• Grzegorz Tomasiewicz - 3
    • Michał Chrapek - 3, (Jakub Holubek - bez oceny)
    • Damian Kądzior - 4, (Michael Ameyaw - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 3
  • Bardzo emocjonująca końcówka spotkania. Cracovia naciskała, ale nie zdołała oddać nawet celnego strzału. Piast zasłużenie wygrywa i zdobywa pierwsze punkty w tym sezonie. Natomiast "Pasy" przegrywają drugie spotkanie z rzędu.

• Koniec meczu w Krakowie! Piast Gliwice wygrywa z Cracovią 1:0!

• Cornel Rapa został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Piasta.

• Piast po rzucie wolnym zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut!

• Faul przed polem karnym Piasta i goście będą mieli okazję na zdobycie wyrównującej bramki.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Michał Kaput zmienił Toma Hateleya.

• Kamil Wilczek bardzo przytomnie wywalczył faul w środku pola.

• Natomiast Jakub Holubek pojawił się w miejsce Michała Chrapka.

• Dwie zmiany w Piaście Gliwice. Michael Ameyaw zmienił Damiana Kądziora

• Cracovia nie ma pomysłu na zagrożenie bramki rywala. Piast wydaje się kontrolować przebieg meczu.

• Natomiast Jewhen Konoplianka pojawił się w miejsce Mathiasa Hebo Rasmussena.

• Dwie ostatnie zmiany w szeregach gospodarzy. Michal Siplak zmienił Kamila Pestkę

• Kolejne zagranie w pole karne Cracovii, ale tym razem bez zagrożenia.

• Michał Chrapek został ukarany żółtą kartką.

• Damian Kądzior popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne Cracovii wprost na głowę Jorge Felixa, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Jorge Felix daje prowadzenie Piastowi Gliwice!

• Kolejna zmiana w ekipie "Pasów". Cornel Rapa pojawił się w miejsce Jakuba Jugasa.

• Zmiana także w Piaście Gliwice, Jorge Felix pojawił się w miejsce Arkadiusza Pyrki.

• Natomiast Benjamin Kallman pojawił się w miejsce Michała Rakoczego.

• Dwie zmiany w Cracovii. Florian Loshaj zmienił Jakuba Myszora

• Otar Kakabadze został ukarany żółtą kartką za tą samą sytuację.

• Żółtą kartką został ukarany Alexandros Katranis za zbyt przepychankę w środku pola.

• Szybki kontratak Cracovii, ale w decydującym momencie żaden z graczy "Pasów" nie zdołał oddać strzału.

• Michał Rakoczy został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta trafiło na bramkę Kamila Pestki, ale ten uderzył wprost w ręce Frantiska Placha.

• Początek drugiej części meczu należy do Cracovii. "Pasy" rozgrywają piłkę w środku pola.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Krakowie!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Krakowie. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Krakowie. Do przerwy bezbramkowy remis.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Końcówka pierwszej połowy meczu. Piast utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywa ją głównie w środku pola.

• Dogranie w pole karne Piasta w kierunku Kamila Pestki, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Mathias Hebo Rasmussen oddał mocny strzał z dystansu, ale Frantisek Plach świetnie interweniował!

• Koronkowa akcja Piasta, ale Grzegorz Tomasiewicz stracił piłkę pod polem karnym "Pasów".

• Zagranie w pole karne Piasta, ale tam Frantisek Plach pewnie wyłapał piłkę.

• Koronkowa akcja Cracovii, ale "Pasy" straciły piłkę będąc już pod polem karnym gości.

• W ostatnich minutach Piast zdecydowanie częściej utrzymuje się przy piłce i wydaje się, że ma dużo więcej z gry.

• Damian Kądzior dośrodkował w pole karne Cracovii na nogę Kamila Wilczka, a ten w doskonałej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Piast częściej utrzymuje się przy piłce, ale na razie mozolnie buduje ataki. Jedną sytuację stworzył dzięki przytomności Damiana Kądziora.

• Damian Kądzior dograł piłkę w pole karne Cracovii do Arkadiusza Pyrki, a ten oddał mocny strzał wprost w Karola Niemczyckiego!

• Na razie żaden z zespołów nie potrafi zagrozić bramce rywala ze stałego fragmentu gry. Kolejne słabe dośrodkowanie.

• Patryk Makuch wpadł w pole karne Cracovii i wywalczył kolejny rzut rożny.

• Kolejny raz piłka powędrowała w pole karne Piasta, ale tam Jakub Czerwiński z łatwością zatrzymał rywala.

• Tym razem krótkie rozegranie rzutu rożnego, ale także bez zagrożenia.

• Dogranie w pole karne Piasta do Patryka Makucha, ale ten zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• W ostatnich minutach więcej gry w środku pola i bardzo mało dokładnych podań.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie trafiło do żadnego z partnerów więc nie było zagrożenia.

• Kolejny dobry kontratak Cracovii i "Pasy" rozpoczną od rzutu rożnego.

• Zagranie w pole karne Cracovii, ale podanie od Ariela Mosóra nie trafiło do żadnego z partnerów.

• Po bardzo efektownym początku meczu, teraz poczynania obu zespołów nieco się uspokoiły. Piast rozgrywa piłkę w środku pola.

• W odpowiedzi szybka kontra Cracovii, Jakub Myszor dograł w pole karne Piasta, ale tam także żaden z graczy nie zdołał uderzyć na bramkę gliwiczan.

• Pierwsze zagranie w pole karne Cracovii, ale żaden z graczy Piasta nie zdołał oddać strzału na bramkę "Pasów".

• Rozpoczynamy pierwsze sobotnie spotkanie 5. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Krakowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Piasta Gliwice:

• Tak prezentuje się skład Cracovii na dzisiejsze spotkanie:

• W ubiegłym sezonie Cracovia przegrała na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1 po bramce Damian Kądziora w drugiej połowie meczu. W pierwszym pojedynku obu drużyn "Pasy" wygrały 4:2 i zostawiły dużo lepsze wrażenie od rywala.

• Natomiast Piast Gliwice jest na drugim biegunie. Goście dzisiejszego meczu w trzech pierwszych meczach sezonu nie dość, że nie zdobyli punktu, to nawet nie zdobyli bramki. Piast na początku sezonu gładko przegrał z Jagiellonią Białystok, Zagłębiem Lubin i Legią Warszawa. Dzisiaj przyjdzie kolejna szansa na przełamanie i zatrzymanie fatalnej passy.

• Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania jest Cracovia, która w czterech dotychczasowych meczach w PKO Ekstraklasie zdobyła dziewięć punktów. "Pasy" w pierwszych trzech meczach wygrały z Górnikiem Zabrze, Koroną Kielce i Legią Warszawa. Natomiast przed tygodniem niespodziewanie przegrały na wyjeździe ze Stalą Mielec. Kibice Cracovii dzisiaj dostaną odpowiedź, czy porażka ze Stalą była przypadkiem, czy to już koniec znakomitej formy krakowskiego zespołu.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovia na własnym stadionie zmierzy się z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.