Cracovia

1

Legia Warszawa

2

• Koniec meczu! Legia wygrywa z dobrze dysponowaną Cracovią! Nie ma co ukrywać, że przez większość czasu to właśnie Wojskowi kontrolowali przebieg gry i aktualnie wskakują na podium ligowej tabeli!

• Jose Kante ofiarnie walczył o piłkę w polu karnym rywala, tylko że ostatecznie przegrał ten pojedynek.

• Michał Karbownik wpadł w pole karne, ale nie zdołał dograć piłki do swoich kolegów.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, ale Mateusz Wieteska wybija futbolówkę.

• Legioniści zażegnują niebezpieczeństwo, natomiast sędzia dorzuca 4 minuty do tego spotkania.

• Filip Piszczek faulowany pod polem karnym Legii. Będzie groźna okazja dla Pasów.

• Oleksiej Dytyatev długo nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie wraca do gry.

• Brzydko wyglądające zderzenie głowami Mateusza Wieteski i Oleksieja Dytyateva. Zawodnik Legii podniósł się szybko, ale gracz Pasów potrzebuje pilnej pomocy medycznej.

• Fatalne uderzenie Andre Martinsa. Piłka ląduje w trybunach.

• Samolubne zachowanie Dominika Nagy'a, który zdecydował się na strzał zamiast podać piłkę do lepiej ustawionego Jose Kante. Stracona okazja na gola.

• Jose Kante fauluje rywala w jego polu karnym i Legia traci szansę na gola.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Igor Lewczuk zmienia Luquinhasa.

• Mateusz Wdowiak uderzył z ostrego kąta, ale znowu na posterunku był bramkarz Legii.

• "Centrostrzał" Cornela Rapy mogło sprawić dużo problemów Majeckiemu! Młody bramkarz zdołał jednak sparować piłkę na słupek.

• Zmiana także w ekipie gospodarzy. Milan Dimun zostaje zmieniony przez Filipa Piszczka.

• Jarosław Niezgoda opuszcza murawę. W jego miejsce pojawia się Jose Kante.

• Luquinhas minął kilku rywali, ale nie zdołał już podać do lepiej ustawionych kolegów.

• Pierwsza akcja Cracovii w drugiej połowie i od razu gol! Zawodnicy Pasów świetnie "poklepali" pod polem karnym Legii i Mateusz Wdowiak wykorzystał sytuacje sam na sam! Będą w tym meczu emocje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Wdowiak i Cracovia łapie kontakt!

• Bardzo pewna interwencja Radosława Majeckiego, który uspokaja sytuacja pod swoją bramką.

• Dominik Nagy uderzył z 25 metra, ale zdecydowanie zabrakło mu precyzji.

• Kompletnie nieudane uderzenie Mateusza Wdowiaka. Legia zacznie z 5 metra.

• Walerian Gwilia z dystansu, jednak piłka znowu trafia prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

• Cornel Rapa w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg rywala! Luquinhas już wychodził sam na sam z Peskoviciem!

• Mocne, płaskie uderzenie Marko Vesovicia, ale piłka trafia w Peskovicia.

• Walerian Gwilia zakończył akcję swojej drużyny bardzo niecelnym strzałem. Piłka wylądowała na dachu stadionu Cracovii.

• Niecelne uderzenie Jarosława Niezgody. Napastnik Legii świetnie wygrał pojedynek ze stoperem Cracovii.

• Groźne dośrodkowanie w pole karne Legii, tylko że wszyscy piłkarze Pasów minęli się z piłką.

• Dużo szczęścia miała teraz ekipa z Warszawy! Oleksiej Dytyatev próbował wybić piłkę, która trafiła w Luquinhasa. Futbolówka spadła pod nogi Gruzina, który spokojnie wpakował ją do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Walerian Gwilia na 0:2 dla Legii!

• Sędzia główny dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Sylwester Lusiusz zmienia w przerwie Michała Rakoczego.

• Koniec pierwszej części meczu. Legia wygrywa zasłużenie, gdyż oprócz dwóch akcji w samej końcówce połowy Cracovia całkowicie oddała kontrolę swoim rywalom. Jak będzie po przerwie? Przekonamy się za 15 minut!

• Oleksiej Dytyatev uderzył głową z 5 metra, ale piłka minęła bramkę Legii!

• Piekielnie ważna interwencja Artura Jędrzejczyka, który w ostatnim momencie wybija piłkę spod nóg rywala! Mogło być bardzo groźnie.

• Radosław Majecki faulowany w obrębie pola bramkowego i Legia znowu jest w posiadaniu piłki.

• Pierwsza połowa potrwa aż o 6 minut dłużej. Spowodowane jest to oczywiście kontuzjami w obu drużynach, ale także przerwą związaną z zadymieniem stadionu.

• Świetna akcja gości! Jarosław Niezgoda znakomicie minął rywali, dograł do Waleriana Gwilii, którego strzał sprzed pola karnego minimalnie minęła słupek bramki Peskovicia!

• Milan Dimun ratuje swój zespół przed stratą gola, gdyż za jego plecami przed pustą bramką stał Walerian Gwilia.

• Spięcie na linii Siplak - Vesović kończy się upomnieniem słownym obu zawodników. Na razie bez żółtych kartek.

• Wracamy do gry.

• Mamy przerwę w grze, gdyż kibice Cracovii uraczyli nas pokazem pirotechnicznym.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jarosław Niezgoda! Sam poszkodowany pewnie pokonuje bramkarza Cracovii i Legia wychodzi na prowadzenie!

• David Jablonsky za to zagranie zostaje ukarany żółtą kartką.

• Rzut karny dla Legii! Jarosław Niezgoda ruszył do odbitej przez bramkarza rywali piłki i został pociągnięty w polu karnym przez rywala!

• No i mamy drugą wymuszoną zmianę w tym meczu. Niko Datković z urazem opuszcza murawę, a w jego miejsce pojawia się David Jablonsky.

• Teraz pomocy medycznej potrzebuje gracz Cracovii. Na murawie leży Niko Datković.

• Mateusz Wieteska doszedł do strzału głową, jednak piłka ląduje daleko od bramki Peskovicia.

• Domagoj Antolić już jest na murawie. Oby kontuzja Cafu okazała się tylko drobnym urazem.

• Cafu nie może kontynuować gry. Za chwilę pojawi się na murawie Domagoj Antolić.

• Posiadanie piłki jak na razie miażdżące na korzyść Legii. Wojskowi mieli piłkę przy nodze przez ponad 60% czasu gry.

• Dobra, indywidualna akcja Mateusza Wdowiaka, który jednak został powstrzymany przez Cafu! Portugalczyk przypłacił tą interwencję urazem i potrzebuje pomocy medycznej.

• Bardzo dobre prostopadłe podanie Martinsa do Nagy'a! Zabrakło tylko ciut dokładności, aby Węgier mógł wyjść sam na sam z bramkarzem!

• Dobre dośrodkowanie Waleriana Gwilii. Piłka, która została wybita przez defensorów Cracovii spadła pod nogi Dominika Nagy'a, a Węgier huknął daleko od bramki.

• Całkowicie nieudane prostopadłe podanie Cafu. Pesković łapie bezpańską futbolówkę.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Marko Vesovicia. Nie było zagrożenia bramki Pasów.

• Przez pierwsze minuty Legia cały czas utrzymuje się przy piłce pod polem karnym rywala. Jak na razie nie przekłada się to na konkretne sytuacje.

• Bartosz Frankowski gwizdnął po raz pierwszy!

• Kibice głośno odśpiewują hymn Cracovii, więc zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Aleksandar Vuković nie był zadowolony po porażce z Wisła Płock. Ta sytuacja wpłynęła na roszady w pierwszym składzie Wojskowych. Do składu wracają m.in. Marko Vesović, Mateusz Wieteska czy Michał Karbownik. Czy przyniesie to skutek w postaci zwycięstwa?

• Cracovia gra w ostatnim czasie bardzo dobrze. Z dużą łatwością pokonali między innymi Lecha Poznań i Piasta Gliwice. Teraz na drodze Pasów staje Legia Warszawa, która zawsze jest ciężkim przeciwnikiem. Czy dzisiaj zdołają potwierdzić swoją dobrą dyspozycję?

• Dzień dobry Państwu! Czas zakończyć 9 kolejkę PKO Ekstraklasy! W niedzielne popołudnie czeka nas znakomite widowisko, albowiem spotkają się ze sobą drużyny Cracovii i Legii Warszawa. Na relację LIVE z tego hitu naszej ligi zaprasza Bartłomiej Modzelewski!