Co mówi o nas charakter pisma? Ekspert wyjaśnia

Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
od 16 lat
Człowiek, ucząc się pisać, poznaje kształt liter. Z upływem lat jego charakter pisma ewoluuje, jest bardziej wyrazisty. Chociaż korzystamy z tego samego alfabetu, nasze pismo często wygląda inaczej. Okazuje się, że charakter naszego pisma, może świadczyć o tym, jakimi ludźmi jesteśmy.

Szczegółowe wyjaśnienie przedstawił Kyle Thomas - astrolog gwiazd ze Stanów Zjednoczonych. Od lat szczyci się tym, że potrafi rozpoznać charakter osoby, z którą ma do czynienia, na podstawie wyglądu, zachowania czy znaków zodiaku.

Teraz przekonuje, że charakter pisma odręcznego również może o nas wiele powiedzieć, ponieważ daje "wgląd w osobowość, stan emocjonalny, a także spojrzenie na życie i świat".

W jaki sposób nasze ręczne pismo świadczy o tym, kim jesteśmy?

Spis treści

Wielkość liter ma znaczenie

Jeśli piszesz wielkimi literami, oznacza to, że jesteś osobą szczerą, pobudliwą i lubisz kontakt z innymi ludźmi.

Dodatkowo możesz szczycić się również dużą pewnością siebie na początku znajomości, ale również możesz w tajemnicy pragnać większej uwagi.

Jeśli twój charakter pisma charakteryzuje się literami średniej wielkości, przeważnie świadczy to o twoim zrelaksowaniu, elastyczności i otwartości na innych. Średniej wielkości litery to zatem oznaka przystosowania się człowieka do różnych warunków.

Z kolei małe litery sugerują, że jesteśmy osobami nieśmiałymi i skrupulatnymi. Osoby z tym charakterem pisma są przeważnie wycofane i starają się nie zwracać na siebie uwagi.

Odstępy między wyrazami a uczucia

Tak jak wielkość liter świadczy o naszym podejściu do innych, tak odstępy między słowami pisanymi mogą być jednym ze sposobów dzielenia się uczuciami.

Dla przykładu, szerokie rozstawianie wyrazów oznacza, że lubimy swobodę i wyrażanie siebie. Świadczy to o naszej ekspansywnej stronie, pragnącej życia, które nie jest zamknięciem w klatce, przytłoczeniem.

Wąskie odstępy to natomiast pragnienie połączenia, ale też niechęć do przebywania w samotności. Osoby, które robią małe odstępy między wyrazami, lubią pozostawać w stałym kontakcie z innymi, by nie zostać pozostawione samym sobie.

Ukośny styl pisma

Jak tłumaczy ekspert, nawet sposób pochylenia liter przy pisaniu ma znaczenie i pozwala nas rozczytać!

Jeśli nie przechylasz swoich wyrazów pisanych ręcznie, świadczy to o twoim praktycznym podejściu do życia, realistyczności, byciu ugruntowanymi i logicznym. Takie osoby nie mają też tendencji do przytłaczania innych uczuciami i emocjami.

Ukośny styl pochylony w prawo sugeruje, że czujemy radość z życia. Lubimy nowe przygody, doświadczenia i możliwości. Lubimy również poznawanie nowych osób.

Co zatem z przechylaniem w lewą stroną? Oznacza ono, że jesteśmy bardziej skupieni na swoim wnętrzu i trzymamy się z dala. Czasami też może to sugerować, że lubimy pracować za kulisami, nie będąc narażonymi na pierwszej linii frontu.

Dodatkowo, w przypadku osób zwłaszcza praworęcznych, pismo odręczne pochylone w lewo może świadczyć o potrzebie buntu lub wyrwania się z otoczenia.

Kształt liter też ma znaczenie

Kształt liter, poza ich wielkością i nachyleniem, również ma znaczenie. Pisanie okrągłymi literami świadczy o naszej głębokiej wyobraźni, kreatywności i zamiłowaniem do sztuki.

Szpiczaste litery to natomiast sugestia, że jesteśmy inteligentni, skoncentrowani i asertywni.

Połączone litery mogą z kolei oznaczać, że jesteśmy bardziej precyzyjni, metodyczni, logiczni i strategiczni.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Nacisk na papier i prędkość pisania

Lubisz mocniej przycisnąć długopis do kartki, na której piszesz? Cóż, oznacza to, że masz silną wolę, jesteś poważny i szczery.

Jeśli zawierasz lekki nacisk, to z kolei może świadczyć, że jesteś osobą wrażliwą, współczującą i empatyczną. Takie osoby są bardziej otwarte i ostrożne.

Prędkość pisania również odzwierciedla naszą osobowość. Szybsze tworzenie tekstu prawdopodobnie sugeruje, że lubimy być w ciągłym ruchu i jesteśmy niecierpliwi.

Wolniejsze pisanie świadczy natomiast o naszej cierpliwości, organizacji i konkretności.

Co mówi podpis?

Poza pisaniem, swoimi własnymi prawami rządzi się również nasz podpis.

Nieczytelny podpis może sugerować, że jesteśmy niezrozumiali dla otoczenia, wolimy prywatność i brak kontroli.

Czytelny podpis to już oznaka pewności siebie, siły i bezpieczeństwa w swoim własnym otoczeniu. Takie osoby wiedzą, kim są i co dają innym.

źródło: The Sun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
JustynaPoHanke
[wulgaryzm] prawda same sprzeczności mi wyszły
Wróć na i.pl Portal i.pl