Corruption z Sandomierza i Nocny Kochanek na Woodstocku!...

  Corruption z Sandomierza i Nocny Kochanek na Woodstocku! [zdjęcia]

  AWA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Corruption na Małej Scenie 22. Festiwalu Woodstock.
  1/18
  przejdź do galerii

  Corruption na Małej Scenie 22. Festiwalu Woodstock. ©Grzegorz Adamek

  Po 13 latach sandomierski zespół Corruption wrócił na scenę Przystanku Woodstock. Kapela dała koncert w piątek wieczorem przed tłumem fanów. Z kolei w sobotę odbył się koncert formacji Nocny Kochanek, którą tworzą muzycy ze Skarżyska-Kamiennej, Warszawy i Kętrzyna.
  Solidną dawką metalowej energii podzieliła się z kilkutysięczną publiką kapela Corruption na Małej Scenie 22. Przystanku Woodstock. Koncert był nagrywany, wkrótce ukaże się płyta DVD, na której utrwalono piekielnie gorącą atmosferę tego występu.

  Muzyka Corruption spodobała się Jurkowi Owsiakowi podczas eliminacji w czeskiej Pradze, gdzie formacja wystąpiła gościnnie. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i twórca największego w Polsce festiwalu zaprosił naszych muzyków do udziału w tegorocznym Przystanku Woodstock.


  Dla lidera Corruption, Piotra „Anioła” Wącisza, był to drugi występ na Przystanku Woodstock. Poprzednim razem, wraz z zespołem w innym składzie, zagrał tam w 2003 roku. - Organizacja perfekt, a ludzie mega pomocni dla zespołu, otwarci i mili. Trudno ocenić ile osób mogło być na widowni. Może nawet siedem tysięcy - szacuje Anioł.

  Należy zaznaczyć, że Corruption to najbardziej znana metalowa grupa muzyczna z naszego regionu, a w tym roku przypada 25-lecie jej istnienia.

  Sandomierska formacja nie była jedynym zespołem, które reprezentowało Świętokrzyskie podczas tegorocznego Przystanku Woodstock.

  W sobotę na festiwalu zagrał Nocny Kochanek, zespół, który podobnie jak Corruption zagrał już po raz drugi na festiwalu. Formację tworzą między innymi trzej muzycy ze Skarżyska - wokalista Krzysztof Sokołowski, basista Artur Pochwała oraz gitarzysta Arek Majstrak, założyciel zespołu.

  Nocny Kochanek przyciągnął publiczność pod scenę Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. - Dla nas było to... „mega czad” - śmieje się Krzysztof Sokołowski, wokalista zespołu Nocny Kochanek pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej zaznaczając, że jest mocno związany z naszym regionem. - Pierwsze próby mieliśmy w Semaforze. Chętnie tam wracamy - zaznacza.

  Jak szacuje muzyk, na widowni mogło być nawet osiem tysięcy osób. - Nie byliśmy w stanie zobaczyć całej publiki. Gromadziła się poza namiotem, ponieważ nie był on w stanie pomieścić wszystkich. To było dla nas szczególne przeżycie. Towarzyszyły nam ogromne emocje - opowiada Sokołowski.

  Z Nocnym Kochankiem gościnnie wystąpił Zenek z zespołu Kabanos. Jak prezentuje się w obcisłym stroju Spidermana? Można się przekonać na stronie muzyka na Facebooku.

  W czasie tegorocznej edycji festiwalu na czterech scenach swoją twórczość prezentowało kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, między innymi The Hives, Molotov, HEY, Vintage Trouble, Luxtorpeda, Marcelina, Inner Circle, Apocalyptica, The Dead Daises, The Rumjacks, Bring Me The Horizon, Living Colour, Dilated People, Tarja Turunen i DragonForce. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

  Corruption na Małej Scenie 22. Festiwalu Woodstock. Archiwum zespołu  "Engines" z piątkowego koncertu Corruption. - Przepraszamy za jakość dźwięku, tak to nie brzmiało... W przyszłym tygodniu wstawimy fragment bez ingerencji "akustyka" z telewizji... - zapowiada zespół.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo