Cracovia

1

Legia Warszawa

0

• W meczu 17. kolejki "Wojskowi" zaprezentowali mizerną formę i przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:1). Stołeczny zespół zanotował szóstą z rzędu wyjazdową porażkę i jedenastą w sezonie. Dla "Pasów" to pierwsza domowa wygrana z Legią od 2005 roku.

• Koniec meczu! Cracovia pokonała Legię 1:0 po golu Pelle van Amersfoorta.

• Żółta kartka dla Josue.

• Pelle van Amersfoort zobaczył żółtą kartkę.

• Sędzia Przybył doliczył cztery minuty.

• Nawotka wrzucił piłkę w pole karne w kierunku Ribeiro. Wybił defensor Cracovii.

• Ciepiela silnie uderzył sprzed "szesnastki". Niewiele obok słupka.

• Luquinhas opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Bartłomiej Ciepiela.

• Rivaldinho został napomniany żółtą kartką.

• Michał Rakoczy wszedł w miejsce Jakuba Myszora.

• Dwóch piłkarzy Cracovii przyblokowało strzał Pekharta.

• Josue wstrzelił piłkę w pole karne, ale w miejsce gdzie nie było żadnego legionisty.

• Włodarczyk wywalczył rzut wolny. Faulował Myszor.

• Rasmussen trzymał koszulkę Luquinhasa, ale żółtej kartki nie otrzymał.

• Przerwa w grze. Hebo Rasmussen leży w polu karnym i trzyma się za rękę.

• Tomas Pekhart zastąpił Filipa Mladenovicia.

• Rivaldinho uderzył z ostrego kąta przy bliższym słupku. Na posterunku Boruc.

• Goście wychodzili z szybką kontrą. Spalił Szymon Włodarczyk.

• Rivaldinho wszedł na boisko w miejsce Piszczka.

• Legia w opałach! Słupek po potężnym strzale z ponad 20 metrów Kakabadze.

• Hanca składał się do strzału z pola karnego. Blokuje go Nawotka.

• Szymon Włodarczyk wszedł w miejsce Emreliego.

• Siplak wybił piłkę spod nóg Luquinhasa. Brazylijczyk wściekły na sędziego o to, że wskazał na aut dla gospodarzy.

• Do wejścia szykuje się Szymon Włodarczyk, bohater ostatniego meczu Legii w Lublinie.

• Mathias Rasmussen. wszedł w miejsce Lusiusza.

• Hanca świetnym podaniem uruchomił Myszora. Boruc odbił strzał 19-latka na rzut rożny.

• Cięte dośrodkowanie Josue w pole karne. Skutecznie piąstkował Niemczycki.

• Luquinhas prostopadle do wbiegającego w pole karne Mladenovicia. Wybił Jugas.

• Rui Gomes przymierzył zza pola karnego. Niemczycki łapie piłkę.

• Początek drugiej połowy!

• Rui Gomes wszedł za Mateusza Hołownię.

• Zmiana w Legii. Tomasz Nawotka zastąpił Kacpra Skibickiego.

• Koniec pierwszej połowy. Cracovia schodzi do szatni z jednobramkową przewagą.

• Josue sprytnie w pole karne do Ribeiro. Portugalczyk odgrywał jeszcze do Emreliego. Azera uprzedził obrońca gospodarzy.

• Wieteska został napomniany żółtą kartką za faul na Piszczku.

• Hołownia otrzymał przypadkowy cios łokciem od Amersfoorta. Sędzia odgwizdał ofensywny faul legionisty.

• Luquinhas uderzył technicznie zza pola karnego. Niemczycki odbił piłkę do boku.

• Kolejna żółta kartka. Ostry faul Lusiusza na Emrelim.

• Po krótko rozegranym stałym fragmencie Mladenović zacentrował zbyt głęboko.

• Arbiter odgwizdał faula Rapy na Sliszu. Okazja dla gości na wrzutkę w pole karne.

• Skibicki zagrywał z pierwszej piłki w pole karne. Bardzo niedokładnie.

• Sędzia zastosował przywilej korzyści dla Legii. Strzelał z 15. metrów Emreli, ale obok bramki.

• Slisz huknął z dystansu, a Niemczycki zbił piłkę do boku. Dobijał bez przyjęcia Skibicki, jednak wyraźnie obok słupka.

• Po krótko rozegranym rzucie rożnym i wrzutce Siplaka w pole karne piłka odbiła się od Emreliego oraz Wieteski i trafiła do van Amersfoorta. Holender przyjął futbolówkę i z trzech metrów strzelił obok interweniującego Boruca.

• GOOOOOL! PELLE VAN AMERSFOORT! 1:0 DLA CRACOVII!

• Zablokowany strzał Kakabadze zza pola karnego. Kolejny korner.

• Hanca z lewej strony w pole karne do Piszczka. Wieteska wybił na rzut rożny.

• Kontratak Cracovii. Van Amersfoort próbował wejść w pole karne, ale piłkę zabrał mu Wieteska.

• Luquinhas obejrzał żółtą kartką za faul na Pestce.

• Skibicki wyszedł do prostopadłej piłki zagrywanej przez Josue i w znakomitej sytuacji trafił prosto w Niemczyckiego!

• Emreli starał się dojść do centry Ribeiro. Ofensywny faul.

• Żółta kartka. Hanca w środku pola faulował Luquinhasa.

• Piłka w pole karne do Emreliego. Azer w ostatniej chwili uprzedzony przez Siplaka.

• Luquinhas podawał niedokładnie w stronę narożnika boiska.

• Celny strzał Luquinhasa. Nie miał z nim problemów Niemczycki.

• Ostre zagranie van Amersfoorta. Holender nie opanował piłki i faulował Wieteskę.

• Początek meczu! Od środka zaczęła Legia!

• Zawody poprowadzi sędzia Jarosław Przybył z Kluczborka. Za VAR odpowiedzialni będą Krzysztof Jakubik oraz Marcin Borkowski.

• Dobrą informacją dla Cracovii jest to, że po pauzie za kartki wraca Pelle van Amersfoort, lider zespołu. Tym razem przez nadmiar kartek zagrać nie może Matej Rodin.

• Legia takiej serii nie miała od dawna. W lidze pokonała Jagiellonię Białystok (1:0), a z Pucharu Polski wyeliminowała Motor Lublin (2:1). Stołeczny zespół w końcówce roku jest przetrzebiony kontuzjami. Z powodu urazów nie wystąpią m.in. Artur Jędrzejczyk, Ernest Muci, Mattias Johansson, Lirim Kastrati, Rafael Lopes czy Lindsay Rose.

• Przy Kałuży zmierzą się zespoły z dolnej połowy tabeli. "Wojskowi" w 14 spotkaniach zgromadzili raptem 12 oczek i zajmują 16. miejsce w tabeli. "Pasy" uzbierały 20 punktów w 16 meczach i plasują się na 12. pozycji.

• W takim składzie zagra Legia Warszawa:

• Oto wyjściowy skład Cracovii:

• Cracovia o godzinie 20:00 przed własną publicznością zmierzy się z warszawską Legią. Stołeczny zespół ma za sobą serię dwóch zwycięstw, co i tak jest imponującym wynikiem, jeśli brać pod uwagę ostatnie miesiące. Witamy w relacji LIVE!