Coraz mniej wypadków z udziałem ciężarówek

  Coraz mniej wypadków z udziałem ciężarówek

  Polska

  Polska

  ©Grzegorz Dembiński

  Zdecydowanie spadła liczba wypadków, w których uczestniczyłyby ciężarówki. Z danych opracowanych na potrzeby akcji „Profesjonalni kierowcy” wynika, że w 2006 roku było ich 7600 W zeszłym roku już "tylko" 3377.

  ©Grzegorz Dembiński

  To około 5 procent wszystkich wypadków A trzeba zaznaczyć, że ciężarówek na polskich drogach jest więcej niż dekadę temu. – Spadek liczby wypadków w ciągu 10 lat wynosi 54 proc. Co najciekawsze, za liczbę wypadków coraz rzadziej odpowiadają sami kierowcy, czyli coraz mniej mamy wypadków, w których kierowca ciężarówki jest odpowiedzialny za spowodowanie wypadku. Ten spadek jest jeszcze większy niż spadek liczby wypadków ogólnie [o 60 proc. – red.] – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Michał Proc z Volvo Trucks Polska, partnera akcji „Profesjonalni kierowcy”.

  ROSNĄ CENY POLIS OC. NAJWIĘCEJ ZAPŁACĄ SPRAWCY KOLIZJI, MŁODZI I EMERYCI


  Mniejsza liczba wypadków spowodowała, że jest także mniej ofiar śmiertelnych i osób rannych. W 2006 roku w wypadkach z winy kierowców samochodów ciężarowych zginęło 496 osób. W zeszłym roku było to 176 osób, czyli niemal trzy razy mniej.

  ZAKAZ WJAZDU TIRÓW DO ŁODZI. TRANZYT PRZENIÓSŁ SIĘ DO GMIN OŚCIENNYCH?


  A to wszystko przy rosnącej liczbie ciężarówek. GUS informuje, że w 2006 roku było ich ponad 2,1 mln. W 2014 roku za liczba wzrosła do 3 mln.– Największy wpływ na statystyki, poza coraz lepszą infrastrukturą w Polsce, ma przygotowanie pojazdu, czyli to, jak pojazd jest wyposażony, jakie ma systemy bezpieczeństwa, które pomagają kierowcom uniknąć wypadku. Oczywiście nie bez znaczenia są też umiejętności kierowcy, bo tak naprawdę to one decydują o tym, jak pojazd zachowuje się na drodze i im jest lepiej wyedukowany i przeszkolony, tym mamy mniej wypadków i tym firmy transportowe osiągają większe zyski – zaznacza Proc.

  ZABRALI FOTORADARY, PRZYBYŁO WYPADKÓW


  Mniejsza liczba wypadków spowodowana jest większą świadomością kierowców. Firmy przewozowe organizują szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na drodze dla swoich pracowników. Producenci samochodów ciężarowych produkują coraz bezpieczniejsze auta, co również ma duże znaczenie. - Trend spadku liczby wypadków będzie się na pewno utrzymywał. Rozwój dróg też będzie na to wpływał. W przyszłości możemy liczyć na to, że tych wypadków będzie coraz mniej – mówi przedstawiciel Volvo Trucks Polska.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Prroblem

  Nowicjusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Witam w moim MANie potrzebuję wymienić wał. W internecie znalazłem dobre opinie odnośnie tej firmy http://takiewaly.pl/waly-napedowe-do-samochodow-ciezarowych/ czy ktoś z doświadczonych kolegów po...rozwiń całość

  Witam w moim MANie potrzebuję wymienić wał. W internecie znalazłem dobre opinie odnośnie tej firmy http://takiewaly.pl/waly-napedowe-do-samochodow-ciezarowych/ czy ktoś z doświadczonych kolegów po fachu słyszał o nich? i może powiedzieć czy korzystał z ich usług?zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY