Colt, Icade, ADVA, Airspan Networks, Athonet, Accedian i Tibco pilotażowo wdrażają prywatną sieć 5G dla przedsiębiorstw

redakcja
Udostępnij:
Ruszył inkubacyjny projekt, który jako jeden z pierwszych testuje kompleksowe, prywatne sieci 5G wewnątrz budynków przy użyciu zdezagregowanej architektury. Jako pierwsi, korzyści płynące z prywatnej łączności o dużej przepustowości, przetestują klienci korporacyjni, mający siedzibę w budynku PB5 La Défense w Paryżu. Wszystkie działania koordynowane są przez Colt Technology Services.

Konsorcjum dostarczy prywatne sieci 5G wewnątrz budynku PB5 La Défense w Paryżu, umożliwiając analizę różnych przypadków użycia wewnątrz przestrzeni coworkingowej zarządzanej przez imagin’Office. Ekosystem, stając się laboratorium terenowym, będzie testował przypadki użycia 5G, w tym tworzenie nowych zastosowań dla miejsca pracy przyszłości różnych branż.

W ramach projektu, Airspan, jako wyłączny dostawca otwartej sieci radiowej (RAN), dostarczy jednostki radiowe (RU), modemy 5G i oprogramowanie, stanowiące kluczowe elementy jego oferty kompleksowych rozwiązań Open RAN. Athonet dostarczy mobilny rdzeń Griffone 5G-SA. ADVA zapewni podstawowe komponenty infrastruktury, w tym hosting funkcji wirtualnych. Accedian dostarczy rozwiązania do monitorowania wydajności i analityki, aby zapewnić wysoką jakość usługi 5G. W celu uzyskania wydajności, którą obiecuje 5G, wymagana jest synchronizacja i współpraca w ramach kompleksowej usługi.

Koordynowany przez Colt program pilotażowy stanowi ważny krok w kierunku zapewnienia łączności w przedsiębiorstwach, zrozumienia i odblokowania korzyści płynących z 5G w branżach takich jak nieruchomości, budownictwo, handel detaliczny lub opieka zdrowotna.

– Biorąc pod uwagę wartość, jaką technologia 5G może wnieść do przedsiębiorstw, program pilotażowy utoruje drogę kolejnym innowacjom w usługach łączności na żądanie Colt, sieciach brzegowych i rozwiązaniach biznesowych, takich jak inteligentne biuro i inteligentna produkcja. Dzięki takim projektom możemy umożliwić przedsiębiorstwom transformację i rozwój w cyfrowym społeczeństwie jutra – powiedziała Jaya Deshmukh, wiceprezes Colt (EVP) ds. strategii i transformacji.

Korzyści płynące z zapewnienia sieci 5G w budynku PB5 w La Défense obejmują:

• Łączność o wysokiej gęstości zapewniająca pracownikom lepsze doświadczenie pracy i zwiększoną produktywność;
• Uproszczone i przyspieszone wdrażanie sieci prywatnych z możliwością pełnego zarządzania siecią dla dostawców usług, w tym projektowania, wdrażania i monitorowania;
• Niezawodna wysoka wydajność dzięki umowom o gwarantowanym poziomie usług (SLA);
• Wzrost wartości aktywów dla właściciela budynku;
• Najwyższej jakości doświadczenie, polepszające warunki dla nowych miejsc pracy tworzonych w elastycznych przestrzeniach biurowych.

– Usługi wykorzystujące 5G wymagają deterministycznej wydajności. Aby zapewnić wysoką wydajność i niskie opóźnienia aplikacji, każda warstwa, od warstwy 2 do warstwy 7, musi być dokładnie zaprojektowana. Zarządzanie złożoną rozproszoną siecią 5G nie jest trudne, gdy masz pełny i szczegółowy wgląd w infrastrukturę fizyczną, wirtualną i chmurową. Dzięki temu innowacyjnemu programowi pilotażowemu i kompleksowemu rozwiązaniu do monitorowania wydajności, możemy zaprezentować wiele zalet 5G. Czujniki Skylight zbierają dane dot. wydajności w prywatnych sieciach 5G w czasie rzeczywistym i prezentują je w jednym miejscu wewnątrz Skylight Performance Analytics, aby zapewnić szczegółowy obraz, niezbędny dla spełnienia oczekiwań klientów i dotrzymania ścisłych umów SLA. Aby uzyskać analizę wydajności w milisekundach, trzeba mierzyć wydajność sieci i aplikacji w mikrosekundach – powiedział Richard Piasentin, Chief Strategy Officer w Accedian.

Giuseppe Bernini, wiceprezes ds. sprzedaży Airspan na Europę, zauważył z kolei, że ta współpraca stanowi ważny krok dla uzyskania autonomicznej technologii 5G w Paryżu.

– Pilotażowy projekt prywatnej sieci 5G, wykorzystujący nasze doświadczenie, oprogramowanie i sprzęt w zakresie 5G i Open RAN, pomoże wielu przedsiębiorstwom opracować i zweryfikować możliwości użycia 5G, które będą napędzać innowacje.

– 5G ma ogromny potencjał dla przedsiębiorstw. Pomoże im przekształcić procesy IT oraz osiągnąć i wykorzystać nową wydajność operacyjną. Współpracując z Coltem i pozostałymi partnerami, pokazujemy, co jest możliwe dzięki otwartej, bezpiecznej i elastycznej łączności korporacyjnej 5G. Kluczowym czynnikiem jest tutaj nasze złącze Ensemble Connector, które stanowi podstawę infrastruktury NFV (NFVi). W połączeniu z naszym FSP 150, zapewniającym łączność i synchronizację fronthaul, ta sieć będzie miała ogromne znaczenie dla centrum biznesowego PB5 La Défense. Co więcej, korzystając z naszego laboratorium O-RAN do testowania kompletnego rozwiązania, nie będzie żadnych ukrytych niespodzianek – podkreślił Mike Heffner, GM, Edge Cloud w ADVA.

– Athonet z przyjemnością wspiera pilotaż udostępniając platformę 5G-SA nowej generacji. 5G-SA umożliwia każdemu specjaliście IT wdrożenie i zarządzanie prywatną siecią 5G nie przekraczając poziomu skomplikowania konfiguracji Wi-Fi. Umożliwia dostawcom usług, takim jak Colt, dostarczanie najbardziej zaawansowanej technologii operatorów telefonii komórkowej dla przedsiębiorstw takich jak Icade i pokazuje, dlaczego Athonet jest najczęściej wybieranym prywatnym dostawcą sieci mobile core na świecie – zauważyła Aline Loiseau, dyrektor zarządzający Athonet France.

Tibco Telecoms, w ramach tego konsorcjum wnosi swoje doświadczenie w zakresie instalacji, konserwacji i obsługi sieci 5G.

– Wdrożenie prywatnej sieci 5G oznacza dla Tibco możliwość przetestowania nowych przypadków użycia związanych z instalacją robotyki, teleobecności, czy zarządzania energią. Bazując na tym doświadczeniu, wkrótce będziemy mogli zaoferować naszym klientom nowe, sprawdzone rozwiązania – powiedział Fréderic Le Guyader, dyrektor generalny Tibco Telecoms.

Pandemia sprzyja robotyzacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie