiewicz. Główka obrońcy Pogoni była jednak zbyt lekka, by zaskoczyć Peskovicia.

• Niko Datković faulował Tomasa Podstawskiego. Żółta kartka dla stopera Cracovii, nie zagra przez to w ostatnim tegorocznym meczu.

• Po dośrodkowaniu w pole karne mieliśmy strzał głową jednego z graczy Cracovii, lecz Załuska pewnie łapie piłkę.

• Jak można było się spodziewać, Cracovia przystąpiła do ataku. Na razie gospodarze mają rzut rożny.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Pogoni. Nieco zaskakującą, bo na boisku pojawia się Soufian Benyamina, zastępując Sebastiana Kowalczyka. Czyżby Pogoń wcale nie zamierzała bronić wyniku?

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Pogoń Szczecin prowadziła w Krakowie grę, ale wydawało się, że po czerwonej kartce dla Sebastiana Rudola goście będą mieli spore problemy. W końcówce pierwszej połowy Cornel Rapa zagrał jednak ręką, Kamil Drygas strzelił gola z rzutu karnego i to "Portowcy" prowadzą 1:0. W drugiej połowie Cracovia będzie z pewnością atakować - wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Pogoń gra w dziesiątkę, ale rozgrywa piłkę. W szatni Michał Probierz nie będzie raczej zbyt spokojny.

• Odpowiedź Cracovii. Janusz Gol zagrał świetną piłkę do Wdowiaka, lecz ten uderzył obok bramki.

• Aż pięć minut dłużej potrwa pierwsza połowa meczu. Przerw było sporo, szczególnie przy rzucie karnym i czerwonej kartce.

• Długo zastanawiał się sędzia, ale ostatecznie wskazał na jedenasty metr. Kamil Drygas tydzień temu nie wykorzystał "jedenastki" w meczu z Zagłębiem Sosnowiec, ale teraz nie miał problemów ze strzeleniem gola - Pesković rzucił się w drugą stronę.

• GOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! KAMIL DRYGAS WYKORZYSTUJE RZUT KARNY!

• RZUT KARNY DLA POGONI!

• Cornel Rapa dostał piłką w rękę w polu karnym Cracovii. Mamy VAR!

• Airam Cabrera opuścił boisko. Zastąpił go Filip Piszczek.

• Iker Guarrotxena zaczynał mecz na szpicy, a po czerwonej kartce dla Rudola powędrował na... prawą obronę.

• Odpowiedź Pogoni i bomba z dystansu Kamila Drygasa. Gdyby strzał był celny, Michal Pesković nie miałby szans.

• Dośrodkowanie Damiana Dąbrowskiego z rzutu wolnego trafiło na głowę Airama Cabrery, a ten uderzył tuż nad poprzeczką.

• Sześć minut wystarczyło, aby Sebastian Rudol obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska! Obrońca Pogoni starał się powstrzymać Wdowiaka po nie najlepszym wybiciu Załuski i faulował rywala.

• Coraz większą przewagę optyczną ma Pogoń. Teraz na zaskakujący strzał zdecydował się Spas Delew. Także jemu brakło celności.

• Składna akcja Pogoni zakończona uderzeniem Radosława Majewskiego sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok słupka.

• Sebastian Rudol faulował Cabrerę. Za zagranie łokciem piłkarz Pogoni obejrzał żółtą kartkę.

• Sebastian Malec, będący stoperem, znalazł się na lewym skrzydle. Dośrodkowanie w pole karne wybite przez obrońców.

• Z oboma piłkarzami już wszystko w porządku. Teraz to Cracovia była częściej przy piłce, lecz Załuska nie ma za wiele do roboty.

• Zderzyli się Airam Cabrera i Javi Hernandez. Obaj leżą na boisku.

• Hubert Matynia na lewej stronie boiska wywalczył rzut rożny. Dośrodkowanie Majewskiego na trzeci metr nie przyniosło zagrożenia.

• Po dośrodkowaniu Janusza Gola zrobiło się groźnie - piłkę w polu karnym miał Niko Datković, ale nie zdołał oddać strzału.

• Sporo fauli z obu stron. Teraz przewinił Spas Delew.

• Z kolejnego ataku Pogoni wyszło niewiele. Kowalczyk faulował Diego Ferraresso.

• Radosław Majewski przerzucił piłkę do Kowalczyka, ten wycofał do Kamila Drygasa, a kapitan Pogoni strzelił nad poprzeczką.

• Pogoń atakuje, ale gospodarze dobrze zagęszczają środek pola. Na razie nie mieliśmy groźnych sytuacji podbramkowych z żadnej ze stron, tempo jest jednak całkiem niezłe.

• Akcja prawą stroną Cornela Rapy przerwana przez obrońcę. Rumun w przeszłości grał w Pogoni, lecz w tym sezonie przeszedł właśnie do Cracovii.

• Kamil Drygas zagrał długą piłkę do Ikera Guarrotxeny. Hiszpan strzelał obok bramki, a sędzia wskazał na rzut rożny. Był to błąd, bo Michal Pesković raczej nie dotknął piłki. Z kornera nic nie wyszło.

• Walukiewicz zagrał długą piłkę do Sebastiana Kowalczyka, ten złapany jednak na spalonym.

• Mateusz Wdowiak wpadł w pole karne i przewrócił się, ale o faulu nie mogło być mowy. Za symulację gracz Cracovii upomniany został na dodatek żółtą kartką.

• Po dalekim wrzucie piłki z autu piłka wylądowała w rękach Łukasza Załuski. Golkiper Pogoni z pewnością chce się zrehabilitować za mecz w Gliwicach, gdzie wpuścił trzy gole i wyleciał z boiska.

• Akcja Pogoni lewą stroną nie przyniosła większego efektu. Później z piłką wyszedł Sebastian Walukiewicz i zdecydował się na strzał z dystansu, lecz ta próba była niecelna.

• Na razie sporo chaosu w poczynaniach obu zespołów, choć to Cracovia utrzymuje się przy piłce.

• Obie drużyny w podstawowych kompletach. Cracovia w biało-czerwone pasy, Pogoń na granatowo-bordowo.

• Gramy!

• Losowanie kapitanów za nami. Wygrał je Kamil Drygas, więc Pogoń wybrała stronę, a Cracovia rozpocznie mecz.

• W głośnikach hymn Cracovii, piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu będzie Wojciech Myć z Lublina. Już niedługo początek spotkania!

• W czwartej kolejce Pogoń mierzyła się z Cracovią w Szczecinie. Skończyło się remisem 1:1 po golach Adama Frączczaka i Cornela Rapy. Ostatni mecz tych drużyn przy Kałuży skończył się natomiast wygraną Pogoni aż 4:1.

• Oba zespoły notują ostatnio dobre wyniki. Cracovia wygrała z Arką Gdynia i Lechem Poznań, Pogoń w dziesięciu ostatnich ligowych meczach odniosła aż osiem zwycięstw. W Krakowie możemy się więc z pewnością spodziewać dobrego meczu.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Ricardo Nunes, Dawid Błanik, Stanisław Wawrynowicz, Maciej Żurawski, Soufian Benyamina, Adrian Benedyczak

• Rezerwowi Cracovii: Krystian Stępniowski, Michał Helik, Kamil Pestka, Filip Piszczek, Sebastian Strózik, Michał Rakoczy, Milan Dimin

• U góry możecie już zobaczyć podstawowe jedenastki obu zespołów. Większych zaskoczeń nie ma. Do bramki Pogoni po pauzie za czerwoną kartkę wraca Łukasz Załuska.

• Już za pół godziny rozpocznie się trzeci mecz 19. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Ekipa Cracovii podejmie na własnym stadionie Pogoń Szczecin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Maciej Pietrasik!