Ciało noworodka znalezione w stawie. Policja prosi o pomoc....

  Ciało noworodka znalezione w stawie. Policja prosi o pomoc. Może poznasz przedmioty (ZDJĘCIA)

  JU

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rzeczy znalezione przy ciele noworodka w gminie Piątnica koło Łomży
  1/4
  przejdź do galerii

  Rzeczy znalezione przy ciele noworodka w gminie Piątnica koło Łomży ©fot. Policja Podlaska

  Prawie tydzień minął od znalezienia ciała noworodka w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Dziś policja publikuje zdjęcia przedmiotów znalezionych przy dziecku i prosi o pomoc. - Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka i dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem - apelują funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy zajmują się sprawą.
  Ciało noworodka znaleziono w minioną sobotę (8 sierpnia 2015 r.) w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Chłopczyk odnaleziony został w szmacianym zawiniątku. Prowadzone dotychczas w tej sprawie czynności policyjne pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łomży nie doprowadziły śledczych do ustalenia tożsamości dziecka ani tożsamości jego rodziców.

  Policja nie wyklucza, że osoby, które porzuciły dziecko mogły pochodzić spoza Podlasia, dlatego prosi o pomoc.
  - Istotna dla wyjaśnienia tej sprawy może być każda informacja, a przede wszystkim dotycząca zabezpieczonych na miejscu zdarzenia przedmiotów (kocyk, ręcznik, plecak), w które dziecko było owinięte. Publikując ich fotografie mamy nadzieję, że być może ktoś je rozpozna - informują policjanci.

  Każdy, kto rozpoznaje przedmioty, lub ma jakiekolwiek informacje o znalezionym noworodku proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji (tel. 997 lub 112) lub bezpośrednio z policją w Białymstoku: tel. (85) 670 23 05.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo