CPK ogłasza przetarg na Generalnego Projektanta Architektury. Zgłoszenia można składać do 27 września

Michał Skorupka
Michał Skorupka
Udostępnij:
Centralny Port Komunikacyjny poszukuje Generalnego Projektanta Architektury. Spółka poinformowała, że na zgłoszenia od chętnych czeka do 27 września. - Przedmiotem zamówienia są usługi projektowania architektonicznego, usługi nadzoru nad projektem i dokumentacją oraz usługi doradztwa i wsparcia - czytamy w specjalnym komunikacie.

Centralny Port Komunikacyjny ogłosił przetarg, w ramach którego ma zostać wyłoniony Generalny Projektant Architektury. W komunikacie spółki czytamy, że zamówienie obejmuje usługi projektowania wielobranżowego dla inwestycji, w tym m.in.:

  • budynek terminalu pasażerskiego i ewentualnych terminali satelitarnych
  • węzeł przesiadkowy dla transportu publicznego
  • dworzec kolejowy
  • zagospodarowanie terenu obszaru terminalu pasażerskiego, sieci i instalacje zewnętrzne

Pierwszy etap postępowania

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, zamówienie dotyczy również usług nadzoru nad projektem i dokumentacją obejmującą obowiązki projektanta włącznie z nadzorem autorskim oraz usług doradztwa i wsparcia obejmujących m.in. udział w konsultacjach zamawiającego z kluczowymi interesariuszami (przyszłymi użytkownikami, służbami państwowymi i samorządowymi itp.), a także udział w konsultacjach z potencjalnymi generalnymi wykonawcami.

W rozmowie z PAP, rzecznik CPK Konrad Majszyk wyjaśnił, że spółka ogłosiła wyłącznie pierwszy etap postępowania przetargowego, którego celem jest jak najszybszy wybór pięciu potencjalnych wykonawców.

To nie jest jeszcze zlecenie na projektowanie terminala. Dopiero w ramach etapu drugiego wybierzemy tzw. master architekta. Zakładamy, że prace związane z koncepcją projektową terminala zaczną się w 2022 r. Zabezpieczenie z odpowiednim wyprzedzeniem firm w ramach pierwszego etapu powinno umożliwić sprawne rozpoczęcie projektowania, a docelowo budowy - mówi Konrad Majszyk, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Chętni muszą się spieszyć

Rzecznik CPK tłumaczy, że postępowanie przetargowe na tzw. master architekta jest prowadzone w trybie dialogu konkurencyjnego. Chętni na złożenie wniosku nie mają zbyt wiele czasu. Termin składania ofert mija 27 września 2021 roku.

Planujemy, że zamówienie obejmie swoim zakresem usługi projektowania głównego terminala pasażerskiego i - w ramach kolejnych etapów - tzw. terminali satelitarnych, a także węzła przesiadkowego i dworca kolejowego. W jego zakres wejdzie też nadzór nad realizacją inwestycji i usługi doradztwa - mówi rzecznik CPK, cytowany przez PAP.

Ważne konsultacje

Konrad Majszyk zaznacza, że usługi doradcze obejmują m.in. udział w konsultacjach inwestora, czyli spółki CPK, z np. służbami państwowymi, operatorami infrastruktury, użytkownikami lotniska, czyli szeroko pojętymi partnerami inwestycji, a także z potencjalnymi generalnymi wykonawcami.

Celem tych konsultacji będzie wypracowanie optymalnych rozwiązań projektowych, które powinny być adekwatne do możliwości dostępnych na rynku wykonawców - mówi Majszyk w rozmowie z PAP.

Przypomnijmy, że Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy pomiędzy Warszawą a Łodzią. Inwestycja ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy oraz drogowy. Na terenie liczącym ok. 3 000 hektarów ma powstać m.in. Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie obsługiwać 45 milionów pasażerów rocznie. Projekt ma zostać sfinalizowany do 2027 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną PolskaTimes
Dodaj ogłoszenie