1/4
Dla takich meczów przychodzi się na stadion i kocha się...

Dla takich meczów przychodzi się na stadion i kocha się piłkę nożną. Nic lepszego w piątkowy wieczór w Poznaniu nie mogło się wydarzyć. Lech przy wsparciu prawie 27 tysięcy widzów rozbił Wisłę Kraków aż 5:0, gdzie tylko w strzałach celnych było aż 11:1 dla ekipy Macieja Skorży. Lech Poznań momentami miał miażdżącą przewagę nad rywalem. Kolejorz na początek 8. kolejki wysłał przekaz reszcie ligi: Bójcie się, Lech ma się zdrów i wraca na właściwe miejsce. Wszystko zaczyna się w Poznaniu zgadzać. Oceniliśmy lechitów za koncert przy Bułgarskiej, bo tak trzeba nazwać występ przeciwko Wiśle Kraków. Oceny w skali 1-10.

Zobacz oceny piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Wisłą Kraków --->

2/4
MICKEY VAN DER HART – bez oceny (grał do 22. minuty)...

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART – bez oceny (grał do 22. minuty)
Niestety szybko doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Najprawdopodobniej to problem z mięśniem.

JOEL PEREIRA 7
Po niemrawym początku się rozkręcił. Nie popełniał błędów. Potem grał coraz lepiej i miał sporo dobrych zagrań. Pewny punkt defensywy.

BARTOSZ SALAMON 8
Wygrał kilka ważnych główek. Rządził w powietrzu. W drugiej połowie z Satką nie pozwolili Wiśle na nic w ataku.

LUBOMIR SATKA 7
Zanotował wiele odbiorów, ale też przegrał kilka główek z Brownem Forbsem. Grał bardzo pewnie. Kilka razy wyprowadził ciekawie piłkę.

PEDRO REBOCHO 9
Był czujny. Dobrze asekurował. Starał się nie popełniać błędów i grał prosto. Rzadko się podłączał w pierwszej połowie, a jak to zrobił, to popisał się asystą w premierowym meczu w Lechu. Potem po wejściu dołożył jeszcze premierowego gola po pięknej akcji. Co za debiut! Na jego stronie rywale nie mieli grania, a tam był przecież Yeobah.

3/4
JESPER KARLSTROM 8 (grał do 64. minuty)...

POMCNICY

JESPER KARLSTROM 8 (grał do 64. minuty)
Zanotował odbiór przy bramce. Potem popisał się świetnym przerzutem przy drugim golu do Rebocho - asysta drugiego stopnia. Zaczyna grać coraz ofensywniej, co może się podobać. Świetny mecz w wykonaniu Szweda.

NIKA KWEKWESKIRI 5 (grał do 74. minuty)
Popełnił błąd na początku spotkania, który mógł skutkować stratą gola. Później miał kilka niecelnych zagrań. Za długo przetrzymywał piłkę i kombinował. Kiepsko wykonywał stałe fragmenty gry, ale w drugiej części pierwszej połowy zanotował kilka ważnych odbiorów. Najsłabszy na placu z piłkarzy Lecha w piątkowym meczu.

ADRIEL BA LOUA 8
Pierwszy rajd i już mógł skończyć się asystą. Później pokazywał sporą szybkość, ale brakowało dokładności w kilku jego zagraniach. Nie bał się dryblingów i kilka z nich wygrał. Czasami podejmował złe decyzje, ale z Bułgarską przywitał się w najlepszy możliwy sposób – golem. Ma świetne wyczucie czasu. Wie, kiedy wejść. Pomagał też w defensywie. Do tego dołożył asystę drugiego stopnia. Fantastyczne przywitanie z Bułgarską!

JOAO AMARAL 9 (grał do 74. minuty)
Maciej Skorża nie popełnił błędu jak przed tygodniem i dał Amarala od początku. Ten znowu odwdzięczył się golem. Miał kilka świetnych przerzutów. Potem kontynuował swój show – dołożył dwie asysty. To będzie kluczowy piłkarz Lecha w tym sezonie.

JAKUB KAMIŃSKI 8 (grał do 64. minuty)
Już na początku meczu źle dostawił głowę przy podaniu Ba Louy, a mógł dać prowadzenie. Później oddał dobry strzał na bramkę Kieszka. Forma z poprzedniego meczu nie znikła. Im dalej w las, tym było lepiej.

4/4
MIKAEL ISHAK 9...

NAPASTNICY I ZMIENNICY

MIKAEL ISHAK 9
Jak zwykle walczył na całej długości boiska. To on wyrwał piłkę, kiedy ta już była prawie pod nogami wiślaków. Podał do Amarala, ten strzelił pierwszego gola. Powinien mieć swoją bramkę na początku drugiej połowy, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Dołożył swojego drugiego gola z rzutu karnego i z sześcioma golami przewodzi klasyfikacji strzelców PKO Ekstraklasy.

Grali także:
FILIP BEDNAREK 6 (grał od 22. minuty)
To był jego debiut na ekstraklasowych boiskach w tym sezonie. Do przerwy nie miał wiele pracy. Wyłapał kilka piłek, ale nie był w piątkowy wieczór mocno zatrudniony.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6 (grał od 64. minuty)
Pracował w defensywie. Z przodu się nie wyróżnił, ale w piątek było o to niezwykle trudno na tle kolegów.

RADOSŁAW MURAWSKI 6 (grał od 64. minuty)
Zablokował jeden groźny strzał po wejściu, który mógł zakończyć się golem dla Wisły. Z kolei po jego strzale był rzut karny dla Lecha.