Cerrad Czarni Radom lepsi w derbach od Onico AZS Politechniki Warszawskiej!

Martin Nowak
Cerrad Czarni Radom pokonali we własnej hali Onico AZS Politechnikę Warszawską 3:1. Szymon Wykrota
W meczu 11. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Czarnych Radom pokonali we własnej hali Onico AZS Politechnikę Warszawską 3:1. W derbach województwa mazowieckiego radomianie zdobyli komplet punktów.

Cerrad Czarni Radom - Onico AZS Politechnika Warszawska 3:1 (25:23, 22:25, 25:17, 25:22)
Cerrad Czarni: Kędzierski, Bołądź 22, Żaliński 17, Fornal 14, Kohut 8, Smith 6, Watten (libero) oraz Wiese 1, Ostrowski 2, Zwiech.
Onico AZS: Zagumny 1, Filip 26, Samica 9, Łapszyński 9, Smoliński, Wrona 10, Olenderek (libero) oraz Świrydowicz 2, Gruszczyński (libero), Firlej, Halaba 1, Kowalczyk 1, Kwolek 4.
MVP meczu: Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni)
Sędziowie: Jacek Litwin i Waldemar Niemczura.

Kilka pierwszych akcji otwierających wtorkowy pojedynek to wymiana ciosów. Radomianie jednak dosyć szybko osiągnęli przewagę. Po ataku Bartłomieja Bołądzia było 6:4. Trener Jakub Bednaruk szybko zdecydował się na zmianę wprowadzając na plac gry Waldemara Świrydowicza w miejsce Przemysława Smolińskiego. Chwilę później Cerrad Czarni prowadzili już pięcioma punktami (11:6) po autowym zbiciu Guillaume Samiki. Radomianie grali konsekwentnie, nie pozwalając rywalom osiągnąć zbyt bliskiego kontaktu punktowego. Po punktowej zagrywce Bołądzia było 15:11 i trener Bednaruk poprosił o drugi w tym secie czas dla swojej drużyny. Gospodarze dobrze radzili sobie w przyjęciu i wyprowadzali skuteczne akcje. Spore problemy sprawiali rywalom także swoim serwisem. Nic nie zapowiadało nerwowej końcówki, ale niestety chwilowy przestój od stanu 20:15 pozwolił warszawianom wrócić do gry (20:20). Niemoc przełamał Wojciech Żaliński, a w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowali radomianie, którzy po ataku Emanuela Kohuta wygrali odsłonę otwarcia.

Cerrad Czarni dobrze rozpoczęli seta numer dwa. Po skutecznym ataku Tomasza Fornala było 4:2. Później jednak przyjezdni przejęli inicjatywę i objęli nieznaczne prowadzenie, które utrzymywali w kolejnych minutach (10:12). Po atakach Żalińskiego i Bołądzia jednak gospodarze zyskali nieznaczną przewagę (18:16). Politechnika nie dała jednak za wygraną. Od stanu 21:21 trzy razy w ataku nie poradził sobie Fornal i goście mieli piłkę setową, którą wykorzystali chwilę później po błędzie serwisowym Davida Smitha.

Radomianie podrażnieni porażką w secie numer dwa, dobrze otworzyli kolejną partię. Skuteczny atak Bołądzia dał prowadzenie 5:1, a kilka minut później po kolejnym jego skutecznym zbiciu było 11:7. Dobrze dysponowany tego dnia był na środku Kohut i to właśnie po jednym z jego ataków radomianie prowadzili 15:11. Z każdą kolejną minutą miejscowi powiększali przewagę (20:13). Trener Bednaruk przeprowadzał zmiany, ale nie pomagało to jego zespołowi. Cerrad Czarni kontrolowali przebieg tego seta i pewnie wygrali do 17.

W ostatnich pojedynkach derbowych rozgrywanych w Radomiu lepsze wyniki osiągali inżynierowie. Cerrad Czarni bardzo chcieli we wtorek ten trend przełamać. Politechnika jednak nie złożyła broni. Początek czwartej odsłony to wymiana ciosów. Dosyć szybko jednak miejscowi wyszli na prowadzenie po dwóch skutecznych akcjach Żalińskiego (11:8). Drużyna z Warszawy walczyła o przedłużenie tego spotkania. Po ataku Filipa był remis 17:17. Gospodarze jednak szybko wrócili do nieznacznej przewagi (20:18). Końcówkę lepiej wytrzymali Cerrad Czarni, a mecz zakończył błąd w ataku Michała Filipa i gospodarze zdobyli komplet punktów!